rodiklisDUKIeškotiNarių sąrašasVartotojų grupėsRegistruotisPrisijungti

Share | 
 

 Konkūro maniežas

Go down 
Pereiti prie : 1, 2, 3  Next
AutoriusPranešimas
Paulla.
Administratorė
Paulla.

Pranešimų skaičius : 516
Join date : 2011-06-22
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Konkūro maniežas   Kv. 01 05, 2012 7:22 am

Jaukus, visad tvarkingas ir visų lygių konkūro treniruotėms paruoštas Satino konkūro maniežas. Jūsų patogumui yra keli budintys žmonės, kurie padės jums pasistatyti kliūtis.

Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
mella

mella

Pranešimų skaičius : 61
Join date : 2011-07-10

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Sk. 01 08, 2012 3:30 pm

Atžingsniuoju su Chistellio on San į maniežą. Susistabdau žirgą prie sienelės. Užsidedu šalmą, dasiveržiu pavarža ir įkišusi koja į balnakilpe šiaip ne taip užsirioglinu ant žirgo. Pažvelgiu į žemę ir širdis pradeda smarkiau plakti, jau buvau užmiršusi koks aukštas Chistellio on San. :silent: Patapšnoju žirgui per kaklą ir greitai pasitrumpinu kilpas. Atsisėdu tiesiau ir blauzda paraginu žirgą. Mes lėta žingsniuoju apsukam kelis ratukus alpink maniežą, tada apsisukam ir tą patį padarom į kita puse. Paspaudžiu blauzda stipriau žirgui šona ir mes pasikeliam į ristele. Iš pradžių parisčiojam mokomaja risčia, bet kai gerai atkratau ne tik užpakali, bet ir visus vidaus organus, susizgrimbu, kad nesu sutverta išjodinėjimui ir be trenerio geriau to nebandyti. Apsižvalgau po maniežą ar nieko nėra. Supratusi, kad esu forever alone, atsipalaiduoju ir pasikeliu žirga į greitesne risčia, o pati su tam tikru tempu kilnojuosi iš balno. Mes padarom kelis nevykusius voltukus, tada visai neblogas aštunkes, o galiausiai aprisčiojam kiekviena kliūti. Kaip kliūtis būna jau išilgai praeitos ir mes nebeturime ką veikti, pasuku žirga link kavalečiu. Žirgas tingiai pririsčioja tuos numestus ant žemės pagalius ir taip pat tingiai vos vos keldamas kojas prarisčioja jas, pasuku žirgą dar kartą, tik šį karta su stekučio pagalba pasigreitinam žingsni ir prarisčiojam kavaletes kaip pridera. Patapšnoju žirgui per kaklą ir pasikeliu jį į zovadą. Bijodama, kad Chistellio nepamištu ( o jis tai tikrai sugeba) prisilaikau pavadukus arčiau savęs. Kaip ir buvo tikėtasi žirgas staigiu žingsniu pasikelia į zovadą ir kol ta zovada susinormalizuoja mes gerokai pasitampom po maniežą, galiausiai praėjus vargus, mes normaliai pradedame zovaduoti ir aš ryžtuosi su tuo nenuorama peršokti tokia mini kliūtelę, bet taip jau išeina, kad mes pasukama ne prie mini kliūtelės, o prie 120cm. Giliai atsidūstu ir surizikuoju su ryžiku šokti per kliūti. Palėtinu žingsni, susiimu daugiau pavaduko, pastumiu atsistodama iš balno žirgą klubais ir mes šiaip ne taip peršokama kliūti, aišku numestami viršutine kartį, bet aš apsidžiaugiu, kad mums pavyksta nusileisti, tiksliau man, nes dažniausiai su Chistellio aš bumbteliu į balna kaip bulvių maišas. :pale: Patapšnoju žirgui per kaklą ir sulėtinu žingsnį, dabar bandom laime ant sekančio kryžiuko. Atlaisvinu pavaduka, atsipalaiduoju ir šiek tiek kilstelėjusi iš balno pastumiu žirgą į prieki, mes tą kliūti tiesiog perlipame, bet jaučiames čempionai. Patapšnoju žirgui per kaklą ir nusileidžiu į žingsnį, mes šiek tiek pavaikštom, o tada vėl keliamės į risčia. Lėta ristele aprisčiojam visa maniežą, tada tai pakartojam į kita puse, galiausiai nusileidžiam į žingsni ir pavaikštom po manieža. Atlaisvinu pavarža ir pasuku žirgą link arklidžių.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 21, 2012 3:34 pm

Atsivedu čia Taloubet Z. Prisivedus prie sienelės nuimu prakaitinį poponą, visgi šilta čia. Nuleidžiu kilpas, dar šiek tiek prisiveržiu balną ir šokteliu ant žirgo. Pažingsniuojam po visą maniežą. Tuomet ateina prižiūrėtojas ir paklausia ar reikės kliūčių, paprašau, kad pastatytų pora kryžiukų ir kavalečių. Kol šis stato, pradedam apšilima, spusteliu blauzdomis ir Talou lengvai pakyla į risčią, šiek tiek sudirbu pavadžiu, bet ir blauzda daspaudžiu, gan nenoriai nusileidžia žemyn, bet toliau dirbant blauzda, po truputi laisvina kaklą. Pajoju volte šiek tiek, išorinį lygiai laikau, o vidinį judinu ir šiek tiek vis pastumiu nuo vidinės blauzdos į išorę, žirgas atsiremia ant vidinio pavadžio. Ta patį pakartoju ir į ktią pusę. Paglostau ir pervedu į žingsnį. Padėkoju prižiūrėtojui. Tuomet pasikeliam į zovadą. Ech, gera turėti žirgus, kurių zovados tokios minkštos ir paprastos sėdėti. Pirma pazovaduoju laisviau, neimant surengimo, pakeitinėjam kojas per įstrižaines, tuomet po truputį pasiimu jį, bet tam reikia daug blauzdos. Vėl įstoju į voltą ir dirbu kaip ant risčios, eržilas vienu metu susinervinęs atspiria į blauzdą, tačiau tuomet šiek tiek nubaudžiu pentinu. Kai žirgas atsiremia į pavadį, išeinam į tiesiąją, per įstrižainę pakeičiu koją, pati sėdžiu tiesiai, sujudinu vidinį pavadį, o išorinį lygiai laikau, spaudžiu išorinę blauzdą. Žirgas lygiai pakeičia kojas ir tokiu pat ritmu nuzovaduoja. Vėl stojam į voltą, kai atlaisvina kaklą ir jaučiu, kad atsiremia, paglostau ir persivedu į risčią. Iš risčios užeinu kavaletę, šis gražiai ją perlipa net nepalietęs. Įsėdu į balną, pasikeliu į zovadą ir šiek tiek paspaudžiu blauzdom, kad būtų ritmas. Vėl einu į kavaletę, ramiai peršokam, nujoju tiesiai iki maniežo galo, pasikeičiu koją ir iš kitos pusės pora kartų pašokinėju kavaletę. Tuomet užeinu kryžiuką, taip pat ramiai, nieko nekeičiu, atstumas normalus, žirgas paprastai, nenaudodamas jėgos peršoka kryžiuką, pora kartų užeinu iš kitos pusės, kad atstumas ir tolesnis ar artesnis, išsėdžiu ramiai, nelipu, nespurdžiu, ir žirgas taip pat viską daro ramiai. Paglostau ir persivedus į risčią, parisčiuoju dešimt minučių, žemyn-pirmyn. Tuomet persivedu į žingsnį ir paglostau.
- Fainuoliuksis 545435
Galiausiai nulipu nuo žirgo, užmetu poponą ir atveržus balną išsivedu žirgą link arklidžių.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Slaptukė

Slaptukė

Pranešimų skaičius : 278
Join date : 2011-07-03
Age : 19

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 21, 2012 6:07 pm

Atsitempiu iki maniežo Dakar. Žirgas eina kaip vėžlys, mat reikia viską apžiūrėti, pasimaivyti ir dar bala žino ką padaryti.
Praveriu maniežo duris ir įjungiu šviesas. Tada uždarau duris ir nusivedu kaštoną į patį maniežą. Susitvarkau kilpas ir užlipu ant žirgo, šis iškart pradeda eiti, o kai bandžiau sustapdyti tai pradėjo riščiuoti.
- Kurmii baikk - aprėkiu žirgą ir šeip ne taip sustabdau. Pasiimu normaliai pavadžius. Paspaudžiu blauzdas ir pradedam ramiai eiti.
Po kelių minučių kelių riščia ir gaunu ožį. Sudirbu pavadžiu ir blauzdom, bet tai nepadeda. Pamojuoju su steku žirgui prieš akis. Dakar prunkšteli ir greitai stabdo. Aš neišsilaikiau ir lėkiau per žirgo galvą ant smėlio. Šis linksmai prunkšteli ir atsiveria maniežo durįs vidun įeina Miglemi.

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miglemi

Miglemi

Pranešimų skaičius : 566
Join date : 2012-01-16
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 21, 2012 6:12 pm


Uždarau maniežo duris,sutvarkau kilpas ir užsiropščiu ant savo Chewing Gum'io. Paraginu blauzdomis į žinginę, prie mūsų pribėga Dakaras ir kol žirgai uostinėjasi pagaunu Dakar'ą už pavadžių ir atvedu prie Slaptukės.
-Sveika,viskas gerai? :751982:
Dakaras bando įspyrti Gum'iuj,bet laiku atiduodu pavadžius Slaptukei ir nieko nenutinka.

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Slaptukė

Slaptukė

Pranešimų skaičius : 278
Join date : 2011-07-03
Age : 19

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 21, 2012 6:15 pm

- Oh yeah viskas gerai. - atsistoju nusipurtau su rankomis kelnias ir pasiimu Dakar pavadžius. Patraukiu jį toliau ir vėl užlipu, paskatinu žingsniu. Lėtai pradedam žingsniuoti, šį kartą grieščiau suimiau pavadžius.
- Tai kaip Gumis, geras žirgas? - pakamantinėju Miglemi.
Susukam vieną nedidelį voltą. Po 5 min pasikeliu žirgą į riščia. Susirengiu jo galvą. Susukam kelis voltus, serpentiną ir aštuntukes.
- Tai šoksi šiandien? - paklausiu Miglemi.

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miglemi

Miglemi

Pranešimų skaičius : 566
Join date : 2012-01-16
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 21, 2012 6:21 pm

-Kol kas dar nedaug bendravom,bet atrodo draugiškas ir mielas. Paklūsta man. Manau susibendrausime.
Paraginu žirgą į riščia blauzdomis,susirenku pavadžius. Apriščiuojame vieną ratuką,žirgas pradeda muistytis,todėl parodau steką prieš akis ir jis toliau ramiai riščiuoja.Praplatinu riščia,svorį stengiuos perkelt į galinę dalį.
-Pas Gum'i geri aliūrai!.- sušunku Slaptukei.
Ties kampu susukam voltuką. Žirgas tikrai labai minkštas. Raginu į šona blauzda,surenku galvą, susukam serpentiną. Įtempiu pavadžius.
- Manau pabandysim nedideles kliūtikes, o jus aišku šoksit?

_________________


Paskutinį kartą redagavo miglemi, Št. 01 21, 2012 6:26 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Slaptukė

Slaptukė

Pranešimų skaičius : 278
Join date : 2011-07-03
Age : 19

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 21, 2012 6:25 pm

- Tai žinoma, reik jam priminti kas yra kliūtis 545435 - paploju žirgui per kaklą.
Paspaudžiu blauzdas ir pasikeliam zovadą. Linksmai ir greitai apzovaduojam visą maniežą. Apzovaduojam dar kelis kartus. Jojam 3 ratą. Pasuku žirgą link maniežo vidurio kur stovi neaukšta statmena. Pasiruošiu šiuoliui, bet krentu ant žemės, nes Dakar greitai stabdė. Linksmai nuriščiavo parazits.
- kurmi tu. - nusijuokiu. Nusivalau viską ir pasigaunu jį. Užlipu ir pabandom vėl peršokti tą pačia kliūti. Šį kart sėkmingai. Paglostau jį ir pristabdau.
- Tavo eilė.

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miglemi

Miglemi

Pranešimų skaičius : 566
Join date : 2012-01-16
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 21, 2012 6:35 pm

Per ta laiką kol Slaptukė šoka,paraginu steku žirgą į zovada, šis ramiai pasikėlia. Labai patogi zovada. Surenku galvą,raginu blauzdomis. Prazovaduojam 2 ratukus,3 ratą paraginu į platintą zovadą,kai išgirstu Slaptukės raginimą šokti.
- Na gerai,bandom . :pirat:
Raginuosi žirgą blauzda,prieš kliūtį surenku galvą,peršokam,bet po kliūties žirgas numeta ožį,laimei išsilaikau,bet kaip nuobauda jis gauna steko pliaukštelėjimą. Tuomet dar kartą raginu paspausdama blauzdomis,įtempdama pavadžius.Šį kartą peršokam gerai. Nusileidžiam,surenku galvą ir nuzovaduojam ratuką aplink maniežą. Tuomet prijojam prie Slaptukės.
- Kaip ji deramai išraginti?

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Slaptukė

Slaptukė

Pranešimų skaičius : 278
Join date : 2011-07-03
Age : 19

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 21, 2012 6:38 pm

- Manau blauzdom turėtum raginti ir vietoj steko mušimo prieš akis parodyt, ir balsu. Taip gal ir padės. - palinksiu ir nulipu nuo Dakar. Atveržiu jam pavaržą ir leidžiu jam palakstyti. Gum pradeda stebėti Dakar ir jam pavydi. Ech toks jau tas gyvenimas, vieniems sekasi kitiems ne:D
Atsisėdu ant sienelės ir stebiu ką veikia miglemi.
- Netempk taip pavadžiu, manau tai bus geriau ir tau ir žirgui. - sušunku miglemi ir žiūriu kad tik Dakar nelystu. Ne tas gudrus per kryžiuką prie sienelės šokinėja, balnas po pilvu bet bala nematė.

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miglemi

Miglemi

Pranešimų skaičius : 566
Join date : 2012-01-16
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 21, 2012 6:50 pm

Raginu blauzdom,susirenku galvą,nuleidžiu kulnus, artėjam prie kliūties.
-hop!
Peršokam,patapšnoju per kaklą.
-Šaunuolytis. :833548:
Pastebiu,kad Slaptukė paleidžia Dakarą,todėl pagalvoju,kad peršoksiu dar kart ir bus gana.
Susirenku pavadžius,sutvarkau Chewingo galvą kuri pas jį visada atsipalaiduoja :D ir paraginu blauzdomis,taip pat pastumiu ji klubais į priekį ir mes kuo ramiausiai peršokam. Tuomet prijojam prie slaptukės.
-Žirgas padirbėjo,dabar eisiu į levadą paleist. Gal kartu? linksmai

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Slaptukė

Slaptukė

Pranešimų skaičius : 278
Join date : 2011-07-03
Age : 19

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 21, 2012 6:52 pm

- Ne tu eik, o aš savajį į prausyklą. - sulinksiu ir nulipu. Pasigaunu savo Dakar. Sutvarkau balną kaip ir turi būti.
- Na ką iki. - atsisveikinu ir išsivedu savajį kaštoną. O gal jis manę ištempia?

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 21, 2012 11:57 pm

Jau beveik naktį į maniežą atsivedu Chaman'ą. Įjungiu šviesas, tolumoje pasirodo pažadintas prižiūrėtojas. Paklausia ar viskas gerai, linkteliu galva ir pamačius, kad stovi pora kryžiukų, nieko jo nebeprašau. Prisivedu eržilą prie sienelės, nuimu poponą ir užsikabaroju ant žirgo. Šis tuo metu vos ne pasineša ir gerai pasispardo. Nusišypsau ir greitai pasiimu kitą kilpą.
- Ot, esi.. :D
Kadangi pažingsniuot su tokiom energijos proveržom nelabai išeina, pradedam risčiuot, eržilas vis nuleidžia galvą ir pradeda spardytis. Parsičiuoj 15min, bet jo energija nė kiek nesumažėja, pasikeičiu pusę, pasikeliu į zovadą, gaunu tokį briką, kad vos nenuskrendu per priekį, bet atsistoju iš balno ir pavarau jį ant tiesiųjų. Po keturių ratų plačios zovados, jis šieeek tiek apsiramina, pasikeičiam koją, vėl vos nenuskrendu, į kitą pusę taip pat plačia zovada praskriejam pora ratų. Paglostau ir įsėdu į balną, šiek tiek pasiimu kontaktą, švelniai sudirbdama ranka, eržilas iš pradžiu pasipriešina, o poto nueina žemyn ir po truputi atsipalaiduoja. Voltuke užeinu kavalete pora kartų, šis lengvu ir minkštu šuoliuku ją peršoka ir lygiai nuzovaduoja toliau, pasikeičiam koją, vėl voltuke pašokinėjam. Paglostau ir pervedu į risčią, sėdžiu balne ir pora kartų paskersuojam, lenkiu žirgą į vidų, išlaikau išorinį ir spaudžiu išorinę koją, kai pajaučiu, kad galas lenkia priekį, patiesinu išoriniu pavadžiu ir vidine koja. Pora kartų pakartojam, dar kartą paglostau ir pasikeliu vėl į zovadą. Užeinam kryžiukus, iš vienos kojos, iš kitos, po jų susitabdau, nes pradėjo nert kažkur. Tuomet ramiau užeinu, paglostau. Sugalvoju maršrutuką, trys kavaletės, iš posūkio kryžiukas ir lanku penki tempai dar vienas kryžiukas. Vėl pasikeliu į zovadėlę ramiai, relax'e užeinu kavaletes šis ramiai, atsipalaidavęs jas peršoka, toliau ilgoj distancijoj susitvarkau jį, posūkyje išlaikau lenkimą, tvarkingai peršoka kryžiuką ir lygiai į priekį penki tempukai, vėl tvarkingas šuolis per kryžiuką. Paglostau, persivedu į risčią, laisvu pavadžiu parisčiuoju pora minučių, persivedu į žingsnį. Nušoku nuo žirgo, dar kartelį paglostau, užmetu poponą ir pavedžioju geras 10 minučių.
- Na, linksmuoli, keliaujam namo. :)
Išeidama užgesinu šviesą.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Sk. 01 22, 2012 3:58 pm

Atsivedu L'Espoir į maniežą. Įsijungiu šviesas, kurios kol įsidega šiek tiek traška, žirgas kiek krūpteli ir pabėga į šoną.
- Oliaa, nėr čia ko bijot.
Sustabdžius žirgą nusileidžiu kilpas dar šiek tiek paveržiu balną ir užsiropščiu. Paglostau ir tik tuomet paraginu į žingsnį. Laisvu pavadžiu, bemaigydama telefoną apeiname visą pilną ratą. Privedus žirgą prie sienelės nuimu poponą ir netvarkingai numetu ant sienelės. Tuomet pasitrumpinu pavadžius ir spustelėjus blauzda pradedam risčiuoti. Treniruotės pradžioje stengiuos jį leisti apačion, nes labai visad nori būti aukštam pastatyme. Laisvesniais pavadžisi retkarčiais sujudinu, daug blauzdos, daug voltukų, paplatinimų - žirgas po truputį pasiduoda ir atpalaiduodamas kaklą leidžia jį žemyn. Vis pagiriu balsu, taip pat, nuo blauzdos pakylam į zovadą, žirgas prunkšteli ir vėl bandos 'išsikelt'. Stojam į voltą ant ilgo pavaduko, judame tik nuo blauzdos. Sujudinu žąslu, pridedu kojos, voltai, voltai, voltai. Žirgas atsipalaiduoja. Pasikeičiam pusę, vėl tą patį.
- Na visai šauniai.
Paglostau ir šiek tiek susitrumpinu pavadį, ant risčios paskersuojam per visą maniežą, palenkiu žirgą į vidų nuo sienelės ir spaudžiu išorinę koją, jis pradeda kryžiuoti kojas, bet galas 'pralenkia' priekį, todėl išoriniu pavadžiu ir vidine koja pataisau ir nuskersuojam iki sienelės. Tą patį pakartojam į kitą pusę, paglostau ir pasikeliu į zovadą. Ramia zovada užeinu kavalečių junginukus su kartimis tarp jų. Žirgas ramiai susirenka kojytes ir visas kartis palieka nepaliestas už savęs. Tuomet užeinu kryžiuką ir tiesiai po jų keturių tempų tarpas lygiagretės mažos. Atjoju į kryžiuką easy, Espoir net nepažiūri, perlipa ir tvarkingai nuleidęs galvytę tolygia zovadėle nuzovaduoja į lygiagretes. Gera turėt žirgą, kur reikia tik ramiai išsėdėt iki galo ir prilaikyt blauzda. Paplekšnoju žirgui per kaklą ir pervedu į risčią, tada į žingsnį. Apžiūrėjus kitas kliūtis susigalvoju mini maršrutėlį. Pasikeliu į zovadą, volte šiek tiek paprašau vidinės pusės, nes pakaušį keistai sukietinęs. Į mūriuką vėlgi ateinu ramiai, norisi patikrinti sąžinę. Pats atsiskaičiavęs tempą šiek tiek patraukia, išlaikau pavadį kontakte, bet netempiu atgal, išsėdžiu ir prilaikau blauzda. Žiūriu į sekančią kliūtį lygiagretes, linija pasirinkusi, paspaudži blauzda, atstumas susikoreguoja ir žirgas gerai pasispyręs perskrenda savo užduotį. Toliau pajoju link sienelės žiūriu į statmeną su vaivorykšte, kadangi maršrute zovados ritmas yra, tai lygiai ateinu ir į statmeną, Espoir į nieką nežiūri ir kiaurai eina į kliūtį. Paglostau po kliūties, apjoju visą ratą ir dar kartelį pakartoju pakelto kryžiuko ir lygiagrečių junginį. Easy atvedu - easy peršokęs ir nuzovaduoja. Paglostau žirgą po šuolių ir pervedu į risčią.
- Nu malačius, greit prisimeni viską:)
Parisčiuoju vėl į laisvesnį pavadį ir galiausiai persivedu į žingsnį. Užmetu ant užpakalio poponą ir po gerų 15 minučių paliekame maniežą.

Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Sk. 01 22, 2012 4:38 pm

Atsivedu Taloubet į maniežą, nutraukiu poponą ir pakabinu ant sienelės. Nuleidus kilpas šokteliu ant žirgo ir ramiai pažingsniuojam geras dešimt minučių. Pasiraginu į risčią, šis lengvai pakyla ir įkišęs galvą tarp priekinių kojų bando mest porą bankių, aš stipriau spusteliu blauzdomis, šis šokteli į priekį ir kažkiek susikaupia į darbą.
- Šmaikštuolis :D
Rankas laikau lygiai ir stengiuos ne 'drožt' per snukį, tik vis sujudinu, palankstau i abi puses, kad neužkąstų žąslo. Per tiesiąsias šiek tiek paplatėjam, rankas paduodu šiek tiek į priekį ir spaudžiu blauzda. Žirgas menkai platina aliūrą, bet bent išsitempia per kaklą ir laisvėja pavadyje. Prieš kampus nuo sedėsenos ir žąslo kontakto sutrumpinu risčią, per įstrižaines pakeitinėju puses, padirbam perėjimuose, sustabdau žirgą iš risčios į žingsnį, po kelių žingsnių, vėl risčiuojame, vėl sustabdau.. Galiausiai pasikeliu į zovadą, per tiesiąsias šiek tiek pavarau į priekį, tik Talou labai užsiveda ir taip lengvai nebeprisiima. Kai tik bando mane panešt, iškart sustabdau ir atsitraukiam atgal. Vėl ties sienele pavarau į priekį, prieš kampą jau griežčiau žąslu sudirbu, eržilas po truputį supranta ko noriu. Dar kartelį pakartoju, tik švelniau žąslu, daugiau stengiuos sustabdyt sedėsena.
- Va, dabar liux.
Paglostau žirgą ir trumpa zovadėle prazovaduoju porą ratukų nuo sienelės. Tada įeinu į įstrižainę sudirbu vidiniu pavadžiu, spusteliu išorine blauzda, žirgas linksmai strykteli į orą ir pasikeičia koją. Paglostau ir persivedu į žingsnį. Tuomet prižiūrėtojo paprašau, kad pastatytų porą kliūtelių. Užeinu mažą statmenėlę, žirgas šiek tiek patraukia, aš netraukiu atgal, einu su juo. Casallis duoda šuolį į orą ir po šuolio kala bankių. Sustabdau, atsitraukiam atgal. Dar kartelį užeinu kliūtį, dabar šiek tiek paspaudžiu prieš pat šuolį, žirgas peršoka šįkart tvarkingai ir po kliūties ramiai nuzovaduoja. Paglostau ir paprašau, kad pakeltų statmeną. Ramiu zovados tempu ateinu į kliūtį, du paskutinius tempus vėl paspaudžiu blauzda, eržilas stipriai atsispiria ir lengvai peršoka kliūtį. Paglostau, ir einu į lygiagretes, prilaikau blauzda, žirgas ramia, lygia zovadėle kaip atėjo - taip ir nuėjo, paglostau ir pervedu į žingsnį. Kai šiek tiek atsipučia, paprašau, kad statmena ir lygiagretes pakeltų iki 1,30. Tokia pat zovada, nieko nekeisdama ateinu į statmeną, atstumas gana geras, prieš pat šuolį spusteliu blauzda, šuolis geras - galą atvėrė. Toliau tokia pat zovada einu į lygiagretes, matydama, kad atstumas tolimas, spaudžiu blauzda, žirgas šiek tiek išplatėja ir kyla į lygiagretes taip pat lengvai, kaip iš normalaus atstumo. Pagiriu žirgą balsu ir persivedu į risčią. Parisčiuoju dešimt minučių, pervedu į žingsnį ir pažingsniuoju kol atsikvepia. Nušoku nuo žirgo ir išsivedu link arklidžių.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Chanzy
Administratorė
Chanzy

Pranešimų skaičius : 337
Join date : 2011-07-04

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pir. 01 23, 2012 11:30 am

Atkeliaujame į maniežą su Jos Aquiles - nors kelio nuo namų nedaug, abu esame visiškai balti.
- Na, sniego seni, vis dėlto į darbą teks kibt,- tariu nuimdama poponą ir numesdama jį ant sienelės. Pati nusipurtau striukę ir ją paguldau ten pat.
Ištraukiu kilpas, sureguliuoju - vis dėlto konkūro mudu dar nesam bandę,- taip pat sutvarkau ir kapsulę. Užšoku ant žirgo, iškart tvirtai laikau pavaduką ir dar vos vos pareguliuoju dešiniąją kilpą.
- Na, o dabar judam,- švelniai paraginu ir net nusistebiu, kad eržilas ima ramiai žingsniuoti.
Vaikštom bent penkiolika minučių, tada keliamės risčią - tiesą, iš pradžių pora kartų išbandom zovadą, tačiau nebėra taip blogai kaip per pirmąją treniruotę. Pakako kelių piktesnių žodžių, ir Josas risčiuoja, kad ir ne visai patenkintas. Pabandau šiek tie palankstymų, kurie visiškai nesigauna, tačiau kol kas nepykstu, leisdama juodžiui risčiuoti taip, kaip jam patinka. Artimiausias penkias minutes.
Užeinam kavaletes, čia jau išsireikalauju galvytės ir platesnės risčios. Tiesa, gaunu keletą ožių, ta proga dar sykį užvedu į kavaletes ir po jų iškart stabdau į žingsnį, kelių į risčią, užvedu į kavaletes ir dar kartą pakartoju. Po tokio pratimo Aquiles kažkaip aprimsta.
- Va šitaip tu man dirbsi, šaunuoli,- pratariu.
Šiek tiek pasivaikštom, vėl keliamės risčią, susukam voltą ir paimam neaukštą kryžiuką iš abiejų pusių. Pastebiu, kad žirgas puikiai šoka, ir nori šokti.
- Šaunuolis,- suploju delnu per kaklą.
Aprisčiuojame vieną ratą, tada sustojame iki žingsnio, ir keliamės zovadą. Čia jau Josas pasireiškia - kaip devintam danguj skraido, išmesdamas ir keletą ožių.
- Na na, šito matyt tai tikrai nenoriu,- subaru.
Kai prilėtinu tempą iki normalaus, susižiūriu akimis keletą kliūčių ir užvedu į jas. Ties kiekviena atsarga vis didesnė, nors ir kliūtys vis aukštesnės. Stebiuosi, kaip energingai ir minkštai Akvilius šoka.
Pagiriu jį dar sykį ir apsuku ratą aplink maniežą. Pusę jo parisčiuojame, tada ilgai ilgai žingsniuojam, man periodiškai vis jį pagiriant.
- Šaunuolis, nesitikėjau tokios geros treniruotės.
Kai gražuolis atsikvėpuoja, nušoku žemėn ir iškart uždedu poponą, sutvarkau kilpas, atlaisvinu pavaržą bei kapsulę. Tada apsirengiu pati ir išvedu Jos ilsėtis.

_________________
Ir šimtmečių šviesos dar kvepia ugnim ---
Dabar aš tenoriu pasilikt su Tavim.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pir. 01 23, 2012 8:59 pm

Atsivedu L'Espoir į maniežą. Šis ramiai tipena paskui mane, prisivedu prie sienelės ir nuimu poponą, manieže gana šilta, tik girdis vėjo gaudimas ir pro stoglangius matosi krentančios snaigės. Užsikabaroju ant žirgo ir po kelių minučių žingsio pasiveržiu balną. Paglostau ir pradedam risčiuoti, žirgas iškart nueina į apačią, pastumiu blauzda, tvarkingai išbėga į priekį, taip parsičiuoju į vieną, į kitą pusę, jis vis minkščiau ir minkščiau atsako į ranką, į sėdėseną.
- Kažkoks įtartinai tu geras..
Paglostau žirgą ir spsustelėjus blauzda, pradedam zovaduot, atsistoju iš kilpų ir laisvai pazovaduoju į abi puses, poto įsėdu į balną, nuo blauzdos ir žąslo kontakto palankstau žirgą, pasikeičiam koją. Paglostau ir užeinu pora kartų kryžiuką, ramia zovada, vieną kartą taip apgailėtinai pataikau, kad pajaučiu, kaip veidas keičia spalvą. Paglostau, kad pagelbėjo mane. Vėl nuo blauzdos pakylam į zovadą, pasirenku šiek tiek aktyvesnį ritmą ir vėl užeinu kryžiuką. Tolygiai palydžiu jį blauzda ir prieš šuolį spusteliu, Espoir'as strykteli į orą ir atspyręs galu nuzovaduoja toliau užlenkęs ausis.
- Taip, taip jau laikas pajungt ir galą. Už kelių dienų varžybos!
Paprašau, kad pora statmenų pakeltų iki 115cm ir lygiagretes taip pat. Parisčiuoju ratą, šiek tiek palankstau, nuo blauzdos pora žingsnių paskersuoju, ant kampo pasikeliu į zovadą ir iškart stekučiu aktyvinu galą, tuomet išeinu į tiesiąją ir judam link statmenų junginio, iš tolo pamatau, kad atstumas tolimas, toliau joju tolygiai į priekį. Žirgas lengvai šokteli iš tolimo atstumo ir tarpe šiek tiek pavarau į priekį, jis laisvai išplatėja ir į antrą statmeną atstumas gaunasi normalus. Lengvai kilsteliu iš balno savo šiknytę, rankas padedu ant kaklo, bet tuo pačiu ir neužgulu žirgo, stengiuos šuoly kuo tiesiau būti. Po kliūties iškart sėdu į balną ir tarpe vėl palankstau žirgą, šis lengvai atsako ir iš kampo į lygiagrečių junginį patraukia, aš atgal netraukiu, tačiau prilaikau jį, išsėdžiu iki galo ir žirgas, nesiblaškydamas kyla iš tolimesnio atstumo, po lygiagrečių įsėdu i balną, prisiimu įsėsdama gilyn ir į antras lygiagretes atstumas susinormalizuoja. Toliau zovaduoju iki maniežo galo ir iš posūkio užeinu vaivorykštę, tolygi zovada - tolygus ritmas - normalus atstumas. Po vaivorykštės paglostau žirgą ir pervedu į žingsnį.
- Dabar šauniai!
Prižiūrėtojo paprašau, jog pavienes kliūtis pakeltų iki 130. Šiek tiek pažingsniuoju, kol žirgas atsikvepia ir toliau pasikeliu į zovadą. Zovaduoju prie sieneles, laikau lygų kontaktą tiek blauzda tiek ranka, po truputį suku nuo sienelės į lygiagretes, pamatau, kad atstumas geras, lygiai išsėdžiu ir prieš šuolį paspaudžiu blauzda, Espoir stipriai atsispiria ir deda šuolį neblogą, šiek tiek užkrentu ant priekio po šuolio, bet greit sėdu atgal. Toliau iš kampo statmena, jau kampe praradau zovadą, todėl gavos šiek tiek arti, tačiau žirgas gerai išsiraitė. Toliau lanku lygiagretės, iškart po statmenos pasiaktyvinau zovadą, todėl į lygiagretes jau atstumas normalus gavos, šuolio metu jau rodžiau svoriu į kurią pusę josim. Vėl nuo sienelės pora tempų, lygiagretės, atstumas šiek tiek tolesnis, nei normalus, bet kaip Espoir'ui tai tik geriau, jam reikia vietos šiek tiek palikti. Po lygiagrečių apzovaduoju ratą ir paglostau žirgą.
- Dabar išvis gut!
Parisčiuoju pora minučių ir nušokus nuo žirgo, užmetu poponą, atveržiu balną ir pavedžioju po maniežą. Galiausiai išeiname.Paskutinį kartą redagavo Aistė, Antr. 01 24, 2012 8:39 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miniracing.
Veterinarė.
Miniracing.

Pranešimų skaičius : 613
Join date : 2011-06-25
Age : 22
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Antr. 01 24, 2012 3:51 pm

Ateinam į maniežą su Evli Nandele. Sustojam prie durų, numetu gūnią nuo jos nugaros ir pakabinu ant tvorelės. Prisiveržiu balną, ištraukiu kilpas ir užsėdu ant bėrutės. Duodu laisvą pavaduką. Pavaikštom kokias 5min, apsiprantam manieže. Susirenku pavadį ir paspaudžiu kumelę blauzdom. Pradedam risčiuot. Sėdžiu balne, susirenku kumelę, paaktyvinu ir pradedu kilnotis nuo išorinės kojos. Vis laikau kumelę blauzdoj, kad netynginiautų ir nemiegotų. Pasukinėjam voltukų, pakeičiam porą kartų kryptį, bet išlaikom aktyvumą. Pagiriu kumelę. Po kažkur 15min risčios, sustojam. Duodu laisvesnį pavadį, bet kontaktą laikau, leidžiu atsikvėpti kumelei. Pavaikštom, kol ši nebešnopuoja. Tada susirenku kumelę, išsilenkus nuo vidinės kojos keliu zovadėlę. Ramiai prasėdžiu, o tada ir vėl aktyvinu kumelę, jojam visada palei sienelę, tad išlaikom vienodą tempą. Ant kampų išsilenkiu bėrę, o ties tiesiąją ir vėl paraginu blauzdom, sukam pusvoltį, pasikeičiam koją ir į kitą pusę vėl aktyvios zovados. Pagiriu kumelę ir galiausiai sustabdau. Apeinam porą ratukų ir vėl kylam, bet šį kart į ramų kenteriuką. Pasukinėju kumelę tarp kliūčių, pakaitalioju kryptį. Iškart ramiai užvedu kumelę į kryžiuką, kad ši nespėtu susigaudyt, jog šokam, užvedu iš arti, tad Evli tik suraukė ausis, bet gražiai perlipo, nereikėjo nei lėkt, nei šaut per kliūtį. Iš kito pusvolčio užsivedu kumelę, šį kart iš tolėliau, bet nepaleidau rankos, ramiai prasėdėjau, neleidau išsiverst, tad pikčiūrna vėl gražiai perlipo kliūtį, šuolio metu pasikeitėm koją ir nujojom į dešinę. Paglosčiau bėrutę ir palaisvinau pavaduką. Suspaudžiau keliais ir sustabdžiau kumelę. Apeinam ratuką ir vėl kylam į ramią zovadėlę. Užeinam statmeną, šį kart jau pakankamai aukštą, kažkur 90cm. Laikau rankoj kumelę, neleidžiu verstis, sėdžiu giliai balne ir netgi šiek tiek lošiuosi, bet ši vis tiek sugeba įsilėkt į kliūtį ir šauna per ją. Net likau balne sėdėt, griežtai suimu pavadžius, užkabinu steku kumelės petį, tada vėl sėdu giliai į balną, rankos neatleidžiu, užvedu į kliūtį iš arčiau, bet ši vis tiek skrenda. Tik pasistengiau netrukdyt jai ir leidau šokt. Sustabdau Evli.
- Kas tau darosi? cry
Nerenku griežto pavadžio, laikau kontaktą, bet jis pusiau kabo. Kylam į zovadėlę, nepervarau žirgo. Užeinam tą pačią statmeną, kumelė lekia, bet jau ne taip, šį kart ramiai prasėdžiu tempus, pagaliau ir ji pataikė, peršokam kliūtį. Susirenku pavaduką ir palydžiu bėrę blauzda. Užvedu į lygiagretes 110cm. Ramiai ir giliai sėdžiu balne, neduodu lėkt, tik šį kart Nandelė išsivertė, bet gražiai peršoko. Užvedu iš kito pusvolčio, vėl peršokam. Dar kart perlipam visas kliūtis ir baigiam treniruotę. Numetu pavadį ir leidžiu atsikvėpuoti jai, aprisčiuojam ratuką ir sustojam. Paglostau Evli. Pavaikštom 10min ir sustojam, Nušoku nuo bėrutės, atveržiu balną, sutraukiu kilpas ir užmetu gūnią Evli ant nugaros. Paploju per kaklą ir išsivedu gražuolę namo.

_________________


Two boys,
An old drunk,
And a fallen angel...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Antr. 01 24, 2012 9:04 pm

Atsivedu savo antrą būsimą varžybinį žirgą. Nuleidžiu kilpas ir šokteliu ant eržilo. Šis pradeda eiti ir tympčiot galvą. Šiek tiek pasiemus pavadį padirbu, šis nusileidžia ir tik bando patempt, sudrausminu blauzda. Prisivedus prie sienelės, nuimu poponą ir mesteliu. Šis atšoka nuo sienelės ir pradeda šnirpšt.
- Ot bailys.. cry
Iškart pradedu risčiuot, kad nesugalvotų viso maniežo pradėt bijot. 'Duodu ką veikt', palankstau, perėjimai, sustojimai, žirgas susikoncentruoja į darbą ir į aplinką nebekreipia dėmesio. Kai atsileidžia visas, paglostau ir pasikeliu į zovadą, laisva zovadėle pazovaduoju geras dešimt minučių, šis atsipalaiduoja, nebedurniuoja ir nebežaidžia. Paglostau ir užeinu kryžiuką, šis visas persiverčia, persiriečia, net nesuprantu ką ten daro. Todėl šokinėju ant volto, kol išvis neišsikelia galvos ir pradeda gaubti, kad ir kryžiuką. Paglostau, iš kito volto taip pat. Pabandau užeit tiesiai, dabar ir tiesiai gerai einas.
- Nu, tai ką tu ten prisimąstai pradžioj visąlaik..? 230386
Paglostau ir kol prižiūrėtojas pakilnoja kliūtis, žirgas atsikvepia ir pailsi.
- Galit viską pakelt iki 1,15, nors porą palikit 1,10, nežinia ką gali sugalvot šitas..
Parisčiuoju pora ratų, papletėju per įstrižainę, sedėsena ir minimaliu kontaktu pavadžiu prieš kampą prisitrumpinu ir kampe pasikeliu į zovadą. Ramiai iš 'stiliaus' zovados užeinu žemesnę statmeną, nė kiek netraukia, šiek tiek gale paspaudžiu blauzda, grakščiai peršoka ir po kliūties palydžiu blauzda iki lygiagrečių, į šias pažiūri tik virš kliūties, pajaučiu kaip viskas pastingsta, kojytes susirenka taip, jog girdžiu, kaip pats sau daužia į krutinę, gerai, kad šocė uždėta. Sustoju ir paglostau. Na, dabar auksčiau maršrutėlį. Pasikeliu į zovadą ir tokia pat ramia zovadą einu lygiagrečių ir statmenos junginį, į lygiagretes gale šiek tiek pavarau blauzda, bet kunu ramiai pasėdžiu iki galo, eržilas laisvai atsispiria ir galu mosteli virš kliūties, į statmena pats noriai juda, belieka išlaukt ir neatleist blauzdos. Pati tiesiai pasėdžiu, paduodu rankos, tiek kiek prašo ir po šuolio įsėdu į balną. Susitvarkau, kampe išlenkiu žirgą ir tiesiai iš kampo statmenų sistema, truputį artimas atstumas, tačiau stengiuos nesuspurdėt. Žirgas išsiraito, tačiau antrą statmeną numeta. Paglostau ir apjojus ratą vėl iš kampo tą pačią sistemą, šįkart tolygiau pataikau, o eržilas pasimušęs kojytęs perskrenda sistemą, kad vos neatsiduriu ant žemės.
- Guut!
Paglostau ir susistabdau žirgą. Paprašau prižiūrėtojo, kad viską pakeltų iki 130. Vėl pasikeliu į zovadą iš kampo statmeną užeinu, lentą, jau vien tas, neleidžia jam betkaip jos peršokt, žino , kad skaudžiai ją kabint.. Tačiau, net nesudarau jam tokios situacijos, atstumas geras, gal ne tolokas, tačiau ant tokio aukščio maža paklaida nėra nepatogumas. Po statmenos prisiimu žirgą nes tiesiai prieš mus lygiagrečių sistema, prieš pat galą paspaudžiu, žirgas ant pirmo šuolio jau gerokai sudirba galu, stengiuos neužkrist tarpe, nes plati sistema, reikia blauzdos daug. Tai tarpe ir balsu ir blauzda padedu žirgui ir antrą šuolį jis liuokteli lengvai, bet stipriai išmesdamas mane iš balno. Po kliūties susitvarkau, atsisėdu atgal. Toliau siaurikė, žirgas į ją pažiūri, bet eina drąsiai, atstumas normalus, laikau blauzda, rankos nepakišu ir prieš šuolį pastumiu jį, kad nepakibtų. Eržilas net sustenėdamas kerta šuolį ir ožiais po kliūties pasidžiaugia savim. Vėl susitvarkau ir užeinu statmenų junginį. Maršrute jau pasigaunu jo gerąją zovadą, tad atstumas ateina pats, man tereikia netrugdyti jam. Paduodu ranką, neužgulu ir išlaukiu. Tarpe atsisėdu atgal ir prieš šuolį vėl paspaudžiu. Žirgas tvarkingai sudirba tiek priekiu, tiek galu.
- Geruuutis!
Parisčiuoju pora minučių, persivedu į žingsnį ir atleidus balną pažingsniuoju, kol jis atsikvepia. Poto nušoku ir išsivedu žirgą.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 01 28, 2012 12:32 pm

Atsivedu į maniežą Taloubet'ą. Šis visas pasitempęs, klausosi, žiūrinėja.
- Nu tu tai stebėtojas grynas.. yeah
Užsilipu ant žirgo ir pradedu žingsniuot, šis pora kartų staigiai krūpteli ir apsisuka, bet palyginus vaikšto ramiai, paskui blauzda pristumiu jį prie sienelės ir nuėmus poponą, užmetu ant sienelės. Spusteliu blauzda ir pradedam risčią, šis iškelia uodegą ir pradeda pūstis. Dėl viso pikto pasitrumpinu špruntą ir vis blauzdomis primenu, kad viršuj esu dar aš. Šis visas išsipūtęs, šnirpšdamas ir kas pora žingsnių pamaskatuodamas galva arba pakilnodmas savo šikną, 'risčiuoja'. Kadangi čia nepiktybiškai, o tik žaismingai, tai leidžiu padūkt, visgi geras pora dienų stovėjęs.. Kai jau po truputį nusiramina, apšyla ne tik jis, bet ir aš, spusteliu lengvai blauzda ir šis visai pašėlsta, pasikelia į zovadą tačiau gerokai pasispardo ir pasidrąsko, dar šokdamas į orą spėja pasieržiliuot. Tada jau sudrausminu rimčiau, su steku gauna į šikną ir pavadžiu ir spausdama blauzda pasiimu jį į griežtesnį kontaktą. Iškart visi bajeriai pradingsta. Bėga tvarkingai, tada pazovaduojam lauko zovadą, per įstrižainę pasikeičiam koją, vėl šiek tiek pasiduoda, bet dabar nebaudžiu. Paskui persivedu į risčią ir parisčiuoju per kartis, kavaletes. Eržilas labai saugos, nė vienoS nepaliečia, paglostau ir vėl į zovadą. Ramiai, labiau sutelkta zovada atzovaduoju į kavaletes, eržilas laisvai, niekur neišsiplėšdamas peršoka, vis galu sumosuodamas. Tuomet užeinu klavišą iš trijų kryžiukų, vėl taip pat ateinu, visai ramia ramia zovada, minimaliai paduodu ranką, pati neužgulu ir po klavišo sustabdau. Paglostau. Pasikeliu į risčią ir padirbame ant paplatėjimų, platėjant išlaikau rankas toje pačioje pozicijoje, pati spaudžiu koją, ir išsėdžiu lygiai, vis sudirbu švelniai pavadžiu, kad neišsiplėštų kontakto. Pora kartų pabando slėptis nuo kontakto, tačiau vis prikeliu ranka ir susipratęs gražiai išplatina lygiam kontakte. Paglostau ir pervedu į žingsnį.
- Seeehr gut!
Pažingsniuoju užsimetus poponą geras dešimt minučių, tada nušoku nuo žirgo ir pasuku arklidžių link.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miniracing.
Veterinarė.
Miniracing.

Pranešimų skaičius : 613
Join date : 2011-06-25
Age : 22
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Sk. 01 29, 2012 12:23 pm

Paskubom įlekiam į maniežą su Dream Catcher. Žirgas tik pučia garus iš šnervių, man taip pat iš burnos eina garas, o jau šaltis, brrr... Priveržiu balną ir patvarkau kilpas, užšoku ant žirgo, paduodu pavaduką ir leidžiu pasivaikščiot. Apeinam porą didelių ratų ir sustojam prie durų, nuimu gūnią nuo žirgo nugaros ir užmetu ant sienelės. Iš kart pradedam risčiuot, kad nesušaltumėm. Padarom vieną risčią 10min. Lengvai, bet energingai, palei sienelę. Vis sudirbu pavaduku ir nuleidžiu žirgo galvą, o Dreameris tik atsipalaidavęs bėga, velka kojas ir vsio. Vis pagiriu berniuką, paplatinu, patrumpinu, susuku vieną kitą voltą, pakeičiu kelis kartus kryptį. Galiausiai sustojam ir pavaikštom, atgaunam kvapą.
Ilgai nežingsniuojam, kad visai nenumirtumėm iš šalčio, pakilnoju zovadėlę. Į vieną pusę porą min ir į kitą. Pazovaduojam energingai, plačiai, aš išlipu iš balno ir tik prieš stabdant grįžtu atgal. Pagiriu eržilą ir duodu pavadžio.
Pavaikštom apie 10min. Tada kylam į lengvą kenteriuką, sususukam prieš kryžiuką ir iš dešinio pusvolčio užeinam kliūtį. Prasėdžiu ramiai, žirgą palaikau blauzdoj, kad neužmigtų ir tvarkingai perlipam kliūtį. Iš kito pusvolčio, vėl taip pat gražiai ir ramiai. Tada užeinam lygiagretes, kažkur 90cm. Šį kart jau iš pusūkio jojam aktyviai, laikau žirgą blauzdoj, bet rankos nepaleidžiu ir tik šuolio metu paduodu pavadį, žirgas net atsidūsta nusileidęs.
- Ė, tingyniuk tu. dance
Paploju žirgui per kaklą ir užvedu iš kitos pusės, vėl iš tokio pat atstumo. Tiesiog idealiai sušokam tas kliūtis. Na, paįvairinimui perlipam klavišiukus ir aukščiausią kliūtį - lygiagretes 115cm. Jau aktyviai įeinam į kliūtį, stumiu žirgą blauzda ir šis tvarkingai pakyla. Nusileidžiam, nuzovaduojam tiesiai, o tada pereinam į risčią. Paglostau eržilą, duodu pavadį, leidžiu atsikvėpuot ir sustabdau. Pavaikštom apie 10min, užsimetam gūnią ant nugaros. Sustojam, nušoku nuo eržilo, atveržiu balną, sutraukiu kilpas ir išvedu namučio.

_________________


Two boys,
An old drunk,
And a fallen angel...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Tr. 02 01, 2012 9:57 pm

Vėl labai jau vakarop atsivedu Taloubet'ą. Šis ramiai apsižiūri maniežą, tuščia, tylu ir jam ramiau.. Prisivedus žirgą prie sienelės nuimu poponą ir nuleidus kilpas strykteliu ant žirgo. Šis iškelia nugarą ir susteni.
- Ot išdykėlis esi, kiekvieną kartą tas pats :D
Paglostau viena ranka ir laisvu pavadžiu pažingsniuoju pilnais ratais. Paskui pradedame risčią, iškart nuo kojos ir minimalaus pavadžio kontakto susirenku eržilą ir stumiu į priekį. Iš pradžių nenoriai pajuda, bet paskui pats traukia pirmyn ir reikia tik lygiai išlaikyt. Sujudinu išorinį pavadį ir pajuntu, kad kietas kaip akmuo. Tuomet iškart stoju į voltą, ir spaudžiu į išorę jį, daug vidinės blauzdos, ir išorinio pavadžio. Su stekučiu aktyvinu galą, žirgas pirma atminkština nugarą ir po truputį atleidžia kaklą. Paglostau ir išeinu į tiesiąją, nuo sienelės išlaikydama išorinį ir spausdama išorine blauzda, nueiname nuo sienelės link vidurio, taip iš abiejų pusių pakartoju ir žirgas išvis atsileidžia, nusiprunkšdamas ir paprašydamas kontakto žemiau. Paglostau ir pervedu į žingsnį, kadangi abu spėjome sušilti, pažingsniuoju porą minučių. Tuomet pasikeliu į zovadą, daugiau darbo voltuose, į abi puses tikslas, kad kuo minkštesnis ant rankos ir lengvai spirtųsi nuo blauzdos. Išorinį lygiai laikau, o vidiniu vis sudirbu, tolygiai paspaudžiu blauzda, žirgas lygiam kontakte paspartina, sutrumpina zovada. Išeiname į įstrižainę, jau duodu signalą svoriu ir minimaliai sudirbu vidiniu pavadžiu, išorine blauzda nežymiai paspaudžiu, eržilas pasikeičia kojas ir lygiai nuzovaduoja toliau. Vėl į voltą ir tą patį pakartojam. Paglostau eržilą ir pervedu į risčią, parisčiuojame geras dešimt minučių, žemyn-pirmyn. Persivedu į žingsnį.
- Na va, šauniai padirbėjome, rytoj reiks peršokt su tavim :)
Pažingsniuoju geras dešimt minučių ir nušokus nuo žirgo išsivedu link arklidžių.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Biscuits.
Administratorė
Biscuits.

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2011-06-22
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Kv. 02 02, 2012 7:56 pm

Atvedu į maniežiuką savo kukulį Presley Boy. Žirgas strykinėja nuo kiekvieno garso, tačiau manęs beveik netampo. Uždarius duris prieinam prie sienelės, nuimu poponą, pataisau balną. Paveržiu pavaržą ir pasitaisau kilpas, tada užšoku.
- Uu, aukštas visai. O nuo žemės toks neatrodai, - nusijuokiu.
Laisvu pavaduku pradedam žingsniuoti palei sienelę, čia pilna kliūčių, kažkurias šian tikrai perlipsim. Nors, žiūrint, kaip seksis. Pažingsniavus po du ratukus į abi puses kylam ristele. Prisiimu pavadį, nes bala žino, kas jam gali šaut į galvą. Prabėgam kelis ratus laisvai, kilnojuosi, kad nugara apšiltų. Keičiam kryptį, kažkaip apsisukę tarp kliūčių, persėdu ant kitos kojos ir vėl prasibėgam. Susirenku pavadukus, prisiėmu galvą nuo blauzdos, žirgas gražiai nueina žemyn. Na, jau veteranas, tad nėra ko stebėtis. Pasisukiojam voltais, nubėgam toli iki kliūties, bet juodis visiškai nebijo ir mane stebina. Paglostau kaklą, pasikeičiam pusę. Panašiai pasipratinam su kliūtim, padirbam linkimus. Galiausiai pereinam į žingsnį, paglostau kaklą. Paduodu laisvesnį pavadį, bet juodis visai nepavargęs, nes dirbom mažai.
- Pažiūrėsim, iš kokio molio tu drėbtas, angel - pakedenu karčius, apeinam daugumą kliūčių.
Vėl pasikeliu ristele, jau sėdžiu balne. Nelabai patogu su trumpomis kilpomis, bet eržilas nėra kratus, todėl neblogai įsodina. Prabėgam tiesiąja, tada kilpomis, vingiais visokiais. Galiausiai nuo A kylam kenteriu, ramiai, bet užtikrintai. Paraginu priekin, išlaikau kontakte. Pasistatau juodį tiesiai į kryžiuką, nėra labai aukštas, bet kaip pirmam šuoliui užteks. Tempų nematau, todėl duodu laisvę Presliui, šis pasirenka tempą, nuo mano paskatinimo pakyla ir perskrendam. Šuolis stiprus, impulsyvus. Paglostau kaklą, pasisukam pusvolčiu ir perskrendam statmeną. Po truputį atsipalaiduoju, mat susikausčiau, tada keičiam koją. Užeinam iš kitos pusės, prilaikau žirgą, bet nėra ko laikyti. Juodis ramiai, energinga zovada perlipa lygiagretę ir pasispirdamas nubėga tolyn. Paploju per kaklą, nuo C pereinam į risčią ir palei sienelę bėgam pečiu vidun. Sunkiai išlinksta, stipriau sudirbu pavaduku ir blauzda, priversdama paklusti. Iš antro karto labai gerai pavyksta, nuo C vėl kylam zovadėle. Šį kartą žirgas šoka lyg būtų gavęs spyrį užpakalin, bet prisistabdau. Ramiai užeinam į sąryšį, juodukas jau įsilėkęs, todėl pirmą metam, į antrą užeinam kaip galim ramiai, sudirbu kauliukais, kad sutrukdyt ir šokam iš vietos. Atleidžiu pavadžius, tik įsikimbu keliais, kad nenumestų. Peršokus pasipila spyriai ir piestai, bet išsilaikau, ir trinkteliu blauzdom. Prisiėmu galvą, apibėgam visą ratą ir vėl užeinam į tą sąryšį. Išlaikau tarp blauzdų, neleidžiu suktis, dirbu vidiniu pavadžiu, kad liktų kontakte. Keliu iš tolimo nuo pentino, nusileidus du tempai ir vėl šokam į orą. Nusileidžiam su trenksmu, paploju per kaklą ir atleidžiu pavadžius. Apzovaduojam pusę rato, tada ristele dar pabėgam. Galiausiai žingsniuojam.
- Šaunuolis, ai geras, liudi - apsikabinu kaklą.
Žinojau, kad po šios treniruotės viskas sustos į vietas. Jis arba išvažiuos, arba liks su manim amžiams. Mes abu pasirinkom antrą variantą. Paduodu skanėstų, pažingsniavus nušoku. Atveržiu pavaržą, užmetu poponą ir išeinam.

_________________

The band with Totilas was so special. Not only a top horse, but also very sweet and touching. Always that cheerful glance.
Edward Gal.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Paulla.
Administratorė
Paulla.

Pranešimų skaičius : 516
Join date : 2011-06-22
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pen. 02 03, 2012 9:34 pm

Palengva su Catalido prieiname prie maniežo. Žirgo dar neįleidžiu, o tik pravėrusi gardo duris apsižvalgau ar nieko nėra, bet deja nieko neišvydus tik užsidegu šviesą ir įsivedu vidun mažajį Catoki. Paglostau jo kaklą ir bandydama jį apraminti manieže apvedu du dielius rarus, bet juodbėris kaip šnirpštė ir išpūstomis akimis žiūrėjo į čia esančias kliūtis taip ir žiūri. Pasivedusi jį prie sienelės prisiveržiu balną ir išsitraukusi kilpas užšoku ant eržilo. Paglostau jo kaklą ir pagiriu, nes visdėlto jaunas ir dar net neprasivaikius užsėdau - savižudė.
- Good boy. liudi
Nuimu poponą ir užmetusi jį atn sienelėsparaginu eržilą žingsniu. Catalido šiek tiek pradeda tampyti galvą, bet aš tik paraginu jį blausda ir šiek tiek pasiprašau lengvo sudirbimo galvyte. Perdaug pradžioje neprisiimdama pavaduko paraginu blauzdomis. Palengva pradedame risčiuoti. Eržilas visdar pasimetęs ir nuo kiekvieno vėjelio pūstelėjimo norįs smagiai prasinešti, bet aš nevirpinu kinkų ir tik raginu jį pirmyn. Šiek tiek padirbėję su voltais paraginu jį tiesiąja plačia risčia. Preiš pat kampą prisiimu jį ant savęs ir jau šiek tiek daugiau sudirbu su pavadžiais. Catalido surengia galvytę ir kuo puikiausiai ją išlaiko iki pat kito posukio. Dar kelis kartus paplatinę įstrižainėje pereiname į žingsnį. Perdaug eržilui neleidžiu atsipūsti ir ant žingsnio dirbu su galvytės pastatymu, nes judesiai jau atidirbti. Apėjus kelis ratukus vėl pradedame risčiuoti. Aprisčiavus kelis ratukus užeiname paaukštintas kavaletes, bet Catalido per jas neperrisčiuoja, o peršoka ir gale viską išvarto nusinešdamas nuo jų. Susistabdžiusi patraukiu jį ant savęs ir paragindama blauzda padarome atsitraukimą, paglosčiusi paraginu jį vėl risčia ir aprisčiavus ratuką vėl užeiname kavaletes kurias neperseniausiai sutvarkė prižiūrėtojas. Šįkart jau šiek tiek geriau, bet vėl gale žirgas peršoka jas ir nešasi. Pasiėmusi pavadžius į vieną ranką nubaudžiu jį steku per užpakalį ir jam užsinešus susistabdau. Dar kartelį pliaukštelėjus prisiimu jį ant savęs ir jaučiu kaip jis šokinėja po manimi, bet dabar perrisčiavus per kavaletes kelis kartus nepalietus pasikeliame iškart zovada. Šiandien pažiūrėsiu tik ką žirgas moka geriausiai. Susisukame į voltą kelis kartus ir grįžtame atgal prie sienelės. Padirbame su paplatinimais ir kelis kartus pakeičiame koją. Pagyrus eržilą užeiname gulinčią kartį, bet eržilas taip pat nuo jos nusineša ir šįkart jau piktybiškai užkanda žąslus. Truktelėjus susuku jį nuo išorinės blauzdos į boltą ir apgesinus dar kartelį jį susuku į voltą vos ne į piruetą. Apzovadavus dar kelis ratukas pereiname į risčią ir vėliau į žingsnį. Paglostau jo kaklą ir duodu jam pavaduko.
- Na ką, šiandien jau užteks. yeah
Apėjus kelis ratukus susistabdau eržilą nušokus nuo jo sutraukiu kilpas, atveržiu balną. Užmetusi poponą išsivedu jį iš maniežo prieš tai užgesinus šviesas.


Paskutinį kartą redagavo Paulla., Št. 02 04, 2012 8:50 am. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miniracing.
Veterinarė.
Miniracing.

Pranešimų skaičius : 613
Join date : 2011-06-25
Age : 22
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 04, 2012 8:07 am

Ateinam į maniežą su Lancet, dar net nesustojom, o aš žagtelėjau.
- Gal su tavim tokių aukščių aš nešoksiu... 624965
Paglostau eržilą ir nusivedu prieš kliūčiu, kokias 4 - 5 kliūtis nuleidžiu iki pusmetrio ir vieną statmenėlę pakeliu iki 70cm.
- Tau tai bus įšūkis!
Paglostau žirgą ir truputi priveržusi balną, ištraukiu kilpas ir užšoku ant žirgo. Pasidarau konkūrines kilpas ir švelniai paraginu žirgą. Apeinam ratukų, sustojam prie sienelės, numetu gūnią žirgui nuo nugaros, dasiveržiu balną ir susirenku pavadį. Lancis iškart riečiasi, tad truputi sužaidžiu pavadžiu ir nulydžiu blauzda, neleidžiu taip riestis ir užkąst žąslus, pagaliau Lancis normaliai neša galvyte, tad paglostau jį. Paraginu risčia, prasėdžiu ir pradedu kilnotis, vis dar keista ant šito drambliuko jot su paprastu balnu. Padarom vieną risčią 15min, šiandien su juo dirbu grynai kaip su konkūriniu, sukinėju tik tarp kliūčių, mažiausiai dėmesio kriepiu į rengimą, dabar tik į tempą ir vis nulydžiu blauzda, kad nepamestu tempo. Lancis po kiek laiko irgi įsimantrina ir net pradeda demonstruotis manieže su savo galva, pirmą kart pamačiau, kad Lancis iškėlęs galvą bėgtu.
- Permainos gal visai nieko? 536879
Paglostau žirgą, bet per daug šūstravot neleidžiu, tad greit nuleidžiu jį. Pavaikštom, apeinam du ratukus ir kylam į zovadą. Pazovaduojam tarp kliūčių, pasisukinėjam, pakaitaliojam kryptį ir sustojam. Apeinam ratuką, paglostau žirgą. Štai kryžiukas, kažkur 40cm. Paraginu žirgą risčia ir dabar jau nusiraminu. Tvirta ranka užvedu žirgą į kliūtį, kojomis laikau tiesiai, kad nešokinėtų į šonus, nors Lancet jau užsivertęs ir tik taikos į kurį šoną nusukt, spusteliu tvirčiau blauzda ir šis deda šuolį, tik spėju pakišt pavadį. Paglostau žirgą, dar kartą užvedu, vėl dedu į viršų šuoliuką, paglostau, pabandau nuramint, bet kur tau, šaudo jis tokius šuolius, kad oi... Užvedu į tą pačią kliūtį iš zovados, vis tiek tas pats...
- Nenuvertink taip kliūčių. 413152
Paglostau žirgą. Užvedu iš zovados į statmenėlę puse metro. Palaikau rankoj, bet iš kojos nepaleidžiu, tiesiai vedu ir pati ramiai sėdžiu, prasėdžiu ir žirgas tvarkingai pakyla, paduodu pavadį ir grįžtu į balną, paglostau eržilą, pasikeičiu koją ir iš kitos pusės užvedu, vėlgi labai gražiai peršoko... Na, ne taip gražiai techniškai, bet kaip jam, tai gražiai.
Nusprendžiau šiandien Lancio nekankinti, tad paskutinę kliūtį peršoksim 70cm statmenėlę ir užteks, užvedu žirgą iš posūkio energingai, nors pajaučiu, kad kaštutis tam jau priešinasi, tad pridedu stekučio, nepaleidžiu iš blauzdos, prilaikau ranką ir kylam, peršokam kliūtį, deja labai nepatogiai nusileidžiam ir pereinam į risčią, paduodu žirgui pavadį, šis nuleidžia galvą. Paglostau Lancį.
- Iš tavęs konkūrininko nebus, nuspręsta.
Sustojam, prijojam prie gūnios, užmetu ją ant nugaros, atveržiu balną ir išmetu kojas iš kilpų. Apeinam dar porą ratukų ir sustojam, nušoku nuo žirgo, sutraukiu kilpas, pataisau gūnią ir išvedu gražuolį namo.

_________________


Two boys,
An old drunk,
And a fallen angel...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miniracing.
Veterinarė.
Miniracing.

Pranešimų skaičius : 613
Join date : 2011-06-25
Age : 22
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 04, 2012 9:27 am

Dar šviežios mano ir Lancet pėdos, o mes manieže jau su Evli Nandele. Sustojam prie sienelės, bet tada prisimenu kliūtis. Iškart nueinam užsikelti aukščių, žemiausią kliūtį paliekam apšilimui 90cm.
- Na, šoksim šiandien. 312907
Paglostau kumelę. Sutvarkiusi kliūtis ištraukiu kilpas ir truputi priveržiu balną, užsėdu ant bėrės. Apeinam porą ratukų, sustojam prie išėjimo, nutraukiu gūnią nuo jos nugaros ir pakabinu ant sienelės, priveržiu balną ir pasitaisau kilpas. Susirenku pavadį ir špruntą, kumelė iškart rengiasi, nepatiko jai ši idėja, bet jai tai ne prošal. Paraginu Evli risčia. Prasėdžiu ir toliau kilnojuosi nuo išorinės kojos. Vis paaktyvinu ją, neleidžiu miegot, nes susirengė ir iškart užmigo, tad laikau blauzdoj ir vis stumiu, jei kas užkabinu pentinais, bet rankos nepaleidžiu, tad gaunasi tik gražus nuėjimas žemyn ir praplatėjimas, pagiriu iškart kumelę ir susitvarkau pavadžius. Užbėgam porą kartų kavaletes, po to pakeičiam kryptį, pasukinėjam voltukų ir padarom rimtesnių pastatymų. Po 15min sustojam. Paglostau kumelę ir duodu truputi laisvesnį pavadį, kad atpalaiduotu kaklą. Apeinam ratuką. Su tokiu laisvu pavadžiu pasikeliu zovadą, pamažu ridenamės maniežu palei sienelę. Nevarau kumelės, nerenku galvos, žiūriu kaip ji bėga nuo blauzdos, dabar grynai kaip Dreameris bėga, net keista, kad ji ir taip moka, rami, nuėjus žemyn ir visiškai atpalaidavus nugarą. Paglostau ją ir dabar jau susirenku pavadžius, paaktyvinu ir joju į voltą, keičiu kryptį, vėl į voltą, aštuonietą ir vėl kryptį keičiu, po to pusvolčio vėl atgal į kitą pusę ir išjoju prie sienelės, stojuos ant kilpų ir išspaudžiu kumelę, ši staigiai atsispiria nuo galiniu ir tiesiog lekia iki posūkio, tad nestabdo, o tiesiog didesniu lanku suka ir vėl į kojas. Grįžtu į balną, paglostau Evli ir sustabdau. Pavaikštom porą ratukų. Tada kylam į risčią ir ramiai užeinam pirmąją kliūtį - statmenėlę 90cm. Įeinam aktyviai, prieš tempą kumelė pakyla į zovadą ir ramiai, netgi ramiai peršoka. Paglostau, pagiriu, vėl užvedu, tik dabar iš zovados iškart, prilaikau rankoj, nepaleidžiu, bet pati atsipalaidavus ir rami sėdžiu, tik koja lydžiu, lyg ir norėjo jau lėkt, bet negalėjo išsiverst nes špruntas sutrukdė, rankoj buvau, tad vėl tvarkingai sudirbo ir peršoko. Paglostau ir sustabdau.
- Matai kaip reikia? 210944
Kylam į zovadą, užeinam lygiagretes, metro su virš. Ramiai prasėdžiu, bet einam aktyviai, neskrendam, ir pataikiusios į tempus šokam. Paduodu pavaduką, stengiuos neatsilikt ir paglostau kumelę, iš kito pusvolčio užeinam ir vėl tvarkingai.
- Lipam aukštį? woohoo
Paglostau kumelę ir dabar jau išstumiu ją nuo blauzdos, tada surenku atgal, įeinam statmeną - 120cm. Ramiai sėdžiu, nepaleidžiu kumelės, ši jau truputi kilsteli galvytę, aš palaikau blauzdoj, tiesiai užvedu ir spusteliu, o ši strykteli, tik greit prisispaudžiu prie kaklo, paduodu pavadį, nujojam tiesiai, dabar sukamės į 130cm. Vėl ramiai prasėdžiu, nevarau kumelės, iš posūkio tik aktyviau įeinam ir vienas du, kylam. Vėl tiesiai nujojam, paglostau, paskutinę imam - 150cm.
- Fu, bandom... balute
Šį kart kumelė pati užvedu į kliūtį ir aktyviai eina, ausys stačios, pati nori šokt, tik įsibėgėja ir strykteli, pasilenkiu ir paduodu pavadį, nujojam tiesiai ir pereinam į risčią.
- Na, tikrai šaunuolė. linksmai
Paglostau Evli ir dar pakeliu į zovadėlę. Pašokinėjam per lygiagrates ir perlipam tvarkingai porą kartų klavišus. Tada sustojam, prijojam gūnią, užmetu ją kumelei ant nugaros, atveržiu balną ir išmetu kojas iš kilpų, atsigulu bėrei ant kaklo...
- Pavargau...
Kumelė suprunkščia ir nuleidžia galvą, tik surenku špruntą, kad neužliptų, tada išsitiesiu. Apeinam tris ratukus ir sustojam prie durų.
- Gerai šian pavarėm. :d
Paploju kumelei per kaklą, sutraukiu kilpas ir pataisau gūnią, išeinam namučio.

_________________


Two boys,
An old drunk,
And a fallen angel...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Gint.
Lankytojas
Gint.

Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2011-06-24
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 04, 2012 7:24 pm

Atsivedu maniežan poneliauską zuikiauską Quidam's Adel - savo naująjį pipirą. linksmai Quidam's einant vis žvingčioja ir prunkščia, nekantrauja pagaliau išliet visą per šiandien susikaupusią energija manieže. Atidarius maniežo duris bėris šauna vidun, kartu tempdamasis ir mane.
- Ėj, mažiau, apsiramink, jau perdaug įsijautei. woohoo
Prieinam prie sienelės, ir tik tada apsidairau. Manieže nieko nėra, o ir vienas kampas laisvas - kaip tik mums. Nuimu poponą ir padedu jį ant sienelės. Nusimetu striukę, nes manieže labai šilta, ir padedu ją ant kėdžių. Pasiskolinu kažkieno botagą ir keliaujam į laisvą maniežiuko kampą. Numetu daugiau kordo, žirgius žingsniuoja plačiu ratu, nuleidęs galvą. Po poros minučių balsu paraginu jį į risčią, šis iškart pakyla ir plačiai risčiuoja, negalvodamas apie jokius brėkus ir išdykavimus - kaip reta jaunam eržilėnui. Pagiriu bėrį balsu. Po 6min sustabdau jį vėl į žingsnį, pastebėjus, jog netoliese sudėliotos kavaletės.
- O, visai neprošal būtų jas čia atsitempt. yeah
Nukeliaujam iki kavalečių, bet atgal neinam - tarp kliūčių kaip tik likęs tarpelis mums, kuriame laisvam įtelpam, tad pasiliekam. Vos tik prailginu kordą, žirgas pats pradeda risčiuot ir bėga per kavaletes.
- Ai geras mažius. 377616
Po 7 min stabdau bėrį vėl į žingsnį, pasikeičiam kryptį. Bėriui pažingsniavus apie 5 min, vėl risčia, po 8min stabdau. Padidinu tarpus tarp kavalečių ir žirgiui atsipūtus, raginu jį į zovadėlę. Quidam's, kaip ir tikėjaus, ant kavalečių bėga pats, tad man telieka tik laikyt kordą. :D Vis giriu bėrį balsu, kol sustabdau jį į žingsnį. Apie 8min žirgius ramiai žingsniuoja, tuomet prieinam prie sienelės, užsimetam poponą ir palikę botagėlį keliaujam atgal į arklides.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 04, 2012 9:53 pm

Atsivedu į maniežą Cristallo. Eržilas kaip pamišęs naujose vietose, vos įėjęs iškėlė uodegą ir pradėjo pūstis. Šiek tiek sudrausminau pavadžiu, nors niekas nepasikeitė, prie sienelės greitai nuėmiau poponą ir prisegus kordą nusivedžiau žirgą į maniežo vidurį. Perkišau pavadį per kilpas ir atsitraukus prailginau kordą. Žirgas pradėjo lakstyt, spardytis, visaip, visaip duotis. Hm, pradėjau galvot, ar išvis pajot įmanoma ant tokio.. Bet lygtais jojo kažkas.. ir šoko net.. Nuraminu save ir stebiu širmį.
- Nu judi, tai tu gražiai, gražiai, nieko nepasakysi.. balute
Kai jau nusiduoda visas, privargsta, pristabdau, persegu į kitą pusę ir į kitą pusę leidžiu padūkt. Po gerų dešimt minučių, jau visai ramus risčiuoja, paprašai, pasikelia į zovadą, visai tvarkingai pabėgioja, ir nebeišsipūtęs toks. Kad visai nenuvargtų, nereiktų ten varyt belekaip, pristabdau ir nusivedu prie sienelės, pasidedu kordą, atmetu kilpas į savas vietas. Pasispyriu ir ramiai užlipu ant širmio. Šis šiek tiek sustangrina nugarą, tačiau nebėga, stovi. Paglostau ir susirinkus pavadžius paspaudžiu blauzda. Uuups, jautruolis jis, visas šokteli į priekį ir vėl sustoja. Paraminu balsu ir atsargiau apsispaudžiu blauzdomis. Paglostau ir pavarau balsu į priekį, dabar ramiai išeina į priekį ir pats ateina į pavadį. Paglostau. Svarbiausia, kad pasitikėtų ir žinotų, kada gerai padaro kažką. Daug nežingsniuoju ir švelniai spaudžiu blauzda, pradedam risčiuot, rankas laikau lygiai, vis sudirbu, eržilas atsako, neužkanda, netampo. Risčioj nemiegam, nuo pat pirmų žingsnių aktyviau prašau, eržilas lengvai paaktyvėja. Pasisukiojam voltukais, tiesiosiomis stengiamės pajot nuo sienelės, išlaikau išoriniu ir išorine blauzda, bet vistiek šiek tiek kreivaliojam. Paglostau, kai gaunas kažkas panašaus. Per įstrižainę pasikeičiam kryptį, lengvai sėdu balnan. Į kitą pusę geriau eina, visas toks minkštesnis, labiau atsipalaidavęs. Paprastai šiandien parsičiuoju, nereikalaudama nieko. Paskui kampe pasikeliu į zovadą. Ant viršaus tai tokia platoka zovada atrodo, tačiau sėdėt labai patogi. Pilnais, dideliais ratais pazovaduoju lauko zovada, ant galo šiek tiek įsėdu ir švelniai prisiimu. Šis lengai pritrumpėja ir puikiai pats save išlaiko. Paglostau ir pervedu į risčią.
- Šiandienai pakaks ir taip, jau privargęs..
Parisčiuoju laisvesniu pavadžiu, kad žemyn leistųsi. Ant galo išvis širmis nutiesia kaklą žemyn, paglosau, pagiriu balsu ir įsėdus balnan, nuo sedėsenos po truputi pereinam į žingsnį. Nušoku nuo eržilo, atveržiu balną, uždedu poponą ant nugaros ir pavedžioju geras dešimt minučių. Galiausiai išsivedu link arklidės.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miniracing.
Veterinarė.
Miniracing.

Pranešimų skaičius : 613
Join date : 2011-06-25
Age : 22
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pir. 02 06, 2012 8:07 am

Ateinam į maniežą kartu su Dream Catcher. Šiandien eržilas daug ramesnis, sustojam prie sienelės, prisiveržiu balną ir užšoku ant bėrio. Apeinam ratuką, tada vėl sustojam, numetu gūnią nuo eržilo nugaros ant sienelės, dasiveržiu balną ir susrinkusi pavaduką paraginu žirgą risčia. Ramiai nubėgam tiesiai palei sienelę, paaktyvinu užmigusį eržilą ir pradedu kilnotis nuo išorinės kojos. Paploju bėriui per kaklą ir toliau lydžiu blauzda, kad aktyvėtu ir kai pagaliau to išreikalauju, susirenku žirgo galvą ir toliau nepaleidžiu iš blauzdos, suku į voltą, pajojam volte, kol atpalaiduoju eržilą, tada nuo blauzdos grąžinu prie sienelės ir vėl į tempą, vėl pradedu kilnotis. Susisukam tarp kliūčių, pasikeičiam kryptį, vėl pajojam volte, paskui padarom paplatinimų ir galiausiai sustojam. Paglostau eržilą, galvos neatleidžiu tik truputi palaisvinu pavadį, o kad nemiegotų, paraginu blauzda į priekį. Apeinam porą ratukų. Vėl susirenku pavadį ir keliu žirgą zovadą. Dreameris gražiai susirinko kojytes ir nuzovadavo, pagyriau eržilą, tada vėl išplatinau, o prieš jojant į voltą sutrumpinu, volte gražiai išsilenkėm, nuo kojos grąžinau prie sienelės, pasukinėjam pusvolčių tarp kliūčių ir pakaitaliojam kojas, tada grįžtam prie sienelės, tik į priešingą pusę ir vėl išplatin žirgą. Sugrįžtu į balną, paglostau žirgą ir sustabdau. Duodu pavaduko truputėli daugiau. Apeinam ratuką ir vėl kylam į kenteriuką. Užeinam statmenėlę 80cm. Palydžiu žirgą, pati prasėdžiu išlaikau ranką ir tik šuolio metu paduodu. Paglostau eržilą ir nusuku į kitą pusę. Vėl užvedu į tą pačią. Eržilas tiesiog idealiai lipa per kliūtį, galiausiai užeinam lygiagretes metriuko. Jau aktyviau užvedu į kliūtį, bet nepaleidžiu ir vėl Catcher nuostabiai peršoka, paglostau, užvedu iš kitos pusės, vėl taip pat gražiai.
- Na gerai, šiandien daug nekankinsiu, tik maršrutuką sušokam ir namo!
Kaip pasakiau taip ir padariau, pasikeliu zovadą žitgą. Užeinam statmeną(visas maršrutas iki 120cm), palaikau kojoj žirgą ir šis gražiai sudirba pataikęs į tempus, suku į dešinę nuo kojos, nepaleidžiu rankos ir neleidžiu išsiverst, laikau žirgą žemai, pati dirbu vien koją, užvedu į lygiagretes, spaudžiu blauzdom, kad išsiplatintu ir bėris vėl gražiai pataikė į tempus. Nujojam tiesiau sukam lenku į kairę, pasikeičiam koją, jojam palei sienelę, tada į vidury maniežo ir tiesiai į statmeną. Po jos vėl į dešinę ir įeinam į mūrą, į jį jau užvedu aktyviai ir plačiai, nesvarbu, jog peršokom ir netvarkingai, bet svarbiausia šoko, po jo keičiam kryptį ir į paskutinę kliūtį - lygiagretes. Kadangi aukščiausios maršrute, jau į jas įeinam aktyviai ir prieš kliūtį dar laikau blauzdoj eržilą, o tada puikiai peršokam, nujojam tiesiai, pervedu eržilą į risčią, paduodu pavadį, apibėgam ratuką ir sustojam, užsimetam gūnią ir pavaikštom. Apeinam keturis ratukus, nušoku nuo eržilo, atveržiu balną, sutvarkau kilpas, užmetu gūnią ir išvedu bėrį namo.

_________________


Two boys,
An old drunk,
And a fallen angel...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Paulla.
Administratorė
Paulla.

Pranešimų skaičius : 516
Join date : 2011-06-22
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pir. 02 06, 2012 11:00 am

Priėjus prie maniežo durų įkišu galvą ir apsidairiusi praveriu maniežo duris, ir įleidžiu vidun. Apsisukus uždarau maniežo duris ir iškart įsiskverbiu į eržilo pavadį, nes bėris uosto gruntą ir iškėlęs uodegą ovaduoja ratu aplink mane. Truktelėjusi pavadžiais namdau apraminti jau įsiaudrinusį eržilą, bet jis tik suguguoja ir zovaduoja ratu toliau aplink mane, o aš jį laikau tik už pavaduko. Šeip ne taip sustabdžius paglostau jo kaklą. Nuėmusi poponą padedu ant sienelės ir paglostau jo kaklą, Catoki atsipučia ir iškelia galvą. Pasiveržusi balną išleidžiu kilpas ir užšoku ant savo meškino. Susitvarkiusi pavadžius paraginu eržilą blausdomis ir iškart ant aktyvaus žingsnio dirbu galvytės pastatymy. Catoki jau nuo pat pradžių pradeda kramtyti žąslus ir traukti pirmyn. Susistabdžius paglostau bėrį ir iškart pasikeliame risčia. Nuo pat pradžių jau aš jį imu ant trumpo pavadėlio, neleidžiu išsiplėšti ir lėkti jam į priekį, bet Catoki tik dar labiau užsiveda ir pasikelia zovada.
- Opą, ramiau, meškine. yeah
Perėjus į risčią iškart pradedu dirbti risčia. Kelis kartus paplatiname risčia. Susisukę kelis kartus į voltą ir karts nuo karto perbėgame kartį. Eržilas išvydęs kartį iškart pasikelia zovada ir prieš ją pasiruošia galingam šuoliui, o aš tik keliais įsiskverbiu į balną, nes jau nežinia iš jo ko tikėtis po atostogų. Bet Catoki kartelę tiesiog lygiai perzovaduoja. Paglosčiusi eržilo kaklą pereiname į risčią ir toliau dirbame ant galvytės pastatymų ir platinimų. Pasižiūrėjus į laikrodį pereiname į žingsnį.
- Good boy. liudi
Apėjus mums kelis ratukus ramiu žingsniu pasikeliame zovada. Apovadavus didelį ratą kelis kartus susisukame į voltą, nuo vidinės kojos grįžtame prie sienenlės ir padirbame su paplatinimais kojos pakeitimai, o ant pačio galo paprašome, kad prižiūrėtojas pastatytų kliūtelę ~120 centimetrų. Palengva nuo išorinės kojos zovaduojame link kliūties. Prieš pat kliūtį paraginu eržilą blausdomis ir mes galingai perskriejame statmenėlę, vėliau užeiname iš kitos kojos. Peršokus dar kelis kartus atgal tą pačią kliūtį pereiname į žingsnį ir atsipučiame. Pažingsniuojame maždaug apie 10 minučių ir nušokus atveržiu eržilui balną, sutraukiu kilpas - užmetus poponą paglostau jo kaklą, ir patraukiame atgal į arklides padėkodami padėjėjui už pagalbą.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Paulla.
Administratorė
Paulla.

Pranešimų skaičius : 516
Join date : 2011-06-22
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pir. 02 06, 2012 7:12 pm

Šiandien jau lankausi antrą kartą konkūro manieže. Pravėrusi duris nieko neišvysdama paskui save įsileidžiu Catalido vidun. Uždariusi maniežo duris uždegu dar kelias lempas ir manieže pasidaro šviesiau, bet jungiant elektros jungtukus šiek tiek pabaidau juodbėrį, ir jis atšoka nuo manęs. Lakydama tvirtai eržilą už pavaduko glostau jo kaklą ir raminu. Apvedu kelis ratukus ir susistabdžius prie sienelės nuimu poponą. Priveržiu balną ir išleidus kilpas užšoku ant Catalido. Nieko nelaukdama pasitrumpinu pavaduką ir paraginus jį žingsniu iškart pradedu dirbti su lankstymai, bet pradžioje saikingai. Apžingsniavus didelį ratą energinga žingine pasikeliame į risčią. Energingai aprisčiavus vieną didelį ratą pereiname į ramią risčią. Perdaug šiandien nedirbsime tad į dešinę pusę padirbame su paplatinimais, patrumpinimais. Catalido dailiai surengęs galvytę, bet vis dar užsiožiuodamas pasineša nuo maniežo kampų. Truktelėjusi tolygiai pavadžiais grąžinu jį atgal į kampus ir ragindama išorine blauzda, prilaikydama išorinį pavadį dailiai įrisčiuojame į kampus. Paglostau jo kaklą ir pereiname į žingsnį.
- Va šitaip, šaunuolis. 377616
Pakeičiame kryptį ir apėjus mažą ratuką pasikeliame vėl risčia. tik šįkart prijungiame dailiai sudėliotas kavaletes vos ne per visą maniežą. energingai perrisčiavę ir nei kiek jų nesubarškindami paprašome, kad jas šiek tiek pakeltų. Perisčiavus ir paaukištintas be jokio garso pakartojame tik šįkart vėl eržilas pradeda ožiuotis ir nešasi nuo kavalečių. Pliaukštelnu juodbėriui per užpakalį stekučiu ir sitpriai išlaikydama pavadžius neleidžiu jam lėkti. Catalido striksėti ir prunkšti. Paglosčiusi jo kaklą pakartojame ir kelis kartus užeiname tvarkingai kavaletes. Nieko nelaukdami pasikeliame į zovadą ir paprašome, kad prižiūrėtojas padarytų didesnius tarpus tarp karčių. Kelis kartus užėjus kavaletes padirbame už platinimų ir trumpinimų, vėliau kelis kartus pakeičiame kojas ir po gerų 15 minučių zovados pereiname į žingsnį, padėkojame prižiūrėtojui.
- Good boy. yeah
Paglostau eržilo kaklą ir mums pažingsniavus geras 7 minutes sustojame. Nušoku nuo eržilo ir atveržusi balną sutraukiu kilpas, papliaukšiu jam per kaklą ir mes patraukiame atgal į arklides.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pen. 02 10, 2012 9:19 pm

Atsivedu Carlina į maniežą, įjungiu šviesas. Kumelė apsidairo ir nusiprunkščia, visai neįsitempus, no stress. Nutraukiu nuo jos poponą ir padedu ant sienelės, ištraukiu kilpas ir užlipu ant Carlinos. Kol neparaginu, tol stovi vietoj. Pasitvarkau kilpas, plekšteliu viena ranka per kaklą ir paspaudžiu blauzda. Kumelė pradeda aktyviu žingsniu eiti, aš net nepasiemus pavadžio maigau telefoną. Po gerų dešimt minučių, susirenku pavadžius, sudirbu dviem pirštukais, kumelė ateina į pavadį, spusteliu blauzda ir pradedam risčiuot. Ji pati bėga į priekį, reikia tolygiai laikyti ir tik neleist įsilėkt. Palankstau ant tiesiųjų, palaikau išorėj, palaikau viduj. Kumelė atsako, bet vistiek nori užkąst. Pabėgiojam voltukais, serpantinais, kur reikalaujama lenkimų ir nuo kojos veiksmų. Ant tiesiosios įsėdu balnan ir spusteliu lygiai blauzda, kumelę išplatėja, aš toliau dirbu pavadžiu ir neleidžiu jos per platėjimą pabėgt iš kontakto. Bet vistiek ant galo buvo virš pavadžio. Griežčiau sustabdau nuo rankos ir padarome atsitraukimą, paskui vėl ant tiesiosios įsėdu į balną ir spausdama blauzda išlaikau pavadį, nepakišu ir toliau dirbu. Šįkart jau lygiai nueina ir nenutempia tolyn. Vistiek sustabdau, bet šįkart nuo įsėdimo ir švelniai. Paglostau. Iš žingsnio pasikeliu į zovadą, na tiksliau vos ne kenteriuką. Trumpa zovada, laisvam kontakte pazovaduojam porą minučių, ant įstrižainės spausdama išorine koja pasikeičiam zovadoj kojytes ir toliau tokia pat trumpa zovada pazovaduojam kiton pusėn. Kai ji atleidžia nugarą ir prasilanksto užeinu porą kavalečių. Volte paaktyvinu zovadą nuo blauzdos, kad galėčiau ir prisiimt, nes jei eisiu iš kenterio tai nebebus nei kur prisiimt, nei iš pavarymo naudos nebus. Artėjam prie kavalečių, tempukas geras, kumelė lygiai ėjo - lygiai ir nuėjo. Tuomet iš kito pusės užeinu, tada pasiimu ant volto jas. Padirbam šiandien ant lygumo ir užeinant iš visokios zovados. Iš trumpesnės sėdžiu ramiai ir nekrutu prieš kavaletes, iš aktyvios einu su ja ir išlaikau kontaktą, iš normalios tereikia sėdėt. Paglostau kumelę ir persivedu į risčią. Paglostau viena ranka ir parisčiuoju kontakte, tačiau žemiau. Carlina atsipalaiduoja, nusileidžia žemyn ir nebeužkandinėja. Pagiriu balsu ir pervedu į žingsnį.
- Va taip va, visad galėtum eiti!
Nušoku nuo kumelės, prie sienelės prisivedus uždedu poponą, pavedžioju dešimt minučių ir galiausiai išjungusios šviesas dingstame tamsoje.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 11, 2012 5:13 pm

Ateinu į maniežą su L'Espoir. Šis jau žino čia viską, todėl stovi ramus. Nutraukiu nuo nugaros jam poponą ir pakabinu ant sienelės. Ištraukiu kilpas ir pasišokėjus užlipu ant žirgo. Pasigaunu antrą kilpą ir spustelėjus blauzdomis, pradedam vaikščiot. Pavaikštom geras dešimt minučių. Susirenku pavadžius ir nuo blauzdos pajudam į priekį. Laisvai kilnojuos, žirgas eina žemyn, išlaikau tokiam kontakte, jei kažką pamato, suklūsta ramiai vėl sudirbu pavadžiu, blauzda ir po truputį vėl nusileidžia. Parisčiuojame tarp kliučių, pasilankstom, bet žemam kontakte. Žirgas suprunkščia ir vis labiau atsipalaiduoja. Paglostau ir spustelėjus išorine blauzda pradedam zovaduoti, ant zovados jis šiek tiek kiečiau reaguoja į žąslą, tačiau vistiek laisvesniam kontakte, palankstau, pakeitinėjam kojas, labiau į priekį, tuomet atgal, darau viską, kas reikalautų daugiau blauzdos ir kontakto su žąslu. Paskui pasiimu labiau pavadžius ir volte išorinį laikau lygiai, o vidiniu vis sudirbu, palenkiu, spaudžiu vidinę koją, o išorine tik prilaikau. Kai atlaisvėja pasikeičiam koją ir į kitą pusę taip pat. Galiausiai paglostau žirgą viena ranka ir pazovaduoju atsistojus iš kilpų. Iš laisvos zovados peršoku kryžiuką su kartim prieš jį, iš pradžių šiek tiek patraukia, tačiau kai netraukiu atgal, jis lygiai šoka ir nušoka. Antrą kartą, jau net netraukia, tik vis tiek virš pavadžio nori būt, nors kliūtis kaip kavalete. Todėl įsėdu į balną ir pasiimu griežtesnį kontaktą, daugiau blauzdos spaudžiu ir vėl užeinam, dabar žirgas susirengęs ateina ir neišsikelia. Atsipalaidavęs strykteli per kryžiuką ir lygiai nuzovaduojame tiesia linija. Paglostau ir persivedu į risčią, ilgesniu pavadžiu, žemyn-pirmyn. Susuku porą voltų, patikrinu ar atleidžia kaklą.
- Šaunuolis. angel
Paglostau ir pereinam į žingsnį. Nušoku nuo bėrio ir sutraukiu kilpas, atleidžiu balną. Ant nugaros užmetu poponą ir pavedžioju jį geras dešimt minučių. Paliekame maniežą.

Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Biscuits.
Administratorė
Biscuits.

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2011-06-22
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 11, 2012 8:41 pm

Atsivedu į maniežą Cornet - baltą kaip sniegas savo mažylį. Žirgas sukiojasi, jam nauja vieta, nepažįstama viskas. Pasivedžioju jį šiek tiek, kol nustoja šokinėt, tada prisivedu prie sienelės ir susitvarkau. Užšoku, paimu trumpą stekutį. Širmis pats pradeda žingsniuoti, tačiau vis šokčioja į vieną ar kitą puses, glostau kaklą. Pažingsniavus keliu risčią, susirinkusi pavadžius jau. Kilnojuosi, pirmą ratą apibėgam ramiai, o tada sukiojamės voltais, serpantinais, keičiam kryptį dažnai. Perbėgam per kavaletes, bet Cornis prieš jas stoja, o tada šoka iš vietos. Trinkteliu per petį, vėl užeinam. Šį kartą gražiau. Tai tik pradžia. Padarom petį vidun, atsitraukimus ir praskersuojam, tam, žinoma, jau įsėdu į balną. Prabėgam ristele, kad sėdėčiau, tada pasikeitinėjam aliūrus ir žingsniuojam.
- Gera pradžia, pusė darbo, Corni, - pasakau.
Šiek tiek pailsim prieš sunkiąją treniruotės pusę, bet neilgai, kad nenutempt į naktį. Greitai kylam kenteriu, sudirbu pavadžiu, kad netemptų ir pats laikytų galvą. Užvedu į kryžiuką, dar gana mažą, tad perlipam be problemų. Plekšteliu per kaklą, joju lauko zovada. Pažiūrėsim, kaip reaguos. Atvedu į metrinę statmeną, tik kokie trys tempai prieš kliūtį įsėdu, paraginu. Širmis kyla mostelėdamas uodega, šuolio metu paprašau keisti koją, bet nusileidus tenka prašyt dar kartą. Susisukam voltuku, kad apramint žirgą, tada iš jo pasukam į lygiagretę. Gal metras su kapeikom, taip sakant. Išlaikau širmį tarp blauzdų, neleidžiu išsiplėšt, judu kartu. Du, vienas ir šokam. Leidžiamės kietai, bet ir atsarga kokia buva. ;o Paglostau kaklą, pereinam į risčią. Praplatinu, išjudam į priekį. Įsėdu į balną, sutrumpinu, kylam į trumpą kenteriuką. Paglostau kaklą, vėl užeinam tą lygiagretę. Šį kartą iš trumpos zovadėlės, neleidžiu išplėšt pavadžių, laikau kontrolę sau. Gražiai perlipam, paploju per kaklą, dar apzovaduojam ratą ir pereinam į žingsnį. Pagiriu vaikį, paduodu skanuką. Visai neprastai, mano širmasis gražuoli. Pažingsniuojam apie 10 minučių, kol susitvarko kvėpavimas, tada nušoku, sutvarkau balną ir užmetu poponą. Išeinam.

_________________

The band with Totilas was so special. Not only a top horse, but also very sweet and touching. Always that cheerful glance.
Edward Gal.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Biscuits.
Administratorė
Biscuits.

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2011-06-22
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 11, 2012 9:48 pm

Ateinam į maniežą kartu su Black Jack. Vaikinas ramiai žingsniuoja, tokį ramiaką numetęs, kad vajė. Paglostau kaklą, nuimu poponą ir pasitvarkiusi balną užšoku. Pasiimu pavadukus, iškart pradedam sukiotis, dirbti ant linkimų. Šiek tiek pažingsniavus kylam ristele, vėl voltuojam, serpantinus darom, aštuoniukes. Galiausiai petys vidun, pastatymai į abi puses, žingsnyje atsitraukimas. Kaip jaunas žirgas, Džekas viską daro idealiai, paglostau kaklą. Įdomu, kaip ten Shackleford'ui sekasi.. Užeinam ant kavalečių, ramiai perbėgam jas. Paglostau kaklą, užeinam iš kitos pusės. Po to iš kenterio užeinam, tad tenka trumpintis, bet irgi visai neblogai. Iš kitos pusės, o tada tiesiai į kliūtį. Pirmiausia - lengvas kryžiukas apšylimui. Nelabai matau tempus ant šito nenuoramos, bet gana gražiai perskrendam ją, tada pusvolčiu link kitos. Juodis labai lengvas ant nasrų, netempia, nesiplėšo, ramiai bei užtikrintai. Paglostau kaklą, vėl pusvolčiu link kitos, jau su Ciceriniu įveiktos lygiagretės. Ant šito mažiaus ji didesnė, savisauga daro savo ir daugiau darbo imu ant savęs, išlaikau kontakte ir kiek neužtikrintai kylam. Po šuolio pakeičiam koją, plekšteliu per kaklą. Padarom perėjimus žingsnis, risčia, zovada, tada keičiam pusę ir pasuku horsą iš kenterio į dvigubą sistemą. Paduodu daugiau kontrolės jam, kad mokintųsi, vienas du trys ir šokam nuo spustelėjimo, nusileidus du tempai ir kylimas. Visai neprastai, tad tuo ir baigsim. Paploju per kaklą, paduodu kelis cukriukus.
- Šaunuolis mažylis, s - tarsteliu.
Greitomis pažingsniuojam, tada nušoku, sutvarkau balną, užmetu poponą ant juodžio nugaros ir išeinam. Shack Attack.

_________________

The band with Totilas was so special. Not only a top horse, but also very sweet and touching. Always that cheerful glance.
Edward Gal.


Paskutinį kartą redagavo Biscuits., Št. 02 11, 2012 11:00 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Aistė

Aistė

Pranešimų skaičius : 274
Join date : 2012-01-20

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 11, 2012 9:50 pm

Ateinu su Carlina į maniežą, persimetu keliais žodžiais su Biscuits ir nutraukus nuo kumelytės poponą, ištraukiu kilpas ir šokteliu ant žirgo. Susigaudau antrą kilpą ir pradedam žingsniuot. Kai buvom arklidėj kažkas labai įkyriai skambino, todėl išsitraukiu telefoną ir perskambinus pliurpiu, kol pažingsniuojam geras dešimt minučių. Galiausiai padedu ragelį ir įsidėjus telefoną į kišenę, pasitrumpinu pavadžius ir pradedam risčiuoti. Kumelė minkštut minkštutėlė, nereik net dirbt pavadžiu, pati nuėjus žemyn.
- Blemba, šiandien visi jūs taip skirtingai einat, vienas išvis drąskos, kitas šiaip kažkoks įdomus, o tu va tobulai!
Pagiriu kumelę balsu ir ramiai parisčiuojam padarydami porą voltukų kampuose, ant tiesiųjų praplatėjam, padarom ėjimus nuo blauzdos link maniežo vidurio ir pažaidžiam visokiais pratimais kuriuos daugiau reikia daryti nuo blauzdos į pavadį. Kumelė išvis atsipalaiduoja ir nereikalauja jokių pastangų jojant. Sėdi ir mėgaujies. Paglostau viena ranka ir kampe pasikeliu į zovadą, ši ramiai kenteriuoja, aš taip pat atsipalaidavus linguoju balne. Stengiamės zovaduot kuo labiau nuo sienelės, nes kumelė vis nori būt šalia jos. Nuo išorinio pavadžio paeinam vidun, taip jį ir išlaikau sekdama ir išorine blauzda. Per įstrižainę laisvai pasikeičiam koją, kumelė linksmai žvygteli, bet toliau lygiai zovaduoja, vėl į kitą pusę pabandom nuo sienelės, jau geriau ir geriau. Pervedu ją į risčią ir paploju per kaklą. Dar dešimt minučių parsičiuoju laisva risčia, ši nė karto neišsikelia į viršų, bėga žemyn ir pati aktyvėja. Galiausiai pervedu į žingsnį.
- Tu nuostabiausia kumelė, kokią esu turėjus!
Nušoku nuo jos ir atveržus pavaržą, bei uždėjus poponiuką pavedžioju dešimt minučių.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Biscuits.
Administratorė
Biscuits.

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2011-06-22
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Antr. 02 14, 2012 8:47 pm

Įvedu į maniežą savo vieną iš gražiųjų kumelikių Diamond's Billy. Ši žengia ramiai, apsižvalgo po maniežą, kažkur į vieną tašką įsispokso. Nutempiu tolyn, nuimu poponą ir susitvarkau balną. Pasilypėjusi užšoku ant kumelės, pakedenu karčius. Bėrė pradeda žingsniuoti, nestabdau. Pasivaikštom aplink kliūtis, tada kylam ristele. Pirma bėgam laisvai, po truputį trumpinu, neleidžiu išsilėkti, prisiimu galvą. Perbėgam kavaletes, pasilankstom į visas puses, padirbam ties linkimu ir klusnumu, mat hierarchija parėjusi. Šiek tiek apsipykstam, bet tik padarius gerai pakedenu karčius ir pereinam į žingsnį. Perlipam kavaletes, šiaip pažingsniuojam, o tada kylam kenteriu. Prisiimu kumelę, susigrupuoju, o tada nuo blauzdos pajudam į pirmą kliūtį - statmeną. Išlaikau tarp blauzdų, prilaikau kontakte, spusteliu prieš tempą ir šokam. Po šuolio išmeta iš balno, bet sėkmingai sugrįžtu, sukamės greitu pusvolčiu į kitą kliūtį - jau lygiagretes. Duodu daugiau laisvės žirgui, pažiūrėsim, kas bus. Negaliu visko ant savęs nešti. Susėdžiu iki galo, neparaginu, bet esu pasiruošusi tai padaryti, jeigu stos. Bėrė pati pakyla, nusileisdama palydi spyriu, bet šuolis buvo labai geras. Paplekšnoju per kaklą, padarom kojų keitimą ir pajudam į dvigubą sistemą. Pirmoji statmena gal metro dešimt, kita lygiagretė metro dvidešimt, iššūkis. Veduosi ramiai, nors kumelė iškart įjungia traukimą, pasukioju galvą į šonus, priduriu pentino ir aiškiai nugalėjusi Bilę atvedu į kliūtį. Pirmą perlipam, į antrą įgriūnam, bet išsisuka kumelė ir nemetam. Paploju per kaklą, pereinam į risčią, padarom žemyn pirmyn. Praskėčiu rankas, tada pereinam į žingsniuką. Paduodu mažei cukriuką, pažingsniavus nušoku ir viską sutvarkau. Išeinam.

_________________

The band with Totilas was so special. Not only a top horse, but also very sweet and touching. Always that cheerful glance.
Edward Gal.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Gint.
Lankytojas
Gint.

Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2011-06-24
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pen. 02 17, 2012 1:04 pm

Kartu su jaunėliu Kvidžiu garsiai atidarom maniežo duris ir ryžtingai įeinam vidun. Manieže nieko nėra - tai mums tik į naudą, žinant, jog šiandien pirmą kartą sėsiu ant šito sliekiuko. Priėjus prie sienelės nuimu žirgui poponą, užkabinu pavadį už kilpų ir keliaujam į kitą maniežo galą. Susiradę tarpelį tarp kliūčių, įsitaisom jame ir jau po kelių minučių paraginu Quidam's į risčią. Mazgius nesidrasko, ramiai, plačiai risčiuoja plačiu ratu aplink mane - matyt vakar gerai išsidūko levadoje. Po 3min risčios į vieną pusę, sustabdau bėrį, persegu kordą ir pakeitus kryptį dar 3min risčios. Nepamačius jokių pavojaus ženklų, jog užsėdus šitas vaikis gali duot man gazo, grįžtam atgal prie sienelės, išsitraukiu kilpas, pataisau pavadį, nusegu kordą ir šiek tiek įtempus pavaduką, užlipu ant bėrio. Įsėdus balnan net apsižiūriu, ar aš tikrai ne ant žemės. :D Paplojus bėriui per kaklą dar pagiriu jį balsu, ir susirinkus pavadžius pradedam žingsniuot. Kvidis juda ramiai, plačiai, atsipalaidavęs. Tuo tarpu aš vis muistaus konkūriniam balne, kuriame sėdėjau paskutinį kartą prieš gerą mėnesiuką. Žingsniuojam kelis ratukus laisvu pavadžiu, tuomet kad bėrio labai neimtų nuobodulys, pirštais minkydama pavadį paprašau žirgo galvos į vieną, paskui į kitą pusę. Pagyrus balsu pamažėle surengiu bėrį ir netrukus pradedam risčiuot. Kvidis, tik pradėjęs risčiuot, iškelia galvą ir bėga aukštu pastatymu, bet po truputį vis prašau žemesnio pastatymo. Bėrio risčia aktyvi, gal net kiek perdaug, tad vis atsilikinėju grįž į balną, taip priversdama jaunėlį sulėtint. Dabar judam ramia, laisva, bet energinga risčia. Netrukus Quid'is pradeda kramtyt žąslus, pagiriu jį balsu ir po truputį sugrupuoju. Pradžiai bėris kiek įsitempia, kai pridedu daugiau blauzdos ir pasitrumpinu pavaduką, bet netrukus, supratęs, kad nieko blogo nuo to nebus, vėl atsipalaiduoja. Berisčiuojant žvilgteliu į veidrodį. Kiek patvarkau savo sėdėseną, bet bėrulis juda tikrai gerai - aliūras platus, aktyvus, didesnė dalis svorio pernešta į galą. Judėdami palei sienelę pasisukiojam į voltus, bėgam per įstrižaines. Kadangi ši treniruotė skirta tik susipažinimui su Quidam's iš viršaus, nieko perdaug nedarau, tam laiko dar atsiras. Pasikeičam kryptį, dar pripaišom visokių figūrų risčiuojant tarp kliūčių, ir sustabdau jaunėlį. Šalia maniežo vis burzgia mašinų varikliai, tad pradžiai pavadžio daug neduodu. Tačiau kai garsų už maniežo nebelieka, atiduodu vaikiui pavadį ir leidžiu plačiai žingsniuot. Po 6min susirenku pavaduką vėl, ir ramiai pasikeliu Kvidį į zovadėlę. Jaunėlis kyla su pasišokėjimu, švytuoja uodega. Kad mazgius neįsilėktų, prilaikau keliais, vis sudirbu pavaduku. Susukam kelis 15m voltus, keičiam kryptį per įstrižainę, sustojam ties X ir iškart keliamės zovadą iš kitos kojos. Vėl keli voltai, ir sustojam. Paploju Quidam's per kaklą, atiduodu visą pavadį, ir atsipalaidavę žingsniuojam apie 10min. Sustojam prie bortelio, nušoku, sutvarkau kilpas ir per skylę atveržiu pavaržą, atsegu kapsulę, užmetus poponiuką bei pasiėmus kordą, patraukiam atgal į arklides.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miniracing.
Veterinarė.
Miniracing.

Pranešimų skaičius : 613
Join date : 2011-06-25
Age : 22
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Antr. 02 21, 2012 3:21 pm

Pagaliau ir mes su Dreameriu pasiekiam maniežą. Catcher neatrodo patenkintas, kad ir vėl reikės dirbti, bet kaip visada vyrutis susikaupęs ir savimi pasitikintis. Prisiveržiu truputi balną ir užšoku ant žirgo, numetu pavaduką ir vos vos paraginusi blauzda išjudinu bėrį į priekį. Pavaikštom porą ratukų aplink maniežą, prisitaikom prie jo temperatūros, o tada vėl sustojam prie išėjimo. Numetu žirgui nuo nugaros poponą ir pakabinu jį ant sienelės, tada darsiveržiu balną ir susirenku pavaduką. Pasiimu jau iš špruntą į rankas, o tada švelniai nuo blauzdos nustumiu žirgą į priekį ir paraginu risčia. Pradžioj Dream dar pasišakoja, bando ir žąslus užkąst, kad tik nereiktu su tuo špruntu taip nepatogiai galvos nešt, bet pagaliau jis susitaiko su tuo ir vėl gražiai bėga padavęs snukį, bet gražiau nei visada, dabar bent jau taisyklingai dirba nugara.
Padarom vieną risčią 15min, nenoriu pervaryt žirgo, tad iškart po ramios risčios visada tiesiai tik su keliais krypties keitimais, sustojam ir pavaikštom. Rankos neatiduodu ir neleidžiu išsiriest eržilui, kai šis atsikvėpuoja, švelniai spusteliu išorine koja ir pakeliu eržilą zovadėlę. Suimu galvą ir padarau lenkimą į vidų, tada jojam į voltą, po to kojos keitimas, į kitą pusę ir vėl į voltą. Išlyginu žirgą prie sienelės ir nuio blauzdos išvarau į priekį.
- Ai caca berniukas. liudi
Paglostau eržilą ir grįžusi į balną keliais sustabdau eržilą. Pervedu į žingsnį ir truputi atlaisvinu špruntą. Apeinam porą ratukų ir nustaikom į kryžiuką. Šiandien maršruto nešoksim, bet pabandysim paimt aukščių. Kryžiukas nedidelis, visai mažytis, tad sėdėdama giliai balne paraginu bėrį risčia ir lygiai užvedu į kliūtį, prilaikau ranką ir lydžiu kojyte. Nepatiko vyručiui šokt su špruntu, tad visas susiraukęs bėga ir kilnoja galines kojytes, bet duodu paragauti steko ir visi nervai jau užkoncervuoti. Gražiai vėl užsivedu į kryžiuką, iš posūkio įeinam aktyviau ir gražiai perlipam kliūtį. Pasikeliu žirgą zovadėlę ir užvedu į statmeną, netoli metriuko. Prasėdžiu balne, ir tik švelniai laikau žirgą rankoj ir kojoj, šuolio metu parodau kryptį ir eržilas nusileidžia ant geros kojos, paglostau jį ir užvedu iš kito pusvolčio, vėl peršokam, dabar nujojam tiesiai ir sukamės į dešinę. Užeinam lygiagretes, kažkur 120cm. Truputi pasitrumpinu špruntą, nes bėris iškart verčia galvą, ir tada jau lygiai užvedu į kliūtį, pati visiškai ramiai prasėdžiu, laikau žirgą blauzdoj, rankos beveik nečiupinu, tik išlaikau kontaktą ir šuolio metu paduodu pavaduką, tvarkingai nusileidžiam ant tos kojos ir užeinam iš kitos pusės. Paglostau žirgą po šuolio ir duodu pakvėpuot, pavaikštom porą ratukų. Tada vėl į ramią zovadėlę, užeinam statmeną 140cm. Pabandom įveikt savo rekordą su bėručiu. Vėl ramiai užvedu, bet iš posūkio po truputi aktyvinu, nepervarau, nes bėris mėgsta nepataikyt į tempus, o tada bus didelis blynas iš mūsų abiejų, tad ramiai laikau tiek rankoj, tiek nepaleidžiu iš kojos ir mes iš ritmingo tempuko užeinam kliūtį, o bėris galingai atsispyręs idealiai peršoko kliūtį. Paglostau Dreamerį ir dar kartelį užvedu į kliūtį iš kitos pusės. Ir vėl gražiai peršokam, paglostau, o glostydama išstumiu eržilą energinga zovada ir iš jos užeinam mažytį kryžiuką. Tada apzovaduojam aplink maniežą ir pereinam į risčią, numetu pavaduką su špruntu, pati pasikilnoju truputi ir sustabdau eržilą. Apjojam ratą ir sustojam ties poponu. Užmetu jį Catcher ant nugaros, tada dar pavaikštom ir galiausiai vėl sustojam. Nušoku nuo eržilo, atveržiu balną, sutraukiu kilpa sir išvedu bėrutį namučio.

_________________


Two boys,
An old drunk,
And a fallen angel...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miglemi

Miglemi

Pranešimų skaičius : 566
Join date : 2012-01-16
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Kv. 02 23, 2012 9:06 pm

Ateinu į senai belankytą jaukų konkūro maniežiuką. Uždegu šviesas ir numetu prie tvorelės žirgo puspoponį.
-Nu ką,Raverg,dirbsim.-pasakau ryžtingu tonu
Žirgas pakelia ausis ir sužiūri į mane.
-Tokiu žbilgniu tu nieko nepakeisi,mažiau.-tarsteliu
Prisiveržiu pavaržą ir užšoku į balną. Atsargiai įsitaisau balniuke ir paraginu eiti. Žirgas aktyviai žingsniuoja. Koja kojon ir mes jau sukam ketvirtą ratą.
-Nu ką,keliames riščion.
Spusteliu blauzdomis ir pradedu po truputi surinkinėti žirgo galvą. Horsius pradeda kramtyti žąslus,aš surenku galvą. Kampe susukame voltuką. Sudirbu vidiniu pavaduku bei blauzda. Riščiuojame dar vieną ratą ir visai kitoje pusėje susukam antrą voltą iš kurio užeinam į 3 kavaletes,taip pat padarom iš kitos pusės. Uch,kaip ein. Raginu blauzda spustelėdama. Bei renku žirgo galvą. Riščios ratukas ir bluazda keliu į zovadą. Galingai,galingai.. Sukam aštuoniukę ties kampu. Dirbu vidine blauzda ir pavadžiu. Žaidžiu pavaduku ir kartais sputelnu blauzdomi,kad žirgas neužmigtų. Iš kampo užeinam į 4 kavaletes. Ratukas zovados ir raginamės link 70 centimetrų kliūtikės. Prieš kliūtį truputuką atiduodu pavadį ir sputeliu blauzdomis. Žirgas be vargo peršoka,todėl artėjam prie kitos kliūties. Šį kart lygiagretės. Surenku galvą,spusteliu blauzdomis ir išlaikysiu kontaktą pasikeliu balne. Peršokam,normaliai atsisėdu į balną po šokimo. Zovaduojam aplink maniežą. Žaidžiu pavadžiu. Bandau sodinti galą. Kad jam atitektų daugiau krūvio. Dar kart pasiraginu ties 1 metriuku. Atiduodu pavaduko ir spusteliu blauzdomis prieš kliūtį. Raverg nusileidžia ne ta kojyke,todėl pasiraginu prie prieš tai šokto 70 centimetriukų. Be vargo peršoka. Žąslų netampo,ramiai peršoka. Tempą jaučiu,nu žirgas tiesiog angeliukas. Raginu jį link 1.20 prieš kliūtį atiduodu pavaduko,suspaudžiu blauzdom ir žirgas be ožių peršoka. Gal ir netobūlai,bet pakankamai gerai. Užeinam iš kitos pusės ir paraginu jį į pusšuolį. Žaidžiu pavadžiu,kol žirgas paiima žąslus ir jaučiant ramumą juos kramto. trys ratukai pusšuolio ir leidžiu iki žingsnio.
-Aj gerutis.-paplekšnoju per kaklą
Aprimstam,pažingsniuojam ir aš nušokusi nuo Raverg užmetu puspoponį bei vedu arklidėn

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Paulla.
Administratorė
Paulla.

Pranešimų skaičius : 516
Join date : 2011-06-22
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pen. 02 24, 2012 12:11 pm

Palengva per didžiausias pusnis atbrendam iki maniežo. Paglosčiusi bėrio kaklą įkišu galvą per maniežo duris ir nieko neišvydusi įleidžiu Catoki vidun. Uždariusi maniežo duris nusprendžiu, kad šviesos dar tikrai neprireiks pasiimu pavaduką ir nusivedu bėrį prie kliūčių. Užmetusi pavadį ant kaklo palieku jį vieną pastovėti, o aš į tą laiką pasistatau kelias kliūteles ~100 centimetrų. Apžiūrėjusi visą maniežą grįžtu pas meškiną. Atsagsčiusi poponą nuimu jį ir pakabinu ant kliūties.
- Na ką, leisiu pasidžiaugti. yeah
Atsegu vieną pavadžio pusę nuo žąslų ir leidžiu jam apibėgus ratu aplink mane išsivolioti. Catoki kelias minutes pasivoliojęs atsistoja ant visų keturių kojų ir vėl pradėjęs risčiuoti aplink mane iškelia uodegą, ir surengęs kaklą guguoja.
- Oh, koks eržilas. balute
Kadangi šiandien bus treniruotė be balno tai leidžiu jam ir pasidžiaugti laisve. Susistabdžiusi jį išvis nusegu pavaduką ir leidžiu aplėkti kelis ratus galinga zovada. Catoki kaip reikiant atsispiria nuo žemės ir pakilęs į viršų pasileidžia per visą maniežą su dulkių gūsiais. Apžiūrėjus visas kliūtis susistabdau savo vijurką ir prisegus pavadžius. Šeip ne taip užšoku ant jo nugariuko. Šiek tiek įsisvajojusi apie gerus laikus - kai seniau kartu su bėriu jodavome be balno. Nusipurtau ir paglostau jo kaklą. Paraginus jį į priekį pradedu dirbti su galvytės surengimu į tą laiką kol ateis Viltė su savo žirgeliu.
- Prisiminsime senus gerus laikus, treniruotes be balno. padaras 2
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Viltė.
Lankytojas
Viltė.

Pranešimų skaičius : 266
Join date : 2011-07-04
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pen. 02 24, 2012 12:25 pm

Atkeliauju į maniežą su Le Mans, ir vos įvedusi eržilą į maniežą, vs negaunu įnfarkto, kai prieš mus išdyksta pasipūtęs žirgas. Pamatau Paullą, kviečiančią savo Catoki pas save ir aš steku paraginu jį pas ją. Ji, pasigavusi jį, prisisega pavadžius ir aš nusiraminu.
-Sveika, jau Le Mans man vos ant galvos neužlipo, kai išdygo Catokis. :DD - Apsiraminusi šneku su Paula ir veržiu saviškiui pavaržą.- Matau, jau pastatei porą kliūtelių. Beje, o tu be balno šoksi? -Pastebėjusi ją sėdinčią ant žirgo be balno, užklausiu.
Nuimu poponiuką, pakabinu jį ant rasto atsikišusio vinuko palei sieną ir įsėdu balnan. Žingsniuoju palei sienelę dirbdama su galvyte ir stebiu Paullą, dirbančia su Catoki žingsniu.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Paulla.
Administratorė
Paulla.

Pranešimų skaičius : 516
Join date : 2011-06-22
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pen. 02 24, 2012 12:35 pm

Mes pasikėlę risčią šiek tiek padirbame, bet nedaug kadangi jau Catoki prasilagstė apie dešimt minučių laisvėje. Padirbame su paplatinimais ir patrumpinimais, šiek tiek atsikvėpę šnekame su draugais.
- Ahoy, kaip sekasi? yeah
Šiek tiek padirbėjus risčia pasikeliame zovada ir apzovadavus kelis didelius ratus susisukame į voltus, padirbame su kojytės keitimu. Viską išbandžius be balno paglostau bėrio kaklą ir atrėžiu atsakymą jau dirbančiam duetui risčia.
- Perlipsime kelis kartus. 230386
Pasikėlę risčia peršokame kelis kartus statmenėlę ir pasikėlę zovadėle sušokame penkių kliūčių maršrutą. Perėjus į risčią baigiame šiandienos darbą kartu su Catoki. Užsimetusi poponą ant bėrio užpakalio paglostau jo kaklą. Pagyrusi eržilą atiduodu jam pavaduką ir laukiame kada baigs treniruotę ir Viltė su Le Mans. Žingsniuojant su didele šypsena vis pagiriu savo eržilą:
- Good boy. 248344
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Viltė.
Lankytojas
Viltė.

Pranešimų skaičius : 266
Join date : 2011-07-04
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Pen. 02 24, 2012 12:37 pm

Stebėdami, kaip Paullai puikiai sekasi ir ji riščiuoja, kylame į ristelę ir mes. Paasirbu, palankstau galvytę ir susukusi volta, palei sienelę paplatinu riščią. Jis, mėgindamas platinti kiek susikausto, bet visai neblogai galą subėgęs, kiek atsipalaiduoja ir aš jį pristabdau į darbo riščią. Pariščiavusi ir pasukinėjusi dar kelias minutes, pasikeliu į zovadėlę ir apzovaduoju porą ratų. Išėjusi skersine, pristabdau zovadėlę, ir susigrupavusi pakeičiu koją. Mums pasukus dešinėn, jis kiek užsimano padūkt, tad mesteli brekutį ir aš nusišypsojusi paaktyvinu zovadą. Apzovadavusi dar ratą, sustabdau žirgą į riščią ir netrukus į žingsnį. Davusi jam kiek atsipūsti, pakeliu vėl riščią ir užeinu kryžiuką. Tada, puikiai jį peršokus, nusprendžiu porą kart peršokt metrinę statmeną. Užeinu, ir pamačiusi tempą, paraginu ryžą pirmyn ir likus tempui atisuodu pavaduka ir pakylu su juo. Jausmas nepakartojamas, todėl imu šypsotis ir nusprendžiu, kad kaip pirmai treniruotei- užteks. Paula Jau baigė, tad aš pažingsniuoju porą ratų ir jai jau laukiant manęs palei sienelę. nušoku žemyn, susitvarkau kilpas, atveržiu balną ir mesteliu poponiuką ant jo. Užsaksčiusi nusivedu jį iki draugyčių ir kartu su jais patraukiame namučio.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miglemi

Miglemi

Pranešimų skaičius : 566
Join date : 2012-01-16
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 25, 2012 6:59 pm

Ateinu čia su savo pypliu Chewing Gum. Atidarau duris ir uždegu šviesas dideliame manieže. Nuiimu nuo žirgo poponą ir pakabinu. Patvarkau balnakilpes bei dasiveeržiu pavaržą. Šiaip ne taip užsirioglinu ant žirgioko. Pasiraginu žinginei. Apėjus vieną ratuką horsis suklūsta ir pakelia galvą. Pro maniežo duris įeina Miniracing su Evli Nandele.
-Sveika !.-šūkteliu

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miniracing.
Veterinarė.
Miniracing.

Pranešimų skaičius : 613
Join date : 2011-06-25
Age : 22
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 25, 2012 7:07 pm

Paskubomis ir vos nevirsdamos pro maniežo duris įgriūnam ir mes su Evli. Gražuolis ryžikas su Miglemi jau šviečia iš toli, matosi stačios eržilo ausytės ir jau išpūstos šnervės. Štai kokia eržilų reakcija į kumeles, o manoji Evli tik sureikia snukutį ir rodo savo 'moterišką' charakterį.
- Sveikutė! - sušunku merginai ir išsišiepiu kaip visada iki ausų. :d
Nuramindama Evli paglostau ją ir kilstelėjusi poponą priveržiu balną, ištraukiu kilpas. Užšoku ant bėrės pasiraginu ristuke ir prisiveju Miglemi. Sustojam šalimais, ne per arti, bet leidžiu kumelkai pasiuostyti su tikrai draugišku eržilu ir jie pagaliau visai draugiškai eina šalia vienas kito.
- Žinai, taviškis gražuolis daug gražiau atrodo po balnu, bet jaučiasi, jog nugarytę jam skauda, eina visas išlinkęs, tad dėk paminkštinimą visada, bent jau kol gerai neapsiraumenuos. :)
Nusišypsau. Pagaliau prijojam išėjimą ir sienelę. Sustabdau Evli ir numetu poponą, dasiveržiu balną ir susirinkusi pavaduką paraginu ją.
- Leisiu Tau pirmai pasirodyti, nuimu laikroduką, o Tu tiesiog tiesiai parisčiuok. Pasakysiu kada sustot, o tada viską išaiškinsiu, dabar noriu pažiūrėt. :)

_________________


Two boys,
An old drunk,
And a fallen angel...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miglemi

Miglemi

Pranešimų skaičius : 566
Join date : 2012-01-16
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 25, 2012 7:21 pm

Guminukas pradeda kasti žemę ir gulbiškai išlenkia kaklą.
-Nu jau ramiau Gumi.-pasakau pasilenkusi.
Miniracing ir Evli prieina prie mūsų ir pamatau visą grožį holšteiniukės.
-Nu ir laiba taviškė,aukšta tokia !.-pasakau Miniracing
Kurį laiką einam žingsniu kartu,maniškis gana ramiai reguoja į kumelę,nors kartais ir tiesia kaklą įžnybti :D. Išgirstu Mini komplimentus ir patarimus.
-Dėkojam !, pastaruoju metu jis kažkaip pradėjo taip po balnu elgtis,turbūt ištikrųjų nugara nusilpo,dabar žinosiu kaip elgtis. Ačiū,būtinai dėsiu paminkštinimą.!.-paglostau Chewingo kaklą.
Dar papletkarinam ir kimbam darban. Mini man teikia pirmenybę,todėl paraginu žirgą blauzdomis į riščią. Susirenku pavadžius,ištiesinu nugarą bei nuleidžiu kulnus. Per daug pavadžių nepasiimu,truputi atiduodu jam. Vis dėl to,žirgas norėdamas pasipuikuoti kelia aukščiau ir uodegą ir kojas ir galvą yeah . Karts nuo karto paspaudžiu blauzda,kad neužmigtų. Riščiuojame dar kokias 5 minutes kai išgirstu Miniracing šūktelėjimą jog gana. Sustojam ir prieinam

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miniracing.
Veterinarė.
Miniracing.

Pranešimų skaičius : 613
Join date : 2011-06-25
Age : 22
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 25, 2012 7:33 pm

- Taigi. Pati labai stengiesi sėdėti taisyklingai, kaip pradedi nebejausti, jog trukdai arkliukui. Mažiau Tu žiūrėk į tą savo sėdėseną taisyklingą, sėdėk taip kaip patogu Tau ir žirgui, neįsitempk, pradėti reikia nuo to, koją tiesiog leisk žemyn, atpalaiduok liemenį ir rankų neįtempk, pečius atgal, bet taip pat laisvai. Pavadžio gerai kad neužtrauki, bet dabar jis pas Tave kabo per laisvas, visiškai nejauti kontakto į žirgas eina kaip nori ir kur nori. Susirenki pavadį taip, kad jaustis žirgo snukį, laikai jį tvirtai ir nepaleidi jokiais atvejais, tegu jis tamposi, su laiku nusiramins. Stenkis kuo laisviau ir atsipalaidavus kilnotis, nebūk susikausčius! Dabar taip, Tavo Chewis visiškai miego bėgdamas, nejaučia jokio darbo, tiesiog pasilaksto, sėdi balne ir stumi jį į priekį blauzdom, varai tol kol jis pradės šnopuot, dirbi griežtai ir tvirtai, tegu priešinasi, tegu drąskosi, bet Tu turi išreikalauti iš jo darbo. Nesvarbu, jog tai tik pirma risčia, ji turi būti energinga ir žvali. Neleisk žiūrėt jam į išorę, prie sienelės laikai tiesiai, o kampuose išlenki nuo vidinės kojos. Dabar ramiai pažingsniuok, neduok jam pavadžio, stenkis ant žingsnio varyt į priekį, kad nemiegotų, bet ir neleisk įsijaudrint paskui Evli. Kampuose įvaryk į patį maniežo kampą, išlenk. Na dabar mano eilė parodyt "klasę", gali pasijuokt ir kaip aš grybauju. :d
Linksmai nusijuokiam abi ir Miglemi lieka prie sienelės, o mes su Evli pradedam risčiuoti. Ramiai palaikau kumelę rankoj ir pastumiu koja į priekį, prasėdžiu balne ir tada ramiai pradedu kilnotis nuo išorinės kojos. Bėrutė taip pat užmiega, tad gerai pastumiu blauzda ir stekučiu kepšteliu per petį. Ši iškart strykteli į viršų, išriečia galvą ir stoja ant vietos, gerai stumteliu kulnais ir vėl stekučiu, tada sudirbu griežčiau ranka ir vėl nustumiu į priekį. Evli susiraukus nueina žemyn, bet kaip tik prajojam pro Chewį iškart pastato ausis ir vėl raukiasi. Įjojam į mažytį voltą, tada grįžtam prie sienelės. Išlaikydama ranką nustumiu kumelę į priekį, išplatinu ir ties posūkiu keliais pristabdau ją. Pagiriu, pakeičiu kryptį, pasikeičiu kilnojimosi koją ir vėl į aktyvią risčią. Joju kuo daugiau blauzdoj, bet rankos visiškai neatleidžiu, karts nuo karto sužaidžiu pavaduku, išorinį išlaikau labiau, jaučiu kaip kumelės snukis minkštėja ir ji leidžia galvą. Po gero apšilimo sustojam. Pliaukšteliu kumeliai per kaklą pagirdama ir atsisuku į Miglemi.
- Dabar taip, sėdi į balną ir risčiuok aplink visą maniežą, kai pasakysiu pakeisk kryptį, nesikilnok ir varyk savo berniuką blauzdom, nepamiršk išsilenkt ant kampų, karts nuo karto pirštais sudirbk pavaduku, bet kai tai darysi varyk jį į priekį, jei taisyklingai viską padarysi, turėtumėm gauti tokį rezultatą, kad berniukas pradės leisti galvą ir kramtyti žąslus. :) Pabandyk, o aš tuo tarpu pastatysiu porą kliūtelių.

_________________


Two boys,
An old drunk,
And a fallen angel...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miglemi

Miglemi

Pranešimų skaičius : 566
Join date : 2012-01-16
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 25, 2012 7:54 pm

Išklausau Miniracing pastabų ir žiūriu kaip merginos treniruojasi.
-Jūs labai derat!.-sušunku
Mini padėkojair baigusi pasako man užduotį. Atsisėdu ne tvarkingai,o patogiai,ko nelabai moku. Kai turi tiek daug dresažinių žirgioku,bandyti taisyklingai sedėt tiesiog priprantama. Ristinam aplink maniežą,aktyviai raginu blauzda,pagaliau žirgas įsijungia į darbą. Nesikilnoju,tempą jaučiu,pati atsipalaiduoju,pečius atgal,kulnus žemyn,rankos atsipaladavusios. Jojam palei sienelę. dirbu blauzda,renku pavadžius. Padarau juos nei įtemptus nei laisvus. Tokius,kokie ir turi būti. Išgirstu paliepimą keisti kryptį. Pakeičiam ir ristinam toliau, spaudžiu blauzda,bet žirgas iš mandrumo blauzdą atstumia,todėl gauna pentino nuobaudą. Išsilenkiam kampe, risčiuojam toliau. Pirštais sudirbu pavaduku bei pavarau į priekį. Neapleidžiu blauzdų,jos intensyviai ragina žirgą. Gumis pradeda suvokti,kad su manim jis tikrai neprisižais,todėl atsileidžia po truputį karts nuo karto krimsteli žąslus. Išsilenkiam dar vienam kampe,sudirbu vidine blauzda. Sutvarkau savo kulnus,ritmo nepametu. Karts nuo karto sudirbu pavaduku bei pavarau žirgą priekin truputkką pakeisdama tempą. Po gerų 10 minučių žirgas pagaliau,ima normaliai kramtyt žąslus. Pamatau,kad Mini jau pastatė kelias kliūtikes.

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miniracing.
Veterinarė.
Miniracing.

Pranešimų skaičius : 613
Join date : 2011-06-25
Age : 22
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   Št. 02 25, 2012 8:03 pm

Kai Miglemi pradedu risčiuoti aš nušoku nuo Evli ir greit sustatau keturis kryžiukus, gražių klavišų eilę, visi neaukšti apie 50cm. Šalia pastatau vienas lygiagretes apie 80cm ir grįžtu atgal ant kumelės. Toliau stebiu kaip dirba Miglemi su ryžuoju.
- Na štai, vaizdas tikrai daug geresnis, matai, greitai mokausi. Bet dabar taip, jojant su juo nesidėk pentinu, įprotis juos naudoti, po kol kas jam užteks ir stekučio, nes neteisingas nubaudimas su jais, gali suvaryt arklioką visiškai. :) Šiaip viskas gerai, bet darai porą klaidelių - pavaryk žirgą į priekį ne po to kai pavadžiu sudirbi, o pradedi spausti blauzda, greit sužaidi ir toliau grįžti į ramią poziciją, bet visiškai žirgo nepaleisk. Jok daugiau vidine blauzda, nes dabar bėga kaip pagaliukas. Šiaip kai josi viena, daugiau pabandyk jot volte ir lenkt jį į vidų. Dabar lenkimo beveik nėra, bet jau matau perspektyvą, nes eržilas nuleido galvą ir kramto žąslus, tai yra labai gerai! :)
Liepiu Miglemi pažingsniuoti, o pati ramiai susirinkusi pavaduką pasikeliu Evli zovadėle. Ramiai prasėdžiu, nustumiu blauzda, pasisukinėju tarp kliūčių ir pakaitalioju koją, grįžtam prie sienelės, gerai išplatinu bėrę ir grįžusi į balną sustabdau. Paglostau ir duodu pavadžio.
- Dabar taip, pazovaduok į vieną ir kitą puses su perėjimais, pastabdyk vėl pasikelk, gali iš vietos pasikelt, tada darai perėjimą, pusvoltis ir į kitą pusę daug maž tą patį. Tik baigusi zovaduot nepaleisk rankos, neleisk jam ištraukt pavadžio, visiškai jo neatlaisvink, pagiri žirgą ir pasiimi tokį patį žirgą, tegu jis pasinervuoja, bet jam tai tik į gerą. :)

_________________


Two boys,
An old drunk,
And a fallen angel...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Sponsored content
RašytiTemos pavadinimas: Re: Konkūro maniežas   

Atgal į viršų Go down
 
Konkūro maniežas
Atgal į viršų 
Puslapis 13Pereiti prie : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
 :: Konkūro treniruočių vietos-
Pereiti į: