rodiklisDUKIeškotiNarių sąrašasVartotojų grupėsRegistruotisPrisijungti

Share | 
 

 Išjodinėjimo aikštė

Go down 
AutoriusPranešimas
Chanzy
Administratorė
Chanzy

Pranešimų skaičius : 337
Join date : 2011-07-04

RašytiTemos pavadinimas: Išjodinėjimo aikštė   Tr. 09 14, 2011 10:34 am

Išjodinėjimo aikštė, skirta mūsų žirgyno išjodinėtojams.

Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Biscuits.
Administratorė
Biscuits.

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2011-06-22
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Antr. 02 14, 2012 12:25 pm

Atjojam į aikštelę kartu su Black Jack. Yey, radom! Iš aikštės šonų gana nemažas sniego sluoksnis, bet pačioje aikštėje jo tik šiek tiek. Žingsniuojam išorėje, vėsinam kojas. Kai jau metas dirbti įžengiam vidun ir kylam ristele. Sudirbu pavadukais, pridedu blauzdos ir žirgius gražiai nueina žemyn. Praskėčiu rankas, kad tiestųsi, neleidžiu užmigti. Bėgam palei sienelę, gana nuobodžiai, bet kaip apšilimui - liux. Pasikeičiam kryptį per X, du kartus susėdžiu, trečią kylu. Plekšteliu per kaklą, paimu juodį ant trumpesnio pavaduko, neleidžiu gultis ant rankų, išlaikau kontakte. Pradedam sukiotis voltukais, pirma gan dideli, po to mažėja, svarbu, kad linktų iki galo. Pereinam į žingsnį, paglostau kaklą.
- Na, pažiūrėsim, gal ir išjodinėjime tu nieko, yeah - nusišypsau.
Atveriu vidinę ranką, išorinį kelį kilsteliu, persėdu daugiau ant vidaus, bet tuo pačiu išlaikau išorę. Žirgas pastato kaklą, spusteliu išoriniu, kad išeitų iš takelio. Prilaikau, kad nepabėgtų, bet neiškart pavyksta. Paglostau kaklą, grįžtam į sienelę ir kartojam. Neprastaai, pakedenu karčius. Pabandom kelis ratukus į kitą pusę, o tada šiek tiek laisvai pažingsniuojam. Susirinkusi pavadukus vėl kylam ristele, išlaikau blauzdą, kad nesugalvotų ko daryt, sėdžiu balne ir susirandu gyliausią tašką. Vėlgi, voltai, serpantinai, įvairūs krypties keitimai, perėjimai. Galiausiai kilimas į zovadą, Džekas pasineša. Įsėdu į balną, sudirbu pavaduku, prisiimu eržilą. Nuraminu, pereinam į risčią ir vėl kylam. Kilimo momentu sudirbu pavaduku, tad gaunasi labai gražiai. Paglostau kaklą, per diagonalę keičiam kryptį, koją ore ir vėl perėjimai. Eržiliuks gana greitai supranta, ko noriu ir padaro be prietaištų, paglostau kaklą, dar keli ratukai, tada ristele. Kilnojuosi, padarom žemyn pirmyn, Black puikiai nueina žemyn. Paplekšnoju per kaklą, o tada žingsniuojam. Paduodu skanuką, pagiriu.
- Klausyk, labai gerai! - nusišypsau.
Šiek tiek pažingsniuojam laisvu pavaduku, o tada išeinam.

_________________

The band with Totilas was so special. Not only a top horse, but also very sweet and touching. Always that cheerful glance.
Edward Gal.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miglemi

Miglemi

Pranešimų skaičius : 566
Join date : 2012-01-16
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Antr. 03 06, 2012 7:59 pm

Atžingsniuojame čia,su Brown Briliant. Dičkis visas pasišiaušęs,pasipūtęs.
-Nu jau nu jau.-keisdama toną sakau
Man irgi neramu,pirmą kartą aikštei satino esu. Numetusi poponą užsirioglinu ant didelio žirgelėno.
-Judinam bulkas
Pasiraginu blauzdomis. Žinsiuojame. Žemė gana gerai pašalusi,todėl kieta.
-Nekankinsiu daug aš tavęs,groži.
Žirgas nuleidęs galvą ramiai žingsniuoja. Po kelių ratukų žingsnio pasiraginu riščion. Galingai pakylame balute .
-Aj šaunuolis - te išlemenu dičkiui
Ristinant grožiuosi dar nevisiškai ištirpusiu sniegu. Susitvarkau pavadžius ir jau pradedu juos imti. Ne taip lengvai žirgiius ir pasiduoda,tenka paplušėti,kol įprašau jo laikyti kontaktą,o ne viską gadinti. Praskersuojam palei sienelę. Jaučiu tempą,laikau pavadžius,dirbu vidine blauzda. Ristinam dar vieną ratuką,lankstom galvą. Žirgas pradeda kramtyti žąslus. Prarisčiuojam dar du ratukus ir kylam zovadikei. Tokia daili,grakšti. Prazovaduojam kelis ratukas ir darom perėjimus,kurie mums gana neblogai sekasi. Po truputi apšylstam,nors nosys vis dar raudonos. Labai intensyviai dirbu blauzda. Kampuose susukam po voltą. Po didelį didelį voltą. Dirbu blauzda,pavadžiais. Dar prazovaduojam kelis ratukus ir stabdomės žingsniavimui. Pražingsniavę kelis ratukus traukiam namolio.
-Ačiū už gerumą dički.-patapšnoju per kaklą ir uždedu poponą.

_________________


Paskutinį kartą redagavo Miglemi, Tr. 05 23, 2012 12:37 pm. Redaguota 1 kartą
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Gint.
Lankytojas
Gint.

Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2011-06-24
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Št. 03 24, 2012 11:58 am

Atsivedu čia saviškį Ravel. Aikštėj jis nėra buvęs, tad smalsiai žvalgos į šalis, o aš vis kalbinu jį, kad ko staigiai neišsigąstų ir nepasineštų. Kol žirgas žvalgosi aplink, aš žvilgteliu į aikštės gruntą. Balos jau išdžiūvusios, o pati aikštė, kiek užmatau, visai neseniai sukasta, tad gruntas turėtų būt minkštas - liuks. Prisivedus bėrį prie sienelės išsitraukiu kilpas ir paveržiu per dvi skyles pavaržą, kad lipdama nenusivožčiau. Sėkmingai įlipus balnan, susigaudau dešinę kilpą ir pasiimu pavaduką. Blauzdom apimu žirgą, pradedam žingsniuoti. Iškart užimu žirgą darbu, kad labai netinginiautų, ir padarom lenkimų į abi puses, atsitraukiam ir prisitraukiam prie sienelės, susirengiam. Po 4 minučių pradedam risčiuoti. Papučia pavasarinis vėjelis, kuris visiškai išdarko mano šukuoseną, tačiau nesustojam, dirbam toliau. Kilnojuosi, po truputį sugrupuoju žirgą ir vėl padarom lenkimų, susukam kelis didesnius voltus apšilimui. Kadangi balne nesėdėjau jau beveik mėnesį, tas jaučias ant mano sėdėsenos, tad pati vis patikrinu save. Parisčiuojam apie 7 minutes, tuomet keičiam kryptį per įstrižainę ir sustojam į žingsnį. Duodu kiek laisvesnį pavaduką, išlaikom aktyvų tempą. Žingsniuojam 4 minutes, tuomet vėl keliam risčią, šįkart įsėdu balnan. Susukam kelis voltukus, žirgas gražiai nuo blauzdos ir priglausto pavaduko išsilenkia, pagiriu jį balsu. Ties C raide sustojam, pasilenkus žvilgteliu į žirgiaus kojas. Ravel stovi palikęs dešinę galinę koją, tad nestipriai kepšteliu dešinės kojos kulniuku, ir bėris iškart pristato koją. Paglostau žirgiui petį, ir grįžus į balną vėl keliamės į risčią. Per įstrižainę išplatinam, grįžus prie sienelės patrumpinam risčią. Susukę dar kelis voltus ir darkart išplatinę, paskersuojam, padarom petys vidun palei sienelę. Kadangi žirgui jau putos iš nasrų virsta, sustabdau keliais jį į žingsnį, duodu pavaduką. Ramiai, bet plačiai žingsniuojam apie 6 minutes. Susirenku pavaduką ir sukeitus kojas pakeliu žirgą į zovadėlę. Šis kyla su pasišokėjimu, iškart pradeda energingai zovaduot. Netrumpinu jo, leidžiu plačiai zovaduot. Susukam porą 15m voltų, per įstrižainę išplatinam ir pakeitę kryptį dar porą minučių pazovaduojam, kol sustabdau žirgių į žingsnį. Smagiai paploju per kaklą, duodu laisvą pavadį ir sušeriu skanuką.
- Malaaaačius mano :)) ,- šypsodamasi pagiriu.
Žingsniuojam apie 7 minutes. Žirgas jau nebesiblaško nuo kiekvieno garselio, ramiai ir plačiai žingsniuoja, kol pasuku jį arklidžių link.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Etiketė.
Bankininkė.
Etiketė.

Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2011-06-24
Age : 22

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Antr. 05 08, 2012 10:54 am

Skaisčiai saulei tvieskiant atjojam su Charatan W į aikštę. Pasitvarkau kepurę, kad nenupūstų vėjas ir įjoję į aikštę pradedam ramiai įsijungti į darbuką. Ramiai pirmą ratuką žingsniu pažaidžiu pavaduku, palankstau bėrio galvą į abi puses, tada atpalaiduojam kaklą ir leidžiam galvą žemyn. Susukam voltuką ir vėl grįžus prie sienelės pasiimu žirgą į kontaktą ir pasispaudusi blauzdomis pasikeliu jį į risčią. Ramiai judam dideliu ratu, pradžioj pasikilnoju, tada sėdu į balną. Taip paprasčiau, nes jo risčia labai minkštutė. Surengiam galvą, paplatinam risčią prie sienelės. Prieš kampą patrumpinusi nuo blauzdos pastatau galvą į vidinę pusę. Ramiai išjojam kampą ir kitą, vėl traukiam pirmyn ramia gražia risčia. Pirmą darbuką darom dešimt minučių, pasukiojam voltus ir judam dideliais ratais. Antrą risčia pakeitus kryptį ir kiek apšilus pasukiojam aštuoniukes, sujojam kelias įstrižaines ir padarom kelis skersavimus. Pabaigai dar pakartojam petys vidun ir pailsėję pasikeliam zovada. Pakaitaliojam kojas, sukiojamės voltais ir aštuoniukės. Pervedusi žirgą į risčią išgiriu ir atiduodu pavadį. Keletą minučių pažingsniavę aikštėje pasukam namų link.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miglemi

Miglemi

Pranešimų skaičius : 566
Join date : 2012-01-16
Age : 21

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Tr. 05 23, 2012 1:20 pm

Atžingsniuojame čia su Raverg. Žirgius žvalgosi naujoje aikštėje ir vis bando mano nervus tampydamasis. Pasilenkia, žolės. pašoka medžio lapų.. Priveržiu pavaržą ir užšoku ant nedorėlio.
-Nu dabar tu čia ir papuolei.- pašaipiai iškošiu per dantis
Žirgas nusprendęs šiandien pasipriešint, todėl tvirtai suiimu pavadį ir pasiimu blauzdon. Išsiraginu žirgą aktyviam žingsniui, šis pasitampo, pakraipo galvą ir pradeda pavyzdingai eiti. Po dešimties minučių, blauzdomis išsiraginu žirgą riščion. Šis meta breką oran, bet gauna steko, todėl greit nusiramina. Riščiuoja ir stebi aplinką, atrodo,kad jau apsiramino, bet sustoja vietoj taip,kad vos nekrentu ant žemės per viršų.
-Nu jopt. kas čia dabar ?! .- užrinku
Pliaukšteliu steku ir pasiraginu blauzdomis, laikau blauzdoje,kad neišskriščiau. Kampe H bandau sukti voltą, gal ir visai kampuotą, bet voltą. Sudirbu vidiniu pavadžiu,blauzda. išėjus iš volto,lanskstau žirgo galvą. Raverg po truputi apsiramina, nes pajaučia,kad su manimi nieko nebus. Vis lydžiu blauzda. Po kelių minučių pakeliu zovada ir prilaikydama blauzdomis raginuosi priekin. Apibėgame trys ratus Bandau formuoti voltą ties M. Sudirbu vidine blauzda, vidinį pavadį truputį įtempiu, išorinis labiau atleidžiu. Padarius kiaušinio formos voltą, nuleidžiu žirgą iki riščios. Žirgas vis nenoriai atiduoda galvą, bet padirbėjus ima kramtyti žąslus.
-Aj geras. 69646
Eržilą pasikeliu platintai riščiai. Išliekame elastingi, plastiški,kaklas riestas. Gražiai kilnojame kojas ir po kelių minučių prie sienelės bandome skersuoti. Susiimu pavaduko ir dirbu blauzdomis. Jaučiu ritmą, blauzdomis raginu. Pabaigę šiokį tokį skeravimą sustojame iki žinginės. Nusprendusi,kad šiandienai gana, nušoku nuo ryžo.
-Šaunuolis.-paplekšnoju per kaklą
Persimetu pavadžius, atleidžiu pavaržą ir išsivedu suprakaitavusį žirgą

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Biscuits.
Administratorė
Biscuits.

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2011-06-22
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Pen. 05 25, 2012 8:34 pm

Kažkada, pakankamai seniai, kad jau būčiau primiršusi, trenerė mane mokino tikslingai dirbti žirgą. Dabar, vėl savo rankose turėdama jauną išjodinėjimo žirgą, paskambinu jai paklausti kelių dalykų, kelis atsiminti, o kitus pirmą kartą išgirsti. Padėkojusi padedu ragelį ir užšoku ant Jack'io. Taip ir galvojau - raminti, tačiau neleisti blaškytis. Joti laisvu pavaduku, taip geriausiai matysis judesys, plius žirgas atsipalaiduos. Pasitvarkau balną, tuomet pažingsniavus po ratuką į abi puses aikštės išorėje, užeinam vidun ir kylam ristele. Laisvu pavaduku, ramiai kilnojuosi į ritmą, nesidaužau. Jack iš pradžių pabando lėkti, tačiau pamatęs, kad aš nesinervinu, nurimsta. Aprisčiuojam kelis ratukus palei sienelę, per įstrižainę keičiam kryptį ir judam toliau. Bėgam gana plačiai, mat be kontrolės žirgas visas spurda, greitėja. Paglostinėju kaklą, apšilus paimu daugiau kontrolės. Pradedu lėčiau kilnotis, taip prilėtindama žirgą, pavadys vis dar kabo, atitraukiu kojas ir spusteliu iš po savęs. Juodis pristabdo, lyg sustingsta ore, pagiriu per kaklą. Padarom dar kelis kartus, ėjimas į man dar naujus vandenis - atkilimą. Kiekvieną kartą žirgui atsakius pagiriu, pakartojame į kitą pusę. Tada leidžiu šiek tiek pailsėti, mat tai irgi šioks toks darbas ir krūvis. Pailsėjus laisvu pavaduku prisiimu trumpesnį, su daugiau kontrolės, bet netempiu. Sėdu į mokomąją, imame sukiotis voltais, serpantinais, didinant ir mažinant skersmenį, perbėgam įstrižainę platindami ir siaurindami. Paploju juodukui, puikiai atsako į pavaldus. Leidusi pažingsniuoti galiausiai nuo A pakylam kenteriu iš dešinės kojos. Įspūdinga zovada - metanti, bet rami, žirgas puikiai susitelkęs klauso nurodymų. Apzovaduojam ratą, tuomet per įstrižainę per risčią pasikeičiam koją ir padarom dar vieną voltą. Subėgam vieną serpantiną su kojų keitimais, pasilankstom ir pereinam į žingsnį.
- Ach, tobulas tu arkliukas, angel - paduodu kelis skanėstus.
Nušoku tam, kad galėčiau pavedžioti, atveržiu pavaržą su kapsule. Paploju per kaklą, pavedžiojusi patraukiam link namų.

_________________

The band with Totilas was so special. Not only a top horse, but also very sweet and touching. Always that cheerful glance.
Edward Gal.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Biscuits.
Administratorė
Biscuits.

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2011-06-22
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Sk. 06 10, 2012 7:24 pm

Ateinam į aikštelę kartu su Jack Sparrow. Žirgas visas maivosi, pailsėjęs nuo jojimo visai eina iš proto. Įvedusi į aikštę pasitaisau balną, o tada užlipu. Pasitaisau steką, pirštines, suimu pavadukus. Juodis iškart pamosuoja galva, paglostau kaklą. Apeinam vieną ratuką į vieną pusę, vieną į kitą, kad apsiprastume, o tuomet kylam ristele. Ramiai kilnojuosi iš balno, kelis ratus apibėgam laisvu pavaduku, tuomet jau prašau tiestis žemyn, ieškoti kontakto. Kadangi jis atkeliavo pas mane po gero raitelio, nesipriešindamas padaro viską, ko prašau, paglosčiusi kaklą per įstrižainę pasikeičiu pusę. Vėl pradedam nuo laisvos galvos ir baigiam ties žemyn pirmyn. Jack'is labai greit pagauna, kame kampas ir negalvodamas atsako į komandą. Po apšilimo paploju per kaklą, paduodu cukraus. Šiandien padirbėsim ant linkimo, platinimo ir trumpinimo, mat čia silpnosios jo pusės. Tam, kad pailsėtume žingsniuojam į abi puses po minutėlę kitą. Po to kylam ristele, kilnojuosi. Paprašau galvos švelniu pavadžiu, eržilas laisvai ją nuleidžia. Pagiriu balsu, aktyvinu užpakalį blauzda, bet neplatinu, prašau kojų išmetimo iš po savęs. Apibėgam taip kelis ratus, tuomet palei sienelę aktyvindama užpakalį leidžiu išbėgti, o kilnodamasi lyg sustingstu ore. Juodis išmesdamas kojas paplatina aliūrą, iškart pagiriu. Per įstrižainę pasikeičiam kryptį, vėl atkeliu žirgą, prastumiu į pavaduką. Apibėgus kelis ratus žirgas jau sušilęs, labai gerai. Kramtydamas žąslą parodo, kad išlaikau gana švelnią ranką. Vėl atkeliu žirgą, pristabdau, o tuomet pastovėdama ore platinu ir stumiu į priekį. Labai gerai, juodis gana greitai pagauna, kas ir kaip. Pakartojam po kelis kartus, užtvirtinam. Pasisukiojam voltais, prašau linkimo, kelis kartus priliečiu steku prie vidinės blauzdos. Pasidarom tą į abi puses, o tuomet pachillinam žingsniu. Pailsėjus pakeliu kenterį, susirenku galvą. Apibėgam kelis ratus, išlaikau žirgą vienam tempe, kad nelėkiotų jis čia. :D Tuomet padarom kelis voltus, eidami į įstrižainę per žingsnį keičiam koją ir pasikartojam viską į kitą pusę. Jam ši lengvesnė, tad lengviau dirbt, lengviau linksta bei paduoda galvą. Pazovadavus pereinam į risčią, kilnodamasi paprašau žemyn pirmyn, o tuomet baigiam treniruotę žingsniu. Labai išgiriu žirgą už puikų darbą, paduodu skanėstų. Pailsėjus patraukiam namo.

_________________

The band with Totilas was so special. Not only a top horse, but also very sweet and touching. Always that cheerful glance.
Edward Gal.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Biscuits.
Administratorė
Biscuits.

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2011-06-22
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Sk. 07 01, 2012 12:53 pm

Ateinam į aikštę kartu su Presiu. Žirgas eina kuo ramiausiai, nors arklidėje strykinėjo, uostinėjosi, daužėsi. Atėjus į aikštę patvarkau balną ir užšoku ant juodžio, apžingsniuojam ratuką ir kylam ristele. Ramiai kilnodamasi pasitrumpinu pavaduką, juodis kilsteli galvą viršun, bet suvibravus nueina žemyn. Praskėčiu rankas duodama suprasti, kad reikia tiestis žemyn, tą ir gaunu. Per įstrižainę pakeičiam kryptį, pasisukiojam voltais, vis prilaikau juodžio galvą žemam pastatyme. Pasikeitinėjam kryptis, prašau linkimo pridėdama impulso iš viršaus, nors juodis puikiai supranta, kad reikia nepalikinėt užpakalio. Prasibėgam galiausiai laisvu pavadžiu ir pervedu į žingsnį. Paglostau kaklą, pažingsniuojam numestu pavaduku palei sienelę, pailsėjus susirenku pavadžius. Aktyviai veikdama išorine blauzda paprašau atsitraukti, tuomet grįžtam į sienelę. Pasižaidžiam iš įvairių figūrų, tuomet palei sienelę padarom petį vidun ir pasikeičiam kryptį. Į kitą pusę bando priešintis, bet gana greitai sėkmingai priverčiu. Pasilanksčius pakylam ristele, įsėdu į giliausią balno tašką. Neperrengdama žirgo susirenku pavadukus ir galvą, primenu apie užpakalį plekštelėdama steku iš viršaus. Padarom kelis trikampius, įstrižaines bei voltus, prabėgam aštuoniukėm ir nuo X aštuoniuke pakylam kenteriu. Pakilimo momentu neleidžiu pamest galvos, suvibruoju eiti žemyn. Per X pereinam į žingsnį ir vėl kylam, vėl pasitaisau su galva. Padarius voltą užbaigiam aštuoniukę ir toliau nujudam ristele. Paplatinu, įbėgus į trumpąją sienelę siaurinu vesdama į pasažą, ant ilgosios vėl platinu aktyvindama užpakalį. Pasikeitus kryptį pakartojam tą patį, nes matau, kad sunku. Iškart įsitempia ant snukio, prašau minkštumo. Dar sunkoka, bet su laiku viskas okey bus. Padarom dar kartą petį vidun ristele ir pereinam į žingsniuką.
- Na, labai gerai, mažyli, liux, angel - paduodu cukraus.
Pailsim žingsniuku, bet musės labai atakuoja, tad ilgai nelaukę kylam kenteriu. Šiandien nusprendžiam per įstrižaines pakeitinėt kojas, tą ir darom. Apibėgę kelis ratus sukamės į diagonalę ir keičiam koją šiek tiek už X. Smagu, kad beveik gražiai pavyksta pasikeisti. Pagiriu, apibėgę kelis ratukus vėl einam į įstrižainę. Vėl op, sukeičiu kojas, spusteliu ir pakeičia. Gerai padaręs daugiau šiandien negaus. Padarom kelis voltus, sustojimus ir perėjimus, o tuomet atsipūtę žingsniuojam.
- Šaunuoliukas mano, 69646 - nusišypsau.
Pavaišinu skanėstais, pailsėjus nušoku, sutvarkau balną ir kamanas. Nusivedu link arklidžių.

_________________

The band with Totilas was so special. Not only a top horse, but also very sweet and touching. Always that cheerful glance.
Edward Gal.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Kotryna.

Kotryna.

Pranešimų skaičius : 138
Join date : 2011-06-25

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Pir. 07 09, 2012 12:11 pm

Atžingsniuojam su Mont. Kumelytis dairosi, karts nuo karto sužvengia ar pasibaido dalykų, kurių šiaip gyvenime nėra bijojęs. O aš ir pati sėdžiu įsitempusi. Montis Satine dar tik... parą. Mažiau, taigi ir su aplinka, ir su kitais čia gyvenančiais žirgais nėra susipažinęs. Aikštėje nusprendžiu palankstyti Goldie, gal bent taip kiek atsipalaiduos ir susikoncentruos į mane.
Griežčiau pasiimu pavadžius ir blauzda nustumiu Mont links sienelės. Pakreipiu jo galvą į vidų, išlaikau ir tada vėl blauzda ištiesinu. Vėl lenkiu į vidu, bet bėris strykteli į orą ir nuskuodžia zovada aplink visą aikštę, kol dar nespėjau susigaudyti - peršoka per tvorelę ir už jos staigiai sustoja. Atsiduriu ant storo Mončio sprando. Kumelys dar pasimuisto ir vėl bando zovada bėgti tolyn. Spėju grįžti į balną ir susistabdyti neklaužadą kol nenukritau.
- Ooop oooop oooopaaa, raaaamiai,- kalbu,- nusiramink, kas čia dabar darosi?
Grįžtam į aikštę, vėl tęsiu lankstymus, tada paskersuojam žingsnyje, kad padirbtų šoniniai raumenukai. Daugiau bėris nebesibaido, tad kylam į ristelę. Ranka persivedu jį ir surengiu. Padarom paplatinimų, pasukiojam voltų. Per vieną istrižainę pasistatau žirgelį ir stumiu jį link sienelės. Atsidūrus prie jos pagiriu bėrį ir susistabdau. Šiandien daug nedirbsim, tad su risčia baigiam. Dar apzovaduosim porą ratukų ramia zovadėle ir keliausim prie kokio nors vandenuko. Gal rasim ką nors tokio.
Apeinam porą ratų, tada pakeliu bėrį į lengvą zovadėlę. Apzovaduojam tris ramius ratus, tada pasiimu Montį ant savęs ir per patį X, viduriuką pakeičiu koją. Apzovaduojam platų ratuką ir sustojam. Pagiriu grožį ir nustumiu eiti iš aikštės...

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miniracing.
Veterinarė.
Miniracing.

Pranešimų skaičius : 613
Join date : 2011-06-25
Age : 22
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Kv. 07 12, 2012 9:24 am

Ateinam į aikštę su Sir Oldenburg. Žirgas seniai nejotas, tad šiandien tikrai linksmas, o pas mane linksmumo 0 žinant jo galimybes. Atsargiai prisiveržiu balną ir ištraukusi kilpas užsėdu ant žirgo.
- Oho ir man neblogos atostogos buvo nuo balno, tuo lab nuo išjodinėjimo... balute
Švelniai paplojusi juodžiui per kaklą, susirenku pavadukus ir sputeliu juodį blauzda. Šis švysteli uodega, susiraukia, bet eina, o po kiek laiko ir ausytės atsistato. Sužaidžiu pavaduku, pasukinėju eržilą į vieną ir kitą puses, bet pagrinde jojam palei sienelę. Po truputi apšilinėjam, surengiu žirgą, tada sustabdau, spusteliu atbulomis, tada vėl į priekį. Pagaliau pradedam risčiuoti. Pasitrumpinu pavaduką, kad nekabotų ir tolygiai paspaudžiu blauzda. Pirmą risčią kilnojuos, jojam palei sienelę. Juodis tikrai turi smarvės, neša kaip turi būt, traukia į priekį, vos spėju raminti, bet galiausiai suimu griežtai pavadžius ir surengiu žirgą, pavadžių neatleidžiu ir šis iškart visas apsiputoja, bet bėga ritmingai ir ramiai. Po 5min pakeičiam kryptį, parisčiuojam į kitą pusę ir galiausiai sustojam. Paploju juodžiui per kaklą ir atlaisvinu pavadžius. Apeinam ratuką ir dabar jau į darbą. Susirenku pavadžius, tolygiai paspaudžiu blauzda. Jojam tiesiai, surengiu žirgą, paplatinu ties sienele, ant posūkio sutrumpinu, palankstau žirgą. Ties E jojam į voltą, išlenkiu apie vidinę koją, ir nuo jos grąžinu prie sienelės, blauzda paplatinu žirgą, jojam į įstrižainę plačiai ir ties posūkiu sutrumpinu. Paploju per kaklą. Sužaidžiu pavadžiu, ir ties B keiču kryptį. Vėl jojam palei sienelę, sutelkiu žirgą, trumpindama risčią bandau išspausti Piaffe. Juodis nenoriai drąskosi, bet aš toliau trumpinu, imu ant savęs ir tuo pačiu po truputi raginu. Pagaliau Sir'ui pavyksta, nors ir labai ne kaip, bet vis šis tas. Iškart paglostau eržilą ir pasiraginu į priekį. Vėl jojam į įstrižainę, platinu juodį, šis gražiai išbėga, grįžtam vėl prie sienelės. Ties E į voltą, dabar jau 20m, nuo vidinės grąžinu. Paglostau žirgą ir sustabdau. Apeinam ratuką. Keliu zovadėlę, apjojam ratuką į vieną pusę, tada į įstrižainę, ties X keičiam koją ir į kitą pusę, dar ratuką ir sustojam. Paglostau. Apžingsniuojam dar ratuką. Ramiu žingsniu joju iki A, ten pasiraginu risčia, ties X sustojam. Toliau risčiuojam, ties C į kairę, jojam iki E. Suku 15m voltą, išlenkiu žirgą, grįžtam atgal prie sienelės ir toliau jojam tiesiai. Prajojam du kampus, ties F raide sukam į įstrižainę, platinu žirgą iki pat posūkio į kitą pusę, ties H į dešinę, dabar jojam iki B, ten voltas 20m, grįžtam, toliau tiesiai iki pat A, sukam į vidury ir ties X keliu zovadą iš kairės kojos. Nuo C sukam į kairę, ties S darom vieną kilpą iki V ir toliau jojam tiesiai iki A, sukam vėl į vidury, ties X keičiam koją, dabar nuo C į dešinę ir ties R kilpą iki P. Išjojam į įstrižainę, platinu zovadą, ties X kojos keitimas ir į kitą pusę, tada iškart vėl į įstrižainę, vėl zovaduojam iš kairės kojos, sukam į vidurio liniją, kojos keitimas kas tempas, pasiliekam ant dešinės, apzovaduojam ratuką ir vėl į vidurio liniją, kojos keitimas kas du tempus, galiausiai vėl į įstrižainę, išplatinu žirgą, kojos keitimas ties X, ties A pereinam į risčią, sukam į vidurio liniją ir ties X sustojam. Paglostau juodį ir duodu pavadžio. Atlaisvinu pavaržą ir leidžiu pasivaikščiot. Kažkur po 15min išeinam namo.

_________________


Two boys,
An old drunk,
And a fallen angel...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Kotryna.

Kotryna.

Pranešimų skaičius : 138
Join date : 2011-06-25

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Pir. 07 16, 2012 1:19 pm

Greitu, plačiu žingsniu ir protarpiais risčia atlekiam su Le Mont d'Or. Labai noriu spėti ir testuką sujot ir dar prie vandenuko nulėkt kojytes atsivėsint, bet pradžiai dar reik ir apšilimą padaryti. Įjojam į aikštę ir iškart raginu bėrį risčia. Leidžiu jo galvą žemyn, raginu bėgti plačiau. Taip aprisčiuojam tris ratus aplink visą aikštę. Po to trumpinuosi pavadžius, švelniai sudirbdama pirštais ir spausdama blauzda surengiu žirgelį. Vėl išplatinu risčią, prajojam per istrižainę pirmyn ir atgal. Pagiriu šiandien puikiai manęs klausantį bėrį ir sustabdau į žingsnį. Kol ilsimės pabandau prisiminti man tinkantį testuką. Tai užtrunka ilgiau, nei maniau, tad turim laiko jį subėgti vieną kartą. Vieną, bet tobulai. Dar kartą pagiriu žirgelį ir pasitrumpinu pavadžius. Raginu risčia ir surengiu. Prijojus A pasuku tiesiai į viduriuką, blauzda išsilyginu ir nuvedu iki X. Ten sustojam. Nesiskėryčioju rankomis per paprastą treniruotę, tad iškart raginu į kitą aikštės galą - C. Pasitaisau pavaduką ir švelniai sudirbusi blauzda pasuku lankstų Mont korpusą į dešinę. Mintyse jį giriu, nes jis nemėgsta bėgti į dešinę. Tai jo blogoji pusė. Užkabindama pentinu palaikau tempą, įstumiu į kampą gražiai bėrį išlenkdama apie savo blauzdą. Prijojus M palaisvinu pavadį ir iš kart pajuntu kaip suaktyvėja žirgas. Blauzda pastumiu jį per istrižainę ir dar paraginu, kad neužgestų. Baigus istrižainę atsiduriame prie E. Ten turiu trumpintis pavadžius. Sudirbu jais sutelkdama žirgą. Lenkiu jį į kairę, sukam nedidelį - 8m voltą. Mintyse džiūgauju, kaip tiesiai ir taisyklingai Goldie jį įveikia. Dar nepriprantu, kad šio žirgo lygis žymiai aukštesnis už mano. Baigus voltą vos nepamirštu, kad turim daryti "petys vidun". Blauzda išstumiu bėrio priekį į vidų. Sėdėdama balne puikiai pajuntu takto pakitimą. Puiku. Bet ne viskas taip gerai. Šioje vietoje pamirštu testą. Tenka improvizuoti, o namie pažiūrėsiu kokią nesąmonę sumaliau. Ties K išsitiesinu Mont. Palei sienelę jojam iki P. Čia jau pradedu prisiminti testą. Stumiu žirgą skersai iki I. Ten jį tiesinu. Atrandu laiko pagirti ir pasidžiaugti. Nusprendžiu testo nebaigti, tad prisigretinus prie sienelės pasiraginu Mont į zovadą. Aplekiam porą ratukų plačia, sutelkta zovada, tada įeinam į istrižainę. Ties X pakeičiu koją ir nujoju į kitą pusę. Dar pora ratukų ir stojam pažingsniuoti.
- Šaunuolis, gražuoli.- sakau.- eisime prie vandenuko. dance

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Lunicaki.
Raštininkė.
Lunicaki.

Pranešimų skaičius : 135
Join date : 2011-06-22

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Pen. 07 20, 2012 6:08 pm

Atliuoksim čia su Boniu. Iškart prisišvartuojam prie sienelės ir susitvarkom kilpas su pavarža, tuomet aš liuokteliu į balną ir pradedam "darbą". :D Ilgą laiką nejotas mažius tamposi, bet apeinam porą ratų ir nustoja. Žiūrėsim, kaip ten bus, o kol kas padirbėjam ir žingsnyje: skersavimai, aštuoniukės, voltai, sustojimai. Prisicackinam ir kylam ristele, mažius atsipūtęs, kramto žąslus. Risčioj pakartojam viską, tik daugiau padirbam ties perėjimais. Apeinam porą ratų laisvu pavadžiu, tada apzovaduojam dar porą ratų ir atsipūtę kraustomės iš aikštės.

_________________
When I'm sad I stop being sad and be awesome instead. :)
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Biscuits.
Administratorė
Biscuits.

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2011-06-22
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Št. 07 28, 2012 4:45 pm

Kadangi į vakarą jau vėsiau, atsivedu į aikštę Jack'į. Žirgius visą kelią eina ramiai, pamatęs aikštę pradeda tampytis. Pagrasinu, kad negaus skanėstų, o priėjus pasitaisau balną ir užšoku. Kadangi jau pakankamai nemažai ėjom, iškart kylam ristele. Kilnojuosi, prašau žirgo tik tiestis žemyn, daugiau nieko. Apibėgam kelis ratus į vieną pusę, tuomet per įstrižainę pasikeičiam kryptį. Vėl prabėgam kelis ratus, padarom voltus. Juodis vis bando lipt į viršų, bet pasigaunu jį prašydama eiti žemyn. Padarius voltus susitrumpinu pavadžius, paprašau aktyvesnio galo ir aukštesnio pastatymo, tačiau vis dar kilnojuosi. Vėl keli voltai, spusteliu vidine ir prilaikydama išorę išlenkiu žirgą. Per įstrižainę platėdami keičiam kryptį, nepaleidžiu galvos platėjime, žirgas gražiai atsako į prašymą. Šiek tiek prabėgus vėl sukamės į voltą, linkimas šiek tiek prastesnis, tad kartojam. Po to pereinam į žingsniuką ir paploju juodžiui per kaklą.
- Na, apšilimas fainas, gerutis, angel - nusišypsau, paduodu cukraus.
Pažingsniuojam ramiai laisvu pavaduku, tuomet susirenku jį pridėdama blauzdą ir pradedam dirbt. Pirmiausia persėdu ant vidinės kojos, išorinę kiek kilsteliu atsiverdama į vidų ir petį vidun. Juodukas šiek tiek pasimuisto su linkimu, bet padvejojęs padaro. Apeinam kelis ratus darant petį palei sienelę, tuomet pakeitus kryptį kartojam dar kartą. Padarius darom voltą, išėjus iš jo atmetu išorinę koją ir paprašau atmest užpakalį. Gražu, pagiriu balsu ir padarius dar kelis kartus netgi be volto, kartojam į kitą pusę. Tuomet atsitraukimai nuo blauzdų ir skersavimas - gana neblogai, bet dar išlieka tas netikslumas ir nesusikalbėjimas. Sustojam, apžiūriu, ar gerai sustatė kojas. Tuomet iš lėto atsitraukiam atgal ir kylam į mokomąją. Susirenku galvą ir imame sukiotis visokiomis figūromis, prašau nepriekaištingo linkimo. Pasisukiojus pakylam kenteriu, prazovaduojam į abi puses su voltais ir serpantinais keičiant kojas per žingsnį ir paplojus baigiam darbą. Paduodu cukraus, apeinam ratuką, o tuomet tiesiai namučio.

_________________

The band with Totilas was so special. Not only a top horse, but also very sweet and touching. Always that cheerful glance.
Edward Gal.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Biscuits.
Administratorė
Biscuits.

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2011-06-22
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Št. 08 11, 2012 6:27 pm

Atsivedu nuo arklidžių juodąjį savo gražuolį. Mano ausinuke skamba 'Requiem for a dream', daina, idealiai tinkanti šiam žirgui ir šiai akimirkai. Melodija, kuri tiesiog sutverta idealiam kiurui. Priėjus prie aikštelės pasitaisau balną, o tuomet užšoku ant dičkio. Susirenku pavadukus, apeinam kelis ratukus apie aikštelę, o užėjus vidun kylam ristele. Kilnojuosi ant vidinės kojos, laisvu pavaduku judindama žirgo pakaušį ir prašydama eiti žemyn bei tiestis į priekį. Padarom kelis voltus, serpantinus, pasikeičiam kryptį per įstrižainę. Persėdu ant kitos kojos, žirgas išlinksta vien nuo švelnaus prisilietimo. Apšilus laisvu pavadžiu po truputį susirenku galvą, pajungiu į darbą užpakalį šiek tiek atitraukdama kojas ir spustelėdama iš po savęs žirgui einant į priekį. Juodis idealiai atsišaukia į mano komandas, o man kyla mintis, ar šis žirgas turi ribas. Tokį elementą, tokią užduotį, kurios negalėtų įveikti. Apšilus trumpesniais pavadžiais sėdu į balną, nuleidžiu dubenį ir ramiai pereinam į žingsnį. Paploju per kaklą. Juodis ištiesia kaklą, pasirąžo ir po minutėlės vėl kilsteli kaklą aukštyn. Pažingsniavus po kelis ratukus į abi puses kylam ristele, susirenku pavadžius, stengiuosi dirbti švelniai, mat Toto reaguoja į visiškai viską. Atpalaiduoju kojas, pajungiu užpakalį į darbą, o pati tik atsipalaiduoju ir leidžiu save 'nešti'. Totilo judesys daugiau nei įspūdingas, nors minkštas, bet energingas ir sunku sėdėti. Apibėgam kelis ratukus, Toto pradeda priimti į balną, kramtyti žąslus. Pradedame dirbti ties voltais, serpantinais, prašau reikiamo linkimo reikiamu metu. Viskas puiku, per aukšto lygio šis žirgas, kad jam tai būtų baisu. :D Išlenkiu žirgą į vidų, atmetusi išorinę koją spusteliu, juodis kuo ramiausiai nueina į skersavimą. Šiek tiek suskubėjus prilaikau pavadžiu, akimirkai atleidžiu išorinę koją. Nujudėjus iki X, išlenkiu į kairę, atmetu dešinę ir gražiausiai grįžtam atgal. Pakartojam tokį patį į kitą pusę, prieš tai gana įspūdingai pasikeitus kryptį - nuo C judant skersavimu į E. Pakartojus trikampį nuo C darom pasažą. Prilaikau žirgą ragindama į priekį ir išsėdėdama iki galo, juodis iškart stabteli ir atkyla į viršų. Paploju per kaklą, prabėgus iki E raidės sustojam, atsitraukiam atgal ir pajudėjus ramiai nužingsniuojam.
- Ach, žirge, tu tobulas, angel - nusišypsau, pavaišinu Toto skanėstu.
Pažingsniuojam laisvai į abi puses, visiškai atsipalaiduoju. Pailsėjus susirenku pavadukus lengvu, švelniu kontaktu ir pakylam kenteriu. Apzovaduojam vieną ratą, tuomet padarom voltą, pasikeičiam koją per X ir padarom tą patį į kitą pusę. Kadangi šian pagrinde dirbam su skersavimu, jį darom vėl. Einam iš kampo į X, prilaikau žirgą, kad nesuskubėtų, nors gal jis čia mane prilaiko. :D Ties X persėdu ant kitos kojos, juodis keičia koją, pats pastato galvą į dešinę, o man belieka tik atmetus išorinę ramiai nuskersuoti atgal. Sienelėj pasikeičiam koją atgal, nuo A skersuojam į kairę pusę, prieš tai pasikeitus koją su minkštu siūbtelėjimu. Paskersavus paglostau juodį, įbėgam į įstrižainę. Keičiam koją kas tris tempus, antrą kartą įbėgus - kartojam. Trečiąjį ir ketvirtąjį, ypač susikaupus, padarom ir kas du. Žinoma, vėlgi, žirgui čia nėra kas veikti, o aš jau visa suplukus netgi anksčiau laiko pabaigiu treniruotę. Paploju per kaklą, paduodu kelis skanėstus ir šiek tiek atsigavus nušoku. Atveržiu kapsulę su pavarža, persimetu pavadukus ir pavedžioju. Pakankamai sutemus, kad jau tikrai reikėtų eiti namo, patraukiam arklidžių link.

_________________

The band with Totilas was so special. Not only a top horse, but also very sweet and touching. Always that cheerful glance.
Edward Gal.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Kotryna.

Kotryna.

Pranešimų skaičius : 138
Join date : 2011-06-25

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Pen. 08 17, 2012 3:11 pm

Gan plačiu, energinu žingsniu atskubam su Le Mont d'Or į aikštę. Bėris vis nerimsta - tai palekia risčia, tai suklusęs sustoja ir šnarpšdamas uodžia orą. Nesileisdama į jo kvailystes griežčiau paimu pavadžius ir pavarau blauzda, vos užkabindama pentinu. Bėris srtykteli iš vietos, bet galiausiai pakabina savo galvą ir susiima. Nuo darbo pabėgti nepavyko. Apėjus ratuką ir apsipratus, susitaikius, kad nuo darbo pabėgti tikrai nepavyks, Montis noriai kyla į risčią. Galvos neimu, bet leidžiu žemyn jo galvą, vis paragindama pirmyn, kad ją tiestų į priekį. Tai mėstamas mūsų pratimas apšilimui pirmyn-žemyn. Žirgelis pakramto žąslus. kiek atleidžiu laužtuko pavadį, kad atsipalaiduotų, o įtemptą palieku tik žąsliukų. Taip nerizikuosiu užsisėsti ant pavadžio. Vos pakėliau rankas labiau jas sulenkdama per alkūnes, į šį pasikeitimą Montis reagavo pakeldamas galvą aukščiau, kiek išlenkdamas ilgą, grakštų kaklą. Tik tiek jo paprašiau ir susukau dešimties metrų voltą viduryje aikštės aplink savo dešinę blauzdą. Įpusėjus antrąjį voltą stipriau suspaudžau vidinę blauzdą ir nustūmiau žirgelį prie sienelės, kiek metant kojas į priekį. Didžiavausi šiuo žirgu ir iš dalies savimi, kad galiu jį joti, nors mano lygis dar toli gražu nuo šio bėrio. Dabar jis mano mokytojas. Persivedžiau Goldie į žingsnį. Apėjome porą ratų laisvais pavadžiais. Treniruotės pradžios ožiukai jau buvo praėję, tad galėjau pilnai atsipalaiduoti balne tik palaikydama tiesią nugarą. Po kelių dienų "atostogų" nusprendžiau nevarginti bėrio, tad padirbę zovadoje keliausim namo. Gal kitą dieną padirbsim su sudėtingesniais elementais.
- Tai ką, prie darbo,- sumurmėjau labiau sau trumpindamasi pavadžius.
Žingsnyje pavariau žirgelį į priekį tik tiek, kad neišverstų galvos, paeitų šiek tiek po savimi ir galvą laikytų žemiau. Sutvarkiusi šiuos reikaliukus tiesiai iš žingsnio pakėliau bėrį zovada. Pradžioj paplatinau ties tiesiąja, giliau įsėdau į balną vis prisilaikydama tolygų tempą blauzda. Galiausiai pasiėmiau žirgelį tvirčiau ir sutrumpinau jo tempą giliau įsitaisydama balne, pasilošdama. Apzovadavome porą ratų, abu atgavome kvapą ir patraukėme namo.
- Šaunuolis mano.


_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Gint.
Lankytojas
Gint.

Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2011-06-24
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Pen. 08 24, 2012 6:16 pm

Atjojam aikštukėn su stambuoliu Ravel. Plačiu, laisvu žingsniu įjojam į aikštę ir apėjus pusantro rato laisvu pavadžiu, truputį pasitrumpinu pavadžius ir pradedam risčiuoti. Risčiuojam pusės aikštės dydžio rate, duodu žirgui pavadį, bet neleidžiu bėgt labai žemu pastatymu blauzda. Parisčiuojam keturis tokius voltus į vieną pusę, tuomet per serpantino kilpą pasikeičiam kryptį ir vėl tiek pat risčiuojam. Įsėdus balnan pervedu žirgą į žingsnį, truputėlį pažingsniuojam, tuomet apšilimui keliamės dar zovadą. Vėl tokiam pačiam volte, vėl, žirgui nuėjus žemyn-pirmyn, zovaduojam penkis ratus. Įsėdus pervedu į žingsnį, pasikeičiam kryptį ir keliamės zovadą iš kitos kojos. Vėl tiek pat ratų. Apšilus, susirenku pavadukus ir pasiimu bėrio galvą. Žingsniuojam palei sienelę, pirmai 5 metrus paeinam su ryškiu vidiniu pastatymu, dar tiek pat - su išoriniu. Nors žirgas ir su pačiais storiausiais žąslais, kokius tik įmanoma rast, bet snukiu atsišaukia gerai. Apžingsniavę ratuką, keliamės į risčią. Sėdu balnan, pasitrumpinu išorinį pavadį, ir pradžiai padarom petys vidun. Iškart po jo, neišsitiesinę sukamės į 12m voltą. Grįžtam atgal prie sienelės, įjojam į abu kampus ir lygiagrečiai prieš tai susuktam voltui, sukam dar tokį patį. Pagalvoju, ko dar gali prireikt mėgėjų lygio schemoj, padarom porą gražių sustojimų, tikslių perėjimų. Susukam trijų, keturių kilpų serpentiną, ir keliamės į zovadėlę. Keli 15m voltai į abi puses, perėjimai į risčią ir iš jos vėl į zovadą, ir pagalvoju, kad užteks. Pagiriu žirgą balsu, duodu du gabaliukus cukraus, atiduodu pavadį ir žingsniuojam apie 10 minučių. Sustabdžius bėrį, per dvi skyles atveržiu pavaržą, 'atviliojus' snukutį nematomu skanuku atsegu kapsulę su nosies dirželiu, ir kaukšim namučio.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Biscuits.
Administratorė
Biscuits.

Pranešimų skaičius : 588
Join date : 2011-06-22
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Št. 08 25, 2012 5:42 pm

Dar kiemelyje užlipu Točiui ant nugaros, tad įėjus į aikštės teritoriją iškart pasisukam eiti aplink ją, nelendam į vidų iškart. Pažingsniuojam laisvu pavaduku, įėjus vidun susirenku pavadžius prilaikydama blauzda, sudirbu vidiniu, prilaikau išorinį, Totis lengvai nuleidžia galvą. Pažingsniuojam pastatyme, padarom petį vidun, traversą, šiek tiek voltų, serpantinų. Tuomet nuo sienelės atsitraukiam nuo blauzdos, grįžtame skersavimu. Viskas idealu, tik kartais dėl grubesnio kontakto eržilas palipa į viršų. Apšilus spusteliu blauzdomis paragindama judėti į priekį, pakylam ristele. Kilimo momentu suvibruoju pavaduku, kad nepakiltų, bet tai nėra jaunas, nepatyręs žirgas, kad tą darytų. Jolanta atsisėda ant suoliuko ir stebi mūsų tylų komunikavimą. Apibėgę kelis ratukus darom voltus, praplatėjimus su siaurėjimais, šoninius pastatymus. Per įstrižainę pasikeičiam kryptį, šiek tiek paduodu rankas į priekį, persėdu ant kitos kojos ir pastumiu žirgą iš po savęs išplatėti, jam atsakius pagiriu vidine ranka. Apšylam į kitą pusę, tad pervedu dičkį į žingsnį. Paglostau kaklą, paduodu laisvesnį pavaduką. Pažingsniuojame atsipūtę, padarom puspiruečius ir piruetus, vėl paskersuojam, padarom traversą. Atrodo, nėra tokio elemento, kurio žirgas nepadarytų, dėl ko labaai džiugu. Atgavus kvapą susirenku pavadukus, suvibruoju vidiniu ir kylam ristele. Sėdžiu balne, 'leidžiu jam mane nešti', kaip trenerė sakydavo, prastumiu į priekį. Pripratus prie labaaai minkštos risčios, darom pastatymą į vidų, atmetu išorinę koją ir šiek tiek spustelėjus pereinam į skersavimą, tolygiai vedu žirgą iki E, tuomet pastatymas į dešinę ir grįžtam atgal į sienelę. Nuo C judam į pasažą, prilaikau tarp savo blauzdų, bet neleidžiu jam išeiti į priekį, mažius kuoo puikiausiai mane supratęs atkyla į viršų, šiek tiek lošteliu, atitraukiu kojas ir spusteliu. Nuo H einam į įstrižainę, platinu žirgą, šis energingai, ekspresyviai išmeta kojas į priekį. Mintyse girdžiu 'Totally Totilas', Toto kiuro, melodiją, iki tobulumo nušlifuotus juodžio judesius ir tą melodiją. Pasikeitus kryptį nuo A darom piaffe - imu žirgą ant savęs, tačiau neleidžiu atsigulti. Stipriau trūktelėjus Totilas šoka į orą, apraminu žirgą, tačiau vis dar prašau piaffe. Tobulasis mano mokytojas ją puikiai padaro, kai švelnia ranka to paprašau. Padarom trikampiuką laisvesniu pavaduku, kad tiesiog atsipūsti. Nuo C kylam kenteriu, juodis išmeta jau pirmam takte, tačiau nuleidžiu dubenį žemyn, prilaikau 'ant savęs' ir gražuolis aprimęs ramiai nuzovaduoja. Padarom kelis voltus, serpantinus keičiant koją. Tada seka skersavimai iki X, keičiant koją ir grįžtant atgal. Toto viską idealiai, be priekaištų sudirba, aš pati kartais patrukdau, tereikia susikaupti. Įėjus į įstrižainę keičiam kojas kas du tempus, mintyse skaičiuoju, vieną praleidžiu, bet eržilas pats pasikeičia, lyg tobulai suprogramuota mašina. Pagiriu jį per kaklą, padarom dar vieną voltą ir paskutinį kartą einant į įstrižainę keičiam kojas kas vieną tempą. Atlaisvinusi klubus netrukdau žirgui, tik priliečiu koja, kada metas keisti. Po šito einam nuo C į vidurio liniją, iki X, ant X pristabdom, išlenkiu žirgą į kairę, prilaikau išorę ir padarom du ratus apie save, piruetus. Toliau nuzovaduojam, o šiek tiek prieš D keičiam koją ir einam į piruetą į dešinę pusę. Po to sukamės palei sienelę, paduodu laisvą pavadį, balsu paraginu ir paleidžiu lėkti, kiek tik nori, nes tai sveika. Po gero darbo gerai pabėgioti. Apibėgus ratuką laisvu pavaduku keičiam kryptį su koja, dar prasilekiam ir sustojam. Paploju juodžiui per kaklą, numetu pavadį, apsikabinu kaklą. Paduodu kelis skanėstus, apeinam ratą, nes pačiai visiška pompa, tuomet nušoku, atveržiu pavaržą, sutvarkau kilpas, atveržiu kapsulę. Pakšteliu nosin, paduodu obuolio skiltelę, prie manęs pribėga grūmė ir pasveikina, kad buvo puiku. Nusišypsau, kartu pavedžiojam Totilą, o tuomet patraukiam namų link.

_________________

The band with Totilas was so special. Not only a top horse, but also very sweet and touching. Always that cheerful glance.
Edward Gal.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Gint.
Lankytojas
Gint.

Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2011-06-24
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Pir. 08 27, 2012 10:43 am

Ateinam į šią aikštę jau antrąkart - pirmai buvom pamiršę kordą, tad teko grįžt atgal į arklides. Na o dabar, jau tikrai viską pasiėmus, prisegu kordą žirgui iš abiejų pusių, išleidžiu kilpas, užkabinu pavadį už balno, nueinam į tolimąjį aikštės kampą, duodu kordo, ir iškart paraginu balsu. Sartis, kaip ir tikėjaus, dedu gerulių piestukų, ir pradeda įsismaginęs tempt mane, tikėdamasis, kad išraus kordą man iš rankų ir nurūks tolyn. Atsitupiu ir užgulu kordą visu savo svoriu - tai bene vienintelis būdas, kaip dar įmanoma sutvardyt eržilą nuo žemės. Sartis dar kelis kartus pabando 'lengvai' timptelt mane, bet aš irgi ne dvidešimt kilogramų sveriu, tad netrukus visdar šnarpšdamas tiesiog pradeda zovaduot. Leidžiu jam bėgt tol, kol pats nesustoja. Tuomet dar paraginu jį, 5 minutes leidžiu parisčiuot, ir žirgui visai apsiraminus, sustabdau, nusegu kordą, padėjus jį ant suoliuko, susitvarkau kilpas, pavadį, ir greit įsirangau balne. Sartis iš niekur nieko pradeda risčiuot, tad giliai įsisėdus balne iškart susitabdau jį. Prisiveržiu pavaržą, pasiimu trumpiau pavadukus ir tik tada paraginu žirgą. Pradedam žingsniuot, laikau apglėbus blauzda ir minkštai sudirbu pavaduku. Žirgas nuleidžia galvą, kelias minutes padirbam su pastatymais, padarom vieną atsitraukimą. Žirgas aiškiai mokytas šito, tad padaro viską tiksliai, už tai gaudamas pagyrimą. Dar ratuką apžingsniuojam, ir kylam į risčią. Žirgas iškart bando lėkt, pasispardo, tad pasiimu dar trumpesnį pavaduką, ir sukam labai labai mažus voltus be perstojo. Voltas, keli žingsniai, voltas į kitą pusę, kad žirgas neturėtų laiko galvoti. Matydama, kad žirgas kiek apsiputojo, pradedam sukt vis didesnius voltus, kol susukam maždaug 12 metrų voltą. Pajojus 3 metrus prie sienelės, pereinam į žingsnį. Kadangi priešpat perėjimą nesudirbau pavadžiais, žirgas iškelia galvą, tad bandom dar kartą. Pasikėlus risčią, iškart suku žirgą į 10m voltą, tuomet, tik grįžus prie sienelės, švelniai sudirbu pavaduku ir įsisėdus sustabdau žirgą. Šįkart perėjimas išėjo gražus, tad paploju žirgui per kaklą. Vėl pasikeliam risčią. Matydama, kad sartis jau apsiraminęs, nesukam tiek voltų, išjojam į vidurio liniją, ir tarp E ir B sustojam. Sustojom tiesiai, žirgas neišsivertęs, tačiau palikta dešinė galinė koja. Laikydama pavadžius prispaudžiu dešinę blauzdą, šis netrukus pristato koją prie likusių. Iškart keliamės į risčią, prieš C sukam kairėn, prieš A taip pat, ir toj pačioj vietoj vėl padarom sustojimą, tik šįkart iš anksto prispaudžiu dešinę blauzdą. Žirgas sustato kojas lygiagrečiai viena kitai, tad pagiriu balsu ir paploju per kaklą. Iškart keliamės į risčią, prieš C sukam dešinėn, ir išeinam į įstrižainę MXK. Prieš X pereinam į žingsnį, prajojus vidurio liniją vėl risčia. Kampe pasiimu trumpesnius pavadukus, paprašau žirgo daugiau užpakalio, ir ties A keliamės zovadą iš kairės kojos. Kaip ir tikėjaus, žirgas pradeda spardytis, tad giliai įsisėdu ir laukiu, kol sartis apsiramins. Zovaduojam toliau, pamiršę visus brėkus, ir ties B sukam 15m voltą. Liuksiškai susukus voltą, prieš R darom 10m pusvoltį, išjojam į vidurio liniją ir pereinam į risčią. Pagiriu žirgą dėl sklandaus perėjimo, prieš A sukam dešinėn, ir maždaug ties V keliamės zovadą iš kitos kojos. Prie E susukam dar vieną 15m voltą, darbo zovada galingai zovaduojam iki B raidės, pereinam į risčią. Prieš A sukam dešinėn į vidurio liniją, ir ties G sustojam. Žirgas sustato kojas tvarkingai, tad pagiriu paplekšnojimu ir davus pavadžius, žingsniuojam laisva žingine. Sarčiui jau tikrai nekyla jokių minčių apie brėkus, tad sėdžiu atsipalaidavus, gan sušilus. Po 12 minučių nušokus pasiimu kordą, atsegu nosies dirželį, kapsulę, ir užšokus vėl į balną, išjojam į arklides.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Kotryna.

Kotryna.

Pranešimų skaičius : 138
Join date : 2011-06-25

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Antr. 08 28, 2012 9:17 am

Plačiu, energingu žingsniu iš arklidžių kiemelio ateiname į aikštę. Reikia su juodžiu Noir Defouler ruoštis varžyboms, tad "iškalus" vieną iš debiutantų testų rimtai dirbsime. Įėjus į aikštę padarom apšilimą. Lengvai palankstau juodį žingsnyje, tada susirinkus ir tvirčiau laikydama pavadžius raginu jį risčia. Po truputėlį laisvinu pavadį spausdama blauzda ir žirgas platina risčią galvą tiesdamas pirmyn. Pagiriu jį. Pirmą kartą joju šį gražuolį, tad stengiuosi viską daryti kuo švelniau, kuo geriau pažinti žirgelį, kad varžybose nesusimautume, dėl mano klaidų. Risčioje susukam porą voltukų, pekaitaliojam kryptį, bet bėgam tuo pačiu tempu. Galiausiai pasiraginu juodį zovada ir leidžiu neįtemptu pavadžio apzovaduoti po porą ratų į abi puses. Galiausiai sustojame pailsėti. Iš kišenės išsitraukiu sulankstytą lapą su mano ranka pakeverzotu testu. Permetu jį akimis, paskaitinėju sunkesnes vietas ir vėl įsikišu į kišenę. Susirenku pavadžius ir paraginu aukštaūgį žirgą risčia. Jis puikiai kramto žąslą, bėga atsipalaidavęs ir be reikalo "nedepresuoja" su nauju raiteliu. Aprisčiavus ratuką patraukiame nuo A energinga darbo risčia iki X, prieš pat jį persivedu žirgą į žingsnį, galiausiai tvirčiau suspausdama pavadį sustabau per aikštės centriuką. Patikrinu žirgo kojas, nors pagal mane jos sudėliotos puikiai, bet geriau patikrinti su "vaizdine priemone". Mintyse sukikenu ir paraginu žirgą iš vietos risčia. Pasiekus kitą aikštės galą tvirčiau suspausdama kairės rankos kumštį, pastumdama žirgą abiem kojom išlenkiu jį apie kairę blauzdą. Dar kartą spusteliu blauzdom, kiek tvirčiau prispausdama vidinę, kad dailiai įjotume į aikštės kampą. Jojam iki pusės aikštės tuo pačiu tempu. Žirgo užpakaliukui prisigretinus prie E pradedu jį lenkti apie kairę blauzdą, sukti voltą į kairę. Vėl gretinantis prie E pentinu užkabinu vidinę žirgo pusę kiek toliau nuo pavaržos, taip pristumdama žirgo galines prie sienelės. Tvirčiau spausdama vidinės rankos kumštuką paimu griežtesnį galvos pastatymą į vidų, kampe pasiruošdama kelti zovadą. Išsilenkusi žirgelį aikštės kampe vos pastumiu išorinę koją toliau nuo pavaržos ir blauzda bei pentinu pakeliu jį į zovadą. Sudirbdama pavadžiu neleidžiu išsiversti, bet ir nerengiu žirgo kaklo. Kampe vėl dailiai išsilenkus apie kairę blauzdą, juodis lėtina tempą. Paraginu jį blauzda kaip tik ties B įjojant į voltą. Lenkiu jį apie kairę blauzdą. Pusė volto puikiai išėjo, bet nuo X žirgelis metėsi šonant ir iš dailaus rato padarė kiaušinį. Išstūmiau jį prie sienelės jau persivedusi į risčią. Kampe sudirbau pavadžiu ir tvirčiau suspaudžiau kelius, ties C persivesdama Išdykėlį į žingsnį. Kiek palaisvinau pavadį, o ties H visai atleidau paspausdama blauzda. Žirgo korpusas prailgėjo. Per istrižainę pakeitėm kryptį. Vos ją pakeitus ties F susirinkau pavadžius, sudirbau jais ir paraginau žirgą blauzda. Juodis pamosikuodamas uodega pastatė galvą labai švelniai į vidų. Ties įėjimu grubokai paraginau juodį risčia, šis stryktelėjo iš vietos plačia risčia, tad įsėdau giliau į balną jį pristabdydama. Aikštės viduryje susukom voltą į dešinę jau galingais šuoliais sudrebindami žemę. Nuo vidurio linigus persivedžiau Juoduką į risčią. Nuo A patraukėme per aikštės vidurį. Sustoję per vidurį vėl patikrinau kojas. Tiesiog idealiai. Pagyriau žirgelį ir išėjome iš aikštės. Labai džiaugiausi žirgu :))

_________________
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Miniracing.
Veterinarė.
Miniracing.

Pranešimų skaičius : 613
Join date : 2011-06-25
Age : 22
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Antr. 08 28, 2012 10:29 am

Su Sir'u ateinam į aikštę. Apsidairom - tuščia, tvarkinga. Na ką, reikia šiandien bent apsiprasti balne. Prisiveržiu pavaržą, ištraukiu kilpas ir užsėdu ant juodžio. Švelniai blauzda pasiraginu žirgą į priekį, šis nunarinęs galvą žemyn pradeda ramiai žingsniuoti. Paploju jam per kaklą, pirmąjį ratuką pavadžiu neranku, bet kai grįžtam prie įėjimo, jau susitvarkau pavadžius ir iškart sudirbu. Eržilas gražiai susirenku galvą, o aš toliau švelniai raginu jį į priekį, pradedam po truputi risčiuoti, pirmuosius kelis ratukus kilnojuosi, pakeičiam porą kartų kryptį, tada sėdu balnan, jojam darbo risčia, įjojam į voltą, pradžioj mažas, po to nuo vidinės blauzdos stumiu žirgą tolyn, vėl grįžtam prie sienelės, ištiesinu eržilą, vis raginu į priekį, aktyvinu, padarau paplatinimų ir patrumpinimų, pakeičiam kryptį., Dar porą ratukų ir pereinam į žingsnį. Paglostau eržilą. Apeinam kelis ratus, keliu zovada, išlaikau kontaktą, nepaleidžiu žirgo, jojam ramiai ir tiesiai, neleidžiu žirgui verst galvos. Dirbam ramia zovada, nepervarau žirgo, jojam tiesiai palei sienelę, tada sukam į įstrižainę ir ties X keičiam koją. Paglostau žirgą iškart, jojam į kitą pusę, palaikau vidinėj blauzdoj, kad nepabėgtų visas surinkimas, jei matau, kad gęsta iškart duodu drausmės blauzda. Išlaikau taip. Nujojam tiesiai, ties E sustojam. Paglostau eržilą, duodu pavaduko. Apeinam ratuką, pažingsniuojam.
Na ką, schemą jau mintinai moku, tad reikia ir pabandyti sujoti. Taigi ties A sukam į vidurio linija. Prijojam X, sustojam. Mintyse suskaičiuoju iki trijų ir toliau tęsiam žinginę. Žingsniuojam tiesiai iki sienelės, matau jau C raidę ir suku į kairę, žirgas keistai susikaustęs, turbūt nepratęs dirbti žingsniu, bet ir aš ne ką prasčiau įsitempus sėdžiu, tad vis bandau atsipalaiduoti, juk o kol kas tai tik treniruotė. Pagaliau prijojam E raidę, sukam į vidurį aikštės, ir tik prijojus X blauzda spusteliu staigiau, tad Sir'as iškart pradeda risčiuoti, aš lieku sėdėti balne ir nuo dešinės kojos suku voltą į kairę, voltas užsibaige neprijojus I raidės, daugiau mažiau pataikėm į 10m, grįžus prie X iškart persigrupuojam į dešinę, dabar stumiu nuo kairės kojos į dešinę, vėl stengiuosi išlaikyti apvalų voltuką ir per daug neįsibėgėti, tad sukamės dar prieš L. Ir vėl grįžus prie X iškart jojam į kairę, tęsiam vidurio linija. Išlaikau tokį patį risčios tempą, pati sėdžiu giliai balne. Jau prieš C raidę maždaug sudedu kojas į vietą, dešinę toliau už pavaržos ir iškart ant posūkio į kairę keliam zovadą. Žirgas gražiai susirengęs, tad tik paglostau, kad tvarkingai pasikėlė. Iš blauzdos nepaleidžiu, kad neužmigtų, jojam iki A raidės, ties ja darom perėjimą į risčią. Jojam vėl tiesiai, įjojam į kampą, ties juo išsilenkiu žirgą, risčiuojam iki F ir ties ten pereinam į žingsnį. Sukam į įstrižainę, žingsniuojam į E, truputėli pailginu pavadžius ir palydžiu blauzda. Pasikeičiam kryptį, toliau žingsniuojam palei sienelę, ties kampu vėl išlenkiu, iškart išjojam iš kampo susirenku pavadžius ir ties C raide vėl blauzda palydžiu žirgą, vėl kylam į darbo risčią. Risčiuojam iki B ir ties ten keliam zovada, Sir'as vėl tvarkingai nueina žemyn ir bėga gražia darbo zovada. Aišku, nebūčiau aš, jei nesusimaklinčiau, tik ties posūkiu prisiminiau,kad ties F turėjom pereit į risčią, bet spėjom iki A pradėt risčiuoti, ir įsukam į vidurio linija, ties X sustojam. Iškart atiduodu žirgui pavadį ir paglostau.
- Na, šaunuolis, juodi! :)
Paraginu į priekį, atveržiu pavaržą ir pati išmetusi kojas iš kilpų pailsiu. Pavaikštom apie 10min ir sustojam ties vartais, nušoku nuo eržilo, sutraukiu kilpas ir paglosčiusi gražuolį išvedu namo.

_________________


Two boys,
An old drunk,
And a fallen angel...
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Ice.
Lankytojas
Ice.

Pranešimų skaičius : 161
Join date : 2011-06-22

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Antr. 08 28, 2012 10:54 am

Ateinam iki aikštelės su juoduku - Desperados. Pats labai nejaukiai jaučias jis, visas įsitempes, raukosi ir maivosi.
- Ei, ramus būk, namie toks nebūni jautruolis padaras 2
Paglostau žirgą, ir įsvedu į aikštę. Pasiveržiu balną ir užsilipu ant žirgiuko. Apsižingsniuojam, palankstau žirgą ir padirbu su kontaktu : subinytė - nugara - galvelė. Ilgai kanknuos kol sutelkiu žirgą į darbą, bet pavyksta. Kai žirgiukas atminkštėja žingsnyje, keliames į risčią. Dirbam rimtai joje apie 10 minutyčių, o tada kylam zovadėlėn. Apšylam, padirbam biškiuką su perėjimais ir pereinam į žingsnį.
- Bandysimes schemką ? shame
Paglostau juoduką ir išjojam iš aikštės. Apeinam ratuką aplink ją ir įžingsniuojam per vidurio liniją. Tarp žirgo ausų matau C, tai įrodo kad judame tiesiai. Ties x sustojam, ramiai pastovim ir judam žingsniuku toliau. Juodas aiškiai užsiknisęs žingsniuoti, taigi karpo ausim nepatenkintas. Pasiekus C, pasisukam į kairę ir keliaujam iki B. Čia išsilenkiu žirgiuką ir nusivedu iki X. Nuo jos sukame voltuką ir akimirkai grįžtam prie B. Tada susukus pirmąjį voltuką, vėl esam prie X ir sukames į kitą - dešinę pusę, ir vėl padarom voltuką. Kai grįžtam į X nedelsiant kylam risčion ir bėgame iki C, nuo C kylam darbo zovadėlen ir zovaduojame palei E sienele iki A. Nuo jos pereiname ristute ir judame į F, nuo F nusislopinam žingsniu ir išeinam į diagonalę į E. Iki C žingsniuojam, o tada kylam ristuten. Vaikinas mėto kojas risčiuojant, nesigauna jam kaip pradinukui bėgt, matosi kur asas yra aikštelės. Net gėda leisti jį į debiutantus. Risčiuojame iki B, ir nuo jos paraginu vaikinuką zovadėlen. Zovaduojam iki F, o tada pereinam į ristutę, risčiuojam ramiai iki A, tada pradedu ruošti linkimui per vidurio liniją. Nujojam iki X, sustojam ir ramiai patovim. Alia atsisveikinam. Paglostau žirgiukui per kaklą, ir kadangi visai jis nesušilęs, nusprendžiu perbėgt schemutę dar sykį. Po to kai baigiame, paploju per kaklą, ir atveržiu balną. Pažingsniuojam laisvai pavadukais, ir traukiam namo.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Ice.
Lankytojas
Ice.

Pranešimų skaičius : 161
Join date : 2011-06-22

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Tr. 08 29, 2012 9:15 am

Ateinam su Augustinu iki aikštelės. Berniukas ramus, užtikrintas. Kai prieinam tikslą pasiveržiu balną per kelias skylutes ir užsišoku. Apsižingsniuojam, apsižvalgom ir apgalvojam, kaip čia mums protingiau schemelę pabaigti. Padirbu su žirgo lankstymu, ir kai jis galutinai atminkštėjam kylam ristele. Apskritai vaikinas šiandien begalo ramus ir apsiruošęs darbui, taigi joti vienas malonumas. Apsirisčiuojam 15 minučių ir kylam zovadėlėn. Kaip jau įprasta apšylam, padarom elementų, pasižaidžiam vienu žodžiu. Netrukus žingniuojam. Apskirtai treniruotė panašią daromes kaip vakar su Despiu. Apšilimukas - schemutė, ir namo. Kiek pažingsniavus pasikeliu vaikiną į risčią, o tada į zovadėle, blauzdų ir kontakto pagalbą sutelkiu žirgiuką, ir ties A įjojam sutelkta zovadėle, zovaduojam iki X, kur sustojam, atidirbam pasisveikinimą. Kadangi vaikis sustoja lygiai, pagyriu vaikinuką ir judam toliau sutelkta risčia. Berniuko užpakaliukas po savim, kontaktas pastovus ir lygus, tik ir norisi už tai išbučiuoti vaikėlį. Nuo C pasisukam dešnėn ir nuo MXK praplatinam aliūrą. Bėgam platinta ristele. Augustinas nors ir kukulis, tačiau platina puikiai ir niekas jam nesudaro problemų.
- Suuuper ;*
Nuo K, vėl susitelkiam risčią. Stebiu kad žirgas visas būtų po savim, ir neštų savo kūną tolygiai ir gražiai. Iki P bėgam sutelktai, įjojam giliai į kampus, viskas tvarkingai, gražiai. Nuo P atliekam skersavimą. Veduosi žirgą blauzdoje, kad perkirstume X ir nusigabentumėm iki S, nuo čia vėl judam sutelkta risčia iki C. O štai nuo jos pradedam sunkų elementą - pasažą. Smarkiai dirbu blauzda ir kontaktais, sutelkiu žirgą į elementą maksimaliai. Pasiekus A, užkertu žirgui laisvę judėti ir iš pasažo paprašau piaffės. Skaičiuoju kiek žingsnių mums reikia padaryti, ir pati dirbu su žirgu. Augustinas plastiškas, lengvai viską atlieka. Baigus piaffint, jojam pasažu iki K. Net ir dirbant pasažu veduosi žirgą giliai į kampą. Nuo K, biški atpalaiduoju vaikiną, bet minimaliai. Toliau judam sutelkta risčia iki V. Nuo V skersuojam diagonaliai per x į R. Pasiekus R, dirbam pusvolčiu, kadangi schemoje neparašyta kokiu aliūru tai atlikti, darome paprasta darbo risčia. Nuo S, mūsų laukia laisva žinginė. Paduodu pavaduką krokodilui ir žingnsiuojam iki F, nuo F išeinam į diagonalę platintam žingsniukui. Duodu daugiau blauzdos ir laikau pavaduka dirbdama ranka, kad suprastų, jog tik žingsniuojam. Nuo S, sutelkiu Augustino žingsniuką, paprašau kad judėtų po savimi, žingsniuojame taip iki G, kur kylam sutelkton zovadėlen. Žirgas juda ritmingai iki R, nuo čia praplatinu žirgo zovada iki reikiamo tempo. Augis prasineša tobula zovada iki pat F. Nuo čia vėl sutelkiu žirgą ir veduosi iki K sutelktoje zovadoje, nuo K, nustumiu žirgą nuo sienelės , paskatindama skersuoti. Pasiekus M, nuzovaduojame priešinga nei įprasta koja iki C. Čia minimaliai sudirbu vidiniu pavaduku ir sukeičiu blauzdas, kad Augistinas atliktų kojos keitimą. Žirgiukas gerai išmeta iš balno atliekant, taigi kiek susimėtau ir nusprendžiu pakartoti šią schemos dalį dar kartą. Pavyksta puikiai taigi dirbam toliau. Nuo C sutelkta zovada jojam iki H. įvedu žirgą giliai į kampus, tvarkingai ir sistemingai judam. Nuo H skaičiuojuos kaip čia mums tuos tempus keist. Kas kartą kai ateina laikas keisti, minimaliai išsilenkiu žirgą į reikiamą pusę ir sužaidžiu blauzda, taip ir dirbam diagonalėje, kol pasiekiame P. Nuo čia vėl zovada susitelkiam, ir su Augustuku judam iki K. Čia jau kiek sunkiau bus, taigi išsilaikau žirgą sutelktą, ir per diagonale atliekam kojų keitimus kas tempą. Pasiekus R, toliau bėgam sutelkta zovada, iki E. Čia pasisukam kairėn, ir išėjus į X pradedam dirbti su piruetu. Švelniai prilaikau išorine blauzda ir pavaduku berniuką. Susukame neblogą piruetą ir judam toliau į G sutelkta zovadėle. Jau ruošiu žirgą sustojimui, ir ties G sutojam. Pasižiūriu ar lygiai, ir tada jau išgiriu ir visaip kitaip atsidėkoju vaikinukui. Baigus schemą laisvu pavaduku žingsniuojam.
- Biški daug schemoj zovados, ne ? 355586
Paglostau garuojantį vaikiną, ir prisimenu jog reikia atsiveržti pavaržą. Atveržiu ją, ir leidžiu išsižingsniuoti Augustinui. Kai atsikvėpiam, traukiam namučių link.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Gint.
Lankytojas
Gint.

Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2011-06-24
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Kv. 08 30, 2012 11:34 am

Atkeliaujam su Scandic'u į aikštę. Sustojus dar per skylę paveržiu pavaržą, ir įjojam vidun. Apeinam ratuką visiškai laisvais pavadžiais, tuomet pasiimu trumpesnį žąslų pavadį ir pradedam dirbt su pastatymais. Žirgas ką tik po atostogų, tad labai šiandien nedirbsim - pakartosim kai kuriuos elementus, ir užteks. Porą minučių padirbus su pastatymais, pasiimu žirgo galvą į vidinę pusę ir skersuojam iki vidurio aikštės. Sėdėdama balne praktiškai nieko nedarau, tik vos vos priliečiu blauzda, ir sartis jau skersuoja. Nuskersavus iki X, pasiimu galvą į dešinę pusę ir skersuojam dešinėn. Paploju Scandic'ui per kaklą, šis sukarpo ausiukėm. Sartis vis nerimsta, spurda po manim, tad pasikeliam į zovadą ir leidžiu jam prasilėkt. Didžkis prunkšdamas plačiai zovaduoja, zovaduoju įsėdus balnan, visiškai numetus pavadį. Po 7 minučių per serpentino kilpą pasikeičiam kryptį, sartis nuo svorio pakeičia, koją, paploju per kaklą. Dar kiek pazovadavus, sustojam į risčią. Pasiimu pavadukus, įsėdu balnan ir šiektiek padirbam. Sartis atsipalaidavęs, nuleidęs nosiukę, žodžiu, pilnai pasiruošęs dirbt. Bėgam darbo risčia ratuką, dar kelis kartus paskersuojam. Tuomet labiau sutelkiu žirgą, pasiimu daugiau šikinyko, ir su gan aukštu pastatymu išeinam į įstrižainę MXK. Praplatinam, duodu žirgui bėgt, bet labai nespaudžiu. Grįžus prie sienelės kampe pasiimu dar daugiau žirgo užpakalio, ir kelis metrus risčiuojam pasažine risčia. Perėjus prie darbinės, padarom petys vidun, traversą, ranversą, ir keliamės į zovadėlę. Paskersuojam ir per ją, praplatinam. Keičiant kryptį per įstrižainę, padarom porą keitimų. Paploju žirgui per kaklą ir sustojam į žingsnį - pirmam kartui pakaks. Laisvu pavadžiu žingsniuojam 10 minučių, tuomet blauzda nusuku žirgą iš aikštės, ir keliaujam į arklides.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Ice.
Lankytojas
Ice.

Pranešimų skaičius : 161
Join date : 2011-06-22

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Kv. 08 30, 2012 12:27 pm

Su Augustinu pareinam iki aikštelės. Bandom vis įjungti nuotaiką darbui, bet kažkaip nelabai sekasi. Ačiū dievui schemą jau išmokome truputuką anksčiau, taigi ramiai galim truputėlį ramiau padirbėti. Paglosčiusi Augustiną per kaklą pasiemu pavadukus, ir pradedu lankstyti žirgiuką. Padirbam žingsnyje apie 10 minučių ir kylam risčia. Pradžioj paprasta darbo risčia, o tada dirbam su paprastais elementais - medium risčia - sutelkimas - medium - sutelkimas. Taip patikrinu , kaip vaikinukas sąžiningai dirba. Padirbėjus su tempo keitimais, prisistumiu žirgą prie sienos, ir užpakalį nutraukiu blauzda, atliekant traversą. Žirgiokas fainutis, viską atlieką kaip reikia. Ties kita ilgąją sienelę padarom priešingą traversui elementą - petį vidun. Ir su šiuo pasiseka neblogai. Pabandom nuskersuoti per VXR. Viskas okei, taigi pagyriu žirgą ir toliau judam. Tada per diagonalę paplatinam risčią. Viskas gūd taigi kylam zovadėlen. Kadangi schemoje darbas praktiškai vien ant sutelktos, tai dirbu kontaktais kad pakankamai sutelkti žirgą. Sukiojam voltukus, aštuonikes. Per įstrižaines bandom keisti kojas, ir sekasi sakyčiau visai neblgai. Taip pat atliekam zovados skersavimą, ir dar biškelį pazovadavus baigiam dirbt.
- Nu va, maladiec.
Paglostau, ir atiduodu žirgui pavadį. Kiek prasižingsniuojam kol atsikvėpiam ir traukiam arklidžių link.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Gint.
Lankytojas
Gint.

Pranešimų skaičius : 331
Join date : 2011-06-24
Miestas : Vilnius.

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Št. 09 01, 2012 6:59 pm

Praėjus dviem dienoms, su Scandic'u vėl atkeliaujame į šią aikštę. Tik šįkart dirbsim žymiai rimčiau. Įžingsniuojam laisvu pavadžiu aikštės vidun, palei sienelę apjojam kelis ratukus. Pasiimu žąslų pavadį, sartis nuo blauzdos nueina žemyn, truputį pažaidžiam su pastatymais ir iškart keliamės į risčią. Kilnojuos, šiektiek prailginu pavadį, aprisčiuojam du ratus palei sienelę. Per įstrižainę pasikeičiam kryptį, dar du ratai palei sienelę. Įsėdu balnan, pasikeliam zovadėlę. Du ratukai į vieną pusę, pasikeičiam kryptį, du ratukai į kitą. Kojos nekeičiam, tiesiog pereinam į žingsnį ir iškart pasikeliam zovadą iš kitos kojos. Paploju sarčiui per kaklą, o kadangi apšilom, tai pasiimu trumpesnį pavaduką ir su kabančiu laužtų pavadžiu, padarom kelis elementus. Pirmiausiai tai paskersuojam risčioje, tuomet praplatinam per įstrižainę. Pagiriu Scandic'ą balsu, judam toliau. Pasiimu laužtų pavadį, bet laikau jį vos vos įtemptą. Pereinam į žingsnį, išjojam į vidurio liniją ir padarom piruetą. Su sarčiu darau jį pirmą kartą, tačiau viskas išėjo sklandžiai, tad paploju per kaklą. Vidurio linija prižingsniavus C raidę, keliamės zovadą iš dešinės kojos. Paskersuojam, prie sienelės pasikeičiam koją, ir išjojus į įstrižainę, praplatinam. Kadangi pakankamai apšilom, pabandom subėgti schemą. Nors visiškai neatsimenu jos, žinau tik koks elementas po kurio seka, bandysiu suraityt ką nors ekspromtu, nežinodama raidžių. :D Sutelkta zovada išjojam į vidurio liniją. Padarom sustojimą, žvilgteliu į sarčio kojas, tuomet, paplojus per kaklą, keliamės į risčią. Labiau sutelkiu žirgą, ir pasukus dešinėn, įjojam į kampą. Pasiimu dar daugiau sarčio užpakalio, kad geriau išbėgtų iš po savęs per įstrižainę. Tad pasuku nuo M į dešinę, per įstrižainę MXK sartukas tikrai puikiai išplatina. Grįžtam atgal prie sienelės, ir skersuojam. Ties S pradedu po truputį vis labiau ir labiau telkt žirgą, tuomet nuo C pradedam bėgt pasažine risčia. Kad išlaikytumėm tempą, be blauzdos kas žingsnį vos vos pakutenu pentinais. Pasažinam iki M, o kandagi neprisimenu, kas toliau, tai bėgam paprasta sutelkta risčia. Prisimenu tik tai, kad ties A - piaffe. Tad nuo P vėl judam pasažu, o prijojus A, laikau žirgą keliais ir kartu prašau judėt blauzda, taip gaudama gražų piaffe. Atskaičiavus 13 žingsnelių, vėl toliau judam pasažu. Galvoj tuščia kaip niekada, tad pradedam zovaduot. :D Nuo M raidės paskersuojam, pasikeičiam koją prie sienelės. Išjojam į įstrižainę FXH. Perkeldinėdama savo svorį, prašau žirgo keist koją kas du tempus. Tuomet nuo M iki F išplatinam, ir galiausiai vėl išeinam į įstrižainę KXM. Šįkart keičiam kojas kas tempą. Padarom vieną klaidą, tad bandom dar kartą. Šįkart viskas išeina gerai, tad paploju sarčiui per kaklą ir galvoju, kaip gi čia tą piruetą padaryt. Išjojam į vidurio liniją, ir po truputį imu vis daugiau žirgo užpakalio. Žirgo pečiams kirtus X raidę, priglaudžiu išorinį pavaduką, dešinę koją laikau už pavaržos, kairę - prieš. Atskaičiuojam šešis tempus, tuomet tiesia linija nuzovaduojam iki I ir sustojam. Žviglteliu į sarčio kojeles, o pamačius jas sustatytas lygiagrečiai, paploju per kaklą ir duodu laisvą pavadį. Sartis šnopuodamas pradeda žingsniuot, o aš išsitraukiu skanukus ir atsegus kapsulę, duodu žirgui. Žingsniuojam gal 15 minučių. Tuomet plačiu, bet jau pavargusiu žingsniu patraukiam į arklides.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Viltė.
Lankytojas
Viltė.

Pranešimų skaičius : 266
Join date : 2011-07-04
Miestas : Kaunas

RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   Pen. 10 26, 2012 8:57 am

Atsivedu į aikštę Adelaide. Pasivedus kiek tolėliau, užlipu ir susitvarkius pavadukus, dar kuriam laikui juos atleidžiu. Kumelė pasimuisto ir mes pajudame arčiau kairiosios sienelės. Paglostau jai kaklą ir porą ratų apeiname atsipalaidavę. Tada pasiimu vavadį tvirčiau ir po truputį palankstau galvytę. Kumelė tympteli mane ir aš beveik atsisėdu jai ant kaklo.
-Ei, taip nedarom,- greit griebiuosi karčių ir grįžtu atgal. Dabar paraginus blauzda, lenkiu jos galvą į vidų, o ši po kelių minučių ima kramtyti žąslus. Pagiriu ją už tai ir priėję A raidės bokštelį susukam gražų pusvoltį ir pakeitusios kryptį pradedame riščiuoti. Paraginta riščia ji vėl ima plėšti pavadį, tačiau dabar švelniai paraginus stekučiu, ir jau stipriau blauzda, neleidžiu ji padaryti to, ką padarė prieš tai.Taigi dabar mes judame lengva ristele link kito aikštės galo, kur posūkyje patrumpinu risčią, o kumelė suspurda. Išėmę posukį sustojame. :D Pagiriu ją ir paleidžiu pavaduką kaboti, tuo tarpu Adi ištiesia kaklą. Apėjusios pusę ato, mes vėl susitvarkom ir riščiuojam. Dabar kiek surengus galvą, ji jau paiso, jog kažkas ant jos ten yra ir susikaupusi laukia atsako iš manęs. Paraginus blauzda, įsėdu balnan ir išplatinu riščią. Kumelė energingai kelia kojas ir muša po savm smėlį. Paglostau ją ir pritrumpinu, nes noriu susukti voltą ties X-u. Tai padarius pasuku kiton pusėn ir vėl padarau paplatinimą. Žirgas juda puikiai, todėl nieko nelaukus vėl pritrumpinu ir sustyabdau. Ji stoja it gavus per kojas, o aš iš inercijos linkteliu pirmyn.
-Ot stabdžiai! - nusijuokiu ir pagiriu Adelaide. Vėl davus laisvesnį pavaduką, apeiname ratą ir pasikeliame zovada. Dabar švelniai prisiėmus ją, laikau sutelktą iki kampo, kuriame ketinu pakeisti koją. Pasiekus jį, pakeičiu koją į kairę ir pajojus iš priešingos kojos, suku į dešinę ir palei sienelę vėl išplatinu zovadą. Tada susitvarkius ją, įstrižainėję, tolygiai laikydama kontakte snukį, kas keturis tempus pakeičiu koją. Kumelei sklandžiai atlikus mano reikalvimus, nusprendžiu baigti. Paglostau ją ir apėjus ratą nušoku žemėn ir mes pasivaikščiojam, kol Adi atgauna tolygų kvėpavimą ir tada traukiam namo.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą
Sponsored content
RašytiTemos pavadinimas: Re: Išjodinėjimo aikštė   

Atgal į viršų Go down
 
Išjodinėjimo aikštė
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
 :: Išjodinėjimo treniruočių vietos-
Pereiti į: